. .


....Mezi moje záliby patří historie, cestování, poznávaní nových krajin a fotografování.
.. .Před každou cestou se snažím získat nějaké informace o místě, které navštívím.
.. .Ráda se proto o své poznatky z cest podělím.

... "Půjdu kamkoliv, pokud je to kupředu."
... ...David Livingstone

... Vítejte na mém blogu ...
Národní park České Švýcarsko

9. ledna 2010 v 18:37 |  Putování po Čechách
Pocházím ze severu Čech, ale odešla jsem po škole do Prahy a už jsem tu zůstala. Na rodný sever se však stále vracím a zjišt'uji, že je tam stále co objevovat.
Jako dítě jsem s rodiči mnohokrát navštívila NP České Švýcarsko, ale jako mnozí další turisté jsme chodili po známých trasách, jako jsou soutěsky řeky Kamenice, Pravčická brána (na níž se tehdy ještě mohlo), Jetřichovice a další. Naše výlety se odehrávaly vždy od jara do podzimu.
Takže jako mnoha jiným mě zůstaly "utajeny" zimní nádhery tohoto kraje. Patří mezi ně zejména tzv. Ledopády. Je to nádhera, kterou vytváří tekoucí a znovu mrznoucí voda. Jeden z největších a nejnádhernějších ledopádů je na Brtnickém potoce, ale najdou se i jinde. Jsou obarveny podložím, po kterém voda teče, takže mají barvu od hnědé, přes žlutou až do modra.
Další zajímavostí je kupř. Jeskyně víl. Přístup k ní je v zimě trošku těžší, ale stojí to za podívání. Led zde vytváří krápníky jako v krasových jeskyních, ale zde je vše křišt'álově čisté.
Samotná procházka po zasněžených údolích mezi skalami je nezapomenutelný zážitek.

Foto je v galerii.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Alexandra Alexandra | Web | 26. října 2010 v 23:00 | Reagovat

Předminulý rok jsem byla s rodiči na dovolené v NP ČŠ a strašně se mi ta líbilo, je tam nádherná příroda, ty skály a tak. krásné :) ale vzhledem k tomu, že jsme tam byli v létě tak zjišŤuju že se tam někdy musím jet podívat i v zimě - fotky jsou vážně krásné.

2 Vesuvanka Vesuvanka | E-mail | 4. září 2011 v 19:31 | Reagovat

Alenko, se zájmem jsem si přečetla Váš článek a prohlédla fotografie. Severní Čechy jsou nádherné a geologicky velmi zajímavé. My jsme jezdívali s rodinou do Horní Poustevny na Šluknovsku vlakem z Prahy, s několika přestupy. Občas jsme pořádali výlety do okolí, dalo by se vyprávět o krásách severočeské krajiny, ale ono by se to sem nevešlo.
Zdraví Jana Vesuvanka

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama