.
.
... Mezi moje záliby patří historie, cestování, poznávaní nových krajin a fotografování.
.. .Před každou cestou se snažím získat nějaké informace o místě, které navštívím.
.. .Ráda se proto o své poznatky z cest podělím.

... "Půjdu kamkoliv, pokud je to kupředu."
... ...David Livingstone

... Vítejte na mém blogu ...
Víra - téma týdne

20. dubna 2010 v 22:08 |  Téma týdne

Víra .... převážná většina lidí si pod tímto slovem představí náboženství.

Víra však je i něco jiného. Není to jen víra v Boha křest'anů, muslimů, budhistů a dalších církví.
I u lidí, kteří nevěří na Boha, existuje víra - věří sami sobě, věří svému partnerovi, že je nezklame, věří svým rodičům, svým dětem, mnohdy někteří věří i sdělovacím prostředkům.

Jedna z mých babiček byla hluboce věřící katolička. Vzpomínám, že před každým jídlem u ní, jsme museli odříkávat Otčenáš. Před spaním byla večerní motlitba. Babička byla milá, hodná, laskavá.
Když zemřel děda, babička žila jen tím, že se s ním brzy setká - tam na druhé straně. Můj tatínek, i když v tomto prostředí vyrostl, na existenci Boha nevěřil. Válku prožil v německém lágru a babičce vždycky říkával, že kdyby existoval Bůh, nikdy by přeci nemohl dopustit válku a všechny ty hrůzy, které s ní souvisely. Tehdy asi svou víru ztratil.

Já se narodila do doby, kdy byla víra v Boha u nás potlačována. Jako malé dítě, snad pod vlivem babičky, jsem věřila, že je někde nějaký Bůh, který vidí vše co dělám. Jako všechny děti jsem samozřejmě věřila na Ježíška. A jak šel čas a já získávala vědomosti a vzdělání, jsem na náboženství pohlížela očima svého tatínka. A potom jsem se jednou plavila po moři, na obloze byla černočerná mračna a najednou se těmi mračny prodral jeden sluneční paprsek. Na mořské hladině  se objevil malý světlý bod a já si vzpoměla, že babička tomu říkávala Boží oko. Pro mě to byl však jen kouzelný přírodní úkaz.

Abych to nějakým způsobem shrnula - věřím například tomu, že nejsme sami ve vesmíru. Ovlivněna knihami  Erika von Dänikena či Ludvíka Součka, věřím v existenci mimozemských civilizací. Věřím zákonům přírody. 
Věřím, že existuje něco, co řídí naše osudy - ale jestli je to Bůh, to opravdu nevím.....
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama