.
.
... Mezi moje záliby patří historie, cestování, poznávaní nových krajin a fotografování.
.. .Před každou cestou se snažím získat nějaké informace o místě, které navštívím.
.. .Ráda se proto o své poznatky z cest podělím.

... "Půjdu kamkoliv, pokud je to kupředu."
... ...David Livingstone

... Vítejte na mém blogu ...
Beatles - fenomén doby

10. června 2010 v 10:08 |  Téma týdne
Měla jsem to obrovské štěstí, že jsem zažila tu dobu.

Ty krásné roky, kdy Beatles začínali a kdy hráli všichni spolu. Hity jako Hey Jude, Help a spousta dalších ovlivnily moje vnímání hudby. Beatles byli však první a prvními zůstanou.
Po večerech jsem, jako mnoho dalších, ladila Rádio Luxembourg, abych slyšela to, co naše rádio nikdy v té době nevysílalo.
Bomba pak byla, když se do našich kin dostal první film s Beatles Perný den. Byl sice černobílý, ale bylo to něco převratného. Pak přišel druhý film Help!, který už byl barevný a i když děj byl tak nějak o ničem, vše vyvažovala hudba. Oba filmy jsem viděla minimálně desetkrát.
Na cívkových magnetofonech jsme si nahrávali jejich hudbu a nad každým "novým úlovkem" jsme se radovali. Získat nějakou desku v té době, se rovnalo téměř zázraku. Do dnešních dnů opatruji jako oko v hlavě jedno z jejich posledních alb Abbey Road.
Beatles ovlivnili nejen hudbu, ale přinesli i nový styl. Kolik kluků se jim v té době chtělo alespoň trošku podobat? Nechávali si narůst delší vlasy i když v té době riskovali nemalé problémy.

Dnes mám na CD všechny jejich alba. A stále se mi jejich hudba líbí, při jejím poslechu se vrácím do doby svého mládí, do krásných 60. let.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Christyna Czowac Christyna Czowac | Web | 10. června 2010 v 10:33 | Reagovat

ach jak já ti závidim!!!Já si tu dobu mohu jen představovat :( ....Abbey Road dál opatruj :) ...svá elpíčka si taky hlídám jako ostříž, nikdy bych nedopustila aby se poškrábali a už vživotě bych nedovolila cizímu člověku, aby na ně šahal :DDD ...no jo, jsem trošku uáááá XD .Beatles jsou můj život :) !!!

2 Ajka Ajka | Web | 10. června 2010 v 12:15 | Reagovat

Ahoj, u mě je SONB (Soutěž o nej blog) určitě máš šanci tak se přihlaš! (omlouvám se za reklamu.)

3 Vendy Vendy | 16. srpna 2014 v 11:51 | Reagovat

Procházím stará témata týdne a tohle mi ťuklo do oka.
Některé věci mám podobné, jejich písničky jsem poslouchala, aniž bych věděla, že je zpívají zrovna oni. Jaké to pak bylo překvápko! Když jsem si k jednotlivým písničkám přiřazovala jejich skupinu, bylo to pro mě jako objevování pokladu.
Perný den a Help jsem viděla až mnohem později, k nějakému výročí televize vysílala oba filmy a ještě skvělý 6.dílný dokument. Nahrála jsem to tenkrát všechno na kazetu a jsem ráda, že jsem se na to nevykašlala. Jsou to jedinečné dokumenty. :-)
Stejně jako Beatles. Jsou taky jedineční. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama