.
.
... Mezi moje záliby patří historie, cestování, poznávaní nových krajin a fotografování.
.. .Před každou cestou se snažím získat nějaké informace o místě, které navštívím.
.. .Ráda se proto o své poznatky z cest podělím.

... "Půjdu kamkoliv, pokud je to kupředu."
... ...David Livingstone

... Vítejte na mém blogu ...
Není trh, jako trh

14. prosince 2011 v 23:02 |  Postřehy, úvahy, zamyšlení
Vánoce patří k nejkrásnějším svátkům.
Při vyslovení tohoto slova slyším zvuk zvonků a vzpomínám na snášející se sníh, který pokrýval zem svou bílou peřinou. Zvuk varhan při půlnoční a pak cesta zpátky domů ztichlou krajinou. Takové jsou v mých vzpomínkách.

Vánoční trhy - to také krásně zní.
Na pražském Výstavišti probíhají každým rokem.
Vzpomínám si, jak jsem před mnoha a mnoha lety, v době, kdy jsem se svým mužem chodila, poznala na jednom z nich svou budoucí tchýni. Byla jsem k nim několikrát pozvána, ale chybělo udělat jen jeden krok, ke kterému jsem se nemohla odhodlat. Se svým nastávajícím jsem mnohokrát dojela na konečnou tramvaje na Bílé Hoře, doprovodila ho až téměř k domu a pak na něj v přilehlém parčíku počkala. Odvaha k seznámení mi chyběla.
A pak byly vánoční trhy.
Můj nastávající mě tehdy zavolal do práce, zda bych mu odpoledne nepomohla s výběrem bundy k vánocům. Souhlasila jsem a dali jsme si sraz v centru Prahy. Domnívala jsem se, že se podíváme společně do jednoho z obchodních domů v centru.
"Pojedeme do "fučíkárny", jsou tam vánoční trhy". Procházeli jsme obě křídla Sjezdového paláce, dívali se po bundách a on si stále nemohl vybrat. "Hele, támhle je moje máma". Na útěk bylo pozdě. "Tak tě konečně poznávám", široce se na mě usmála. Byla vysoká a hodně urostlá, řekla bych "prostorově výrazná". Ztratila jsem řeč a cítila obrovské rozpaky. Také mi okamžitě došlo, že to na mě byla bouda. Bundu jsme tehdy nekoupili. "Pojedeš k nám a nechci slyšet žádné výmluvy".
Jela jsem tam, kde už jsem měla prochozené okolí, plná rozpaků a ještě ten večer poznala budoucího tchána. Byl mi nesympatický, na rozdíl od manželovy maminky.
Tahle báječná a hlavně férová ženská, kterou jsem pak oslovala "máti", odešla před téměř 25 lety. Tchán jí přežil o 22 let. Naše vztahy se nezměnily. Neměla jsem ho ráda a on neměl rád mě. Někdy dokázal být hodně zlý. Respektovala jsem to, že je to manželův otec. Ale nebyl a ani nemohl tu být žádný cit.
Kdykoliv jsou na pražském Výstavišti vánoční trhy, vzpomenu si na seznámení s tou báječnou ženskou. Můj muž naštěstí zdědil její povahu a i podobu, jen na rozdíl od své maminky je hubený.

Také letos jsme nevynechali a navštívili trhy.
Minulý pátek jsme vyrazili od nás z práce. V pokladně jsme si koupili vstupenky a můj muž začal hartusit.
"Co je to za blbost, to už by taky mohli prodávat vstupenky do Kotvy nebo Bílý Labutě!".
Vánoční trhy byly minulý víkend spojené s "Hrnčířskými a řemeslnými trhy", které naštěstí zachránily celé této akci reputaci.
Srovnávala jsem tyto současné s předchozími a došla k závěru, že jsou rok od roku ubožejší. Ještě, že tu byly ve vedlejším křídle řemeslníci. Součástí vánočních trhů je výstava betlémů a to je jedna z mála věcí, které tu stojí za podívání. Zboží nevalné kvality, mnohdy vypadající jako z vietnamské tržnice. Výjimkou snad byl jen stánek porcelánky z Dubí, která nabízela cibulák a další porcelán. Náladu trochu vylepšoval doprovodný program v koutě haly, odkud zněl Vivaldi. Zakoupili jsme se slevou kalendář na příští rok, oříšky ve wasabi, které máme rádi a prošli spojovací chodbou do náhradního křídla.
Tady byl úplně jiný svět.
Keramika, sklo, řezbáři - nádhera, až přecházely oči. Malé děti v chodských krojích, které doprovázeli dospělí muzikanti, tu zpívaly koledy a panovala tu pravá předvánoční atmosféra. Udělala jsem si radost a koupila si nádherného keramického čerta na františky.

Také jsem tu koupila dárek pro syna a snachu, ale nebudu raději psát, co to je. Moje dospělé děti a jejich kamarádi občas sem na blog zabloudí a já bych je ráda překvapila. Věřím však, že je dárek potěší. Muž mi potom koupil "štrůdlák". Sama jsem si ho vybrala. "Dám ti ho pod stromeček", pronesl. "Víš, jak krásně by se vyjímal na štědrovečerním stole?" "Tak jo, alespoň ho nebudu muset balit". Štrůdl na něm bude a já ho stejně zařadím mezi vánoční dárky.

Večer jsme seděli v kuchyni, já slepovala a zdobila upečené cukroví a hodnotili kvalitu trhů.
"Hele, vzpomínáš, jak před lety tam byly mraky zboží?", pronesl můj muž.
"To jo a taky vzpomínám, jak jste na mě s mátí tehdy ušili boudu".
"Nojo, to byl její nápad, víš, kolikrát tě ona už čekala a já pak vypadal jako pitomec, když jsem zase přišel sám."
Povídali jsme si a já mazala a mazala. Vzpoměla jsem si, jak jsem seděla v říjnu v Motole a čekala na endoskopii. Vedle mě seděla paní a začaly jsme se spolu bavit, abychom si ukrátily čekání. Paní pocházela z Lysé nad Labem. Říkala jsem jí, že občas do Lysé na výstaviště jedeme na nějakou zahrádkářskou výstavu.
"Tak to musíte určitě přijet na vánoční trhy". Potom mi řekla, že jsou třikrát, od pátku do neděle, před Vánoci.

"Jirko, víš co? Pojedeme ráno do Lysé na vánoční trhy. Uvařeno mám, tak v tom nevidím problém".
"Tak mě ráno vzbud'", řekl muž, popřál mi dobrou noc a šel si lehnout. Dívala jsem se na komisaře Moulina a patlala se s cukrovím.

Ráno jsem muže probudila a jelo se do Lysé nad Labem. Až na dálnici jsem si uvědomila, že jsem si sebou chtěla vzít fot'ák. V mládí erotik, nyní sklerotik. S tím už asi nic nenadělám.

Malé středočeské město "strčilo do kapsy" celé slavné pražské vánoční trhy. Zboží od českých výrobců, vánoční slevy a spousta doprovodného programu. Hudebníci, kteří hráli koledy, zajímavá módní přehlídka. Byli tu i řemeslníci, kteří prodávali své výrobky. Před areálem vozili poníci malé děti. Chovatelé tu měli ovečky, kozy a králíčky. Děti se s nimi mohly potěšit. Spousta venkovních stánků, které nabízely i ochutnávky. Nikdy by mě nenapadlo, jak báječně chutná ohřátý ovčí sýr. Sice malou chviličku zapršelo, ale celkový dojem z vánočních trhů byl ohromný.
Nakoupili jsme nějaké dárky a mě začala konečně odeznívat deprese z toho, že jsem neměla pro své blízké nic. Ono to jde těžko, když se marodí a nesmí se ven. Ještě, že jsem si připoměla paní, se kterou jsme trávily společný čas v čekárně. Vzpomínám a dálku jí děkuji za báječný tip.

I když bych měla v příštích letech zůstat věrna tradici a navštívit pražské vánoční trhy, nevím, zda tuto tradici nezruším. Na máti vzpomínám i bez vánočních trhů.

S určitostí však vím, že příští rok opět pojedu do Lysé nad Labem a nejen proto, že se zde neplatí vstupné.
Hlavním důvodem je to, že takhle by vánoční trhy měly vypadat.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Kačka Rek. Kačka Rek. | Web | 14. prosince 2011 v 23:27 | Reagovat

:-) nice článek ;-) Nám trhy otevřely zrovna dneska a tento víkend se tam chystám a vemu svojí mladší sestřičku :-)

2 Janah Janah | Web | 15. prosince 2011 v 0:18 | Reagovat

Tady se neplatí nikde, ani na trhy, ani na bleší trhy, vše je zdarma (tedy pro nakupující.
Hezky jsem si početla. :-)

3 Bloud. Well Bloud. Bloud. Well Bloud. | E-mail | Web | 15. prosince 2011 v 0:22 | Reagovat

Já byla v Lysé naposledy asi před 7 lety, pak jsem z ní začala mít stejný pocit, jako popisujete u trhů z pražského výstaviště :) Ale z vašeho popisu to zní, jako by se lysáci hnuli směrem vpřed, tak se tam možná sjedu o víkendu mrknout.

A to čokoládové cukroví v košíčku vypadá báječně! To jsou pistácie?

4 Malkiel Malkiel | Web | 15. prosince 2011 v 0:23 | Reagovat

Bože, to je krása !!!

5 Daysy Daysy | E-mail | Web | 15. prosince 2011 v 5:56 | Reagovat

Wow, tolik cukroví! Moc pěkné, taky bych si napekla mít nějak víc času, ale zatím máme jen perníčky a linecké + objednané krabice z cukrárny. -___-

6 Mi-lada Mi-lada | Web | 15. prosince 2011 v 8:20 | Reagovat

Jsem ohromena množstvím cukroví. Ještěže tu mám právě krabičku svatebního cukroví od kolegyně, jinak bych poslintla monitor. ;-)

7 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 15. prosince 2011 v 8:39 | Reagovat

Já ten předvánoční mumraj nemusím.
Praha v ten čas vypadá jak rozdrážděné vosí hnízdo...

Pěkné cukroví máš.

8 VendyW VendyW | 15. prosince 2011 v 8:47 | Reagovat

Tedy klobouk dolů před tvou výrobnou :-D. Ty pyramidky jsem taky dělala, ale letos mám utrum, nejsou tady nikde k sehnání loupané vlašáky na váhu, jen balené a ten pytlíček 15 dk stojí kolem padesátky, takže jsem to rovnou zavrhla, a stejně tak dopadly i ty ořechy.....letos závidím lidem, kteří mají na zahradě vlašák a alespoň něco si nasbírali. Tady u nás se ořevhům nedaří, ještě tak lískovým, ale ty mi každý rok stačí sklidit ořešáci, takže je mám vlastně jen pro zlost s uklízením listí :-? .Na vánočních trzích jsem nebyla už leta, ty naše české se mi přestaly líbit už dávno, a do zahraničí sem se moc nedostala, a když jsme byli teď v Rakousku, tak ani nebyl čas. Tam kde jsme bydleli neměli žádné trhy a ve Welsu sice ano, ale zase nebyl čas. Na výstavu a z vástavy zpátky domů. :-(

9 signoraa signoraa | Web | 15. prosince 2011 v 10:10 | Reagovat

[1]: Díky moc. Trhy jsou dobré už jen pro to, aby člověk nasál předvánoční atmosféru. :-)

[2]: Placení vstupného na Výstavišti je už několik let. Trochu to odporuje logice. Možná z těch peněz budou financovat opravu toho co shořelo, nebo si Incheba vyplatí odměny, nevím.
Na jiných trzích jsem se zatím s placením vstupného nesetkala. :-)

[3]: Nemůžu to posoudit. V Lysé jsem byla poprvé a ve srovnání s Prahou zvítězila. Jsou možná ještě lepší trhy. Ale já byla z Lysé opravdu nadšená. Nebo jsem skromná a stačí mi málo? :-D

Na obrázku nejsou pistácie. Jsou to mandle. Recept na to je na www.signoraa.blog.cz/
1012/vanocni-peceni

[4]: Děkuji za pochvalu. Krása je vykoupena každodenní prací do pozdních nočních hodin. Včera jsem konečně dodělala poslední druh a mohla se odměnit tím, že jsem si doma zapnula počítač. :-D

[5]: Cukroví je hodně, ale já peču v podstatě pro tři rodiny. jsem ráda, že už to mám hotové. :-)

[6]: Je toho opravdu hodně. Možná vypadám jako megaloman, ale peču pro nás, pro rodiny svých dětí. Krabičku dávám kamarádovi a něco beru do práce. Loni jsem pekla také pro maminku. Ted' už na ní jen vzpomínám. :-)
Pavlovův reflex funguje vždy, důvěrně to znám. :-D

[7]: Přiznávám, že raději dárky nakupuju s předstihem, abych se mumraji vyhnula. Letos jsem kvůli nemoci neměla nic. Ale lidi jsou opravdu podráždění. Cestou z Lysé jsme se zastavili na Černém mostě v Globusu. Na parkovišti se prali dva solidně vypadající pánové o parkovací místo. Lidi jsou opravdu nervozní a podráždění a přitom by vánoce měly být svátky klidu. :-D
Děkuji za pochvalu cukroví.

[8]: Vypadá to jako v manufaktuře. Ale mě to baví. Těším se, jak dneska uložím do krabice ty mandlové košíčky a vrátím na stůl ubrus, aby to u nás vypadalo konečně jako u lidí. O víkendu nás čeká kácení stříbrného smrku. Je sice křivý, ale když ho nazdobím, nebude to tolik vidět. :-D Ořechy jsem nakoupila v Holešovické tržnici a pak je vylouskala.
Na vánoční trhy chodíme s mužem každý rok, pro načerpání atmosféry a hlavně kvůli hrnčířům, kteří jsou tu jen jeden víkend. Jinak je to ubohost, to co je letos. Vzpomínám si na vánoční trhy ve Vídni, to byla nádhera.

10 Kerria Kerria | Web | 15. prosince 2011 v 12:18 | Reagovat

Z vánočních trhů mívám poslední roky podobné pocity. Zřejmě ta klesající úroveň vánočních trhů bude plošným problémem.
Mimochodem, hráli vám na těch pražských koledy? Já na trzích koledu neslyšela ani nepamatuju.

11 pavel pavel | Web | 15. prosince 2011 v 12:55 | Reagovat

Ty pokaždé napíšeš krásnej vzpomínkovej článek. Před prostorově výraznou tchyní bych měl asi taky respekt. :-D
S mojí tchyní jsem sice dobře vycházel, ale taky přes ten chlad jsme nikdy nebyli na stejné vlně. Vlastně ani moje žena neměla k máme moc vřelý vztah. Jak se říká, že člověk má před svatbou nejdřív dobře poznat její maminku, ať ví co si bere. ;-)
Zase ti odpovídám trochu od věci, tak promiň. :-)

12 pavel pavel | Web | 15. prosince 2011 v 12:57 | Reagovat

Jo, to množství cukroví mi přímo bere dech. Fakt, nádhera. :-)

13 signoraa signoraa | Web | 15. prosince 2011 v 13:26 | Reagovat

[10]: Je mi to také líto, že úroveň vánočních trhů klesá. Naštěstí reputaci této akce vylepšovali řemeslníci. Chodské děti v krojích opravdu zpívaly koledy, za doprovodu dvou klarinetů a houslí. :-)

[11]: Není to vůbec od věci. V souvislosti s vánočními trhy jsem si vzpoměla na tchýni. Vzpomínám na ní dost často, můj muž je jí podobný. :-)

[12]: Díky moc. :-D Připadala jsem si jako firma Odkolek. :-D

14 Janinka Janinka | Web | 15. prosince 2011 v 16:17 | Reagovat

U nás jsou trhy dnes, zítra a pozítří, manžel na ně chce mermomocí jít, ale kdyby záleželo na mně, tak mi stačí pohled z okna na ně. Stačí, když začnou ve čtyři ráno stánkaři stloukat stánky... Moc se mi tam nechce, úroveň nic moc, s vánoční atmosférou toho nemají moc společného.
P.S: Máš mňamózní cukrovíčko! :-D

15 Jezurka Jezurka | Web | 15. prosince 2011 v 17:04 | Reagovat

Tedy cukrovíčko, klobouk dolů, to je paráda, zase slintám. A s těmi trhy? To já měla dnes stejný nápad zkritizovat tu hrůzu u nás, čemu ONI říkají TRHY! Co bys řekla na tyto? Koukni a pak porovnej. Já vím, nemůžeme se rovnat k Praze, ale k Lysé snad ano?! :-)

16 Ivet Ivet | Web | 15. prosince 2011 v 18:08 | Reagovat

Když vidím ty tvé stoly pečiva, napadá mi, že to je velkovýrobna? - :))
Co kdyby někdy ty tři rodiny napekly pro tebe a ty jsi nepekla nic!
Ale to by jsi asi nevydržela, viď? Ty se mají, že tě mají - jinak by asi byly bez vánočního cukroví!-:)))))

17 Lydie Lydie | 15. prosince 2011 v 20:00 | Reagovat

Krásně jsem si početla. ;-) Z toho množství cukroví " až oči přechází" - také mám chuť jej ochutnat- je pěkné - jako na výstavu. ;-)

18 KSM KSM | Web | 15. prosince 2011 v 21:29 | Reagovat

[17]: Já taky... a taky bych si dal něco z toho sladkého... ;-)

19 Hanka Hanka | Web | 15. prosince 2011 v 21:58 | Reagovat

Ali, cukroví máš výstavní a udělala jsi ho pěknou hromadu! Když vezmu v úvahu, že chodíš do zaměstnání, ... klobouk dolů. :-)
Dneska jsem si od pečení odskočila na naše vánoční trhy, zabralo mi to pouhé dvě hodiny, ale stačila jsem "pár" korun utratit za formičky a další drobnosti. ;-)
Zdravím tě a děkuji za návštěvy na fotoblogu. :-)  Hanka

20 signoraa signoraa | Web | 15. prosince 2011 v 22:32 | Reagovat

[14]: Já na trhy chodím pravidelně před vánoci, občas zajdu i na farmářské. Jejich výhodou je to, že je zde širší spektrum možných vánočních dárků. Vše na jednom místě. V pondělí po práci jsem běhala od krámku ke krámku a sháněla ještě jeden dárek pro syna. Pochodila jsem až v pátém. Trhy nezavrhuji.
Děkuji za pochvalu. :-)

[15]: Děkuji :-). Trhy všeobecně upadají. Osobně dávám přednost rukodělným dárkům, keramice či sklu. Bohužel občas je to jako vietnamská tržnice. Ty pražské na Výstavišti jsou ubohé.

[16]: Jednou k tomu dojde. Já i když jsem byla vdaná, také jsem nepekla. Začala jsem až když jsem měla syna. Dostávala jsem krabici od maminky a druhou od tchýně. Dcera peče už třetím rokem, dostanu od ní perníčky. Snacha zatím nepeče. Bavily jsme se spolu o tom a ona mi říkala: "Jednu krabici dostanu od maminky, druhou od tebe a třetí mi navíc dá babička. :-). Od kamaráda, který na tom není zdravotně nejlépe, také nemůžu chtít, aby upekl.
Minulý rok jsem ještě pekla i pro maminku. Musím se přiznat, že mě to baví. Jednou se možná dostanu do stádia, že mě to bavit přestane a pak budu čekat, co napečou děti. Tohle "pečící žezlo" si v rodině předáváme už několik generací. Vzpomínám si ještě na cukroví, které pro nás pekla moje babička.
Pravdu máš v tom, že to byla velkovýroba. :-D

[17]: Moc děkuji. :-)

[19]: Děkuju moc. Připadala jsem si tak trochu jako veverka v bubnu. Ráno ve čtvrtna šest vstávám, domů se dostávám v půl páté za předpokladu, že nikde nevystupuju a jedu rovnou domů.
Po návratu domů jsem si s mužem dala kávu a pustila se do práce. Končívala jsem kolem jedenácté večerní. Je to tak naposledy, příští rok už bych touto dobou měla být v důchodu. :-D
Moc zdravím a děkuju. :-)

21 Mniška Mniška | Web | 16. prosince 2011 v 9:30 | Reagovat

To byl úžasný příběh. Takový hezký a příjemný. Je pěkné vzpomínat takhle na někoho v dobrém. Opravdu umíš tyhle věci krásně podat. Wasabi jsem si taky teď oblíbila, je to docela nedávno, co jsem je ochutnala, ale hned mi zachutnaly, přestože pikantní jídla mo nemusím.
Z Lysé nad Labem je kluk mojí sestry, zrovna tam dneska spolu jedou. KDyž tak píšeš o těch trzích, taky bych se tam jela moc ráda podívat. Výstav tam mají hodně, věřím, že i trhy budou kvalitní.
A to cukroví...no jejej...závidím tvým příbuzným, kteří to budou jíst. My letos dělali jen 4 druhy, není na to čas, strašně mě to mrzí, hlavně to, že jsem z naší rodiny jediná, kdo se na Vánoce těší, moje mamča a sestra to berou jako synonymum stresu. Je to fakt škoda.

22 signoraa signoraa | Web | 16. prosince 2011 v 10:09 | Reagovat

[21]: Děkuji moc za pochvalu příběhu i cukroví. Musím se přiznat, že jsem také měla toto období spojené se stresem. Myslela jsem si, že musí být vše nablýskané, naleštěné. Uklízela jsem do hluboké noci a pak se hrůzou budila z toho, že ještě něco není hotového. Dělala jsem to do doby, než jsem před Vánoci onemocněla zápalem plic. Nějaké cukroví bylo upečeno před nemocí, vánočky se koupily. Zjistila jsem, že ty vánoce byly mnohem lepší, než ty předchozí, kdy jsem z přemíry práce a povinností byla protivná na své bližní a pak ve finále jsem usnula vedle vánočního stromku. Od té doby dělám jen běžný úklid, nic nehrotím. Peču ale ráda a moc mě to baví. :-D

23 Amelie Amelie | Web | 16. prosince 2011 v 14:21 | Reagovat

Toho cukroví..to je nááádhera. Ty jsi úžasná. Půjdeš s tím na trh?

24 Maruška-Fukčarinka Maruška-Fukčarinka | Web | 16. prosince 2011 v 17:56 | Reagovat

Milá Alenko budu ti asi ode dneška říkat "Cukrovinková", páni toho je. Pro kolik rodin pečeš? :-)Tvá vzpomínka na manželovu maminku je krásná. Mého prvního muže rodiče mě neměli vůbec rádi, ale současného druhého muže mě milovali a já je. Maminka byla poklad, táta měl své mouchy. Ovšem nastavila jsem mantinely a dál nešel. Maminka vždy říkala: ty na něj platíš a vycházíš s ním dobře. Lysá nad Labem a její výstaviště to snad ani zklamat nemůže, bývám tam 1x do roka na výstavě "ŠIKOVNÉ RUCE SENIORŮ" a je vždy úžasně naaranžována a spojena s ještě další skvělou výstavou- loni růží. Nyní jsou však v dohlednu vánoce a tak se na ně těšme a prožijme dobu před i vánoční svátky samotné bez stresu :-)

25 Maruška-Fukčarinka Maruška-Fukčarinka | Web | 16. prosince 2011 v 18:06 | Reagovat

Vracím se "CUKROVINKOVÁ Alenko" ten čert teda je :-)  :-D fešáckej!!! :-)

26 adaluter adaluter | Web | 17. prosince 2011 v 11:27 | Reagovat

Až holky dostanou chuť na cukroví, vezmu je k tobě na blog, aby se aspoň podívaly. :-D
Je to neuvěřitelné. V tomhle množství je to fascinující.  
U nás je to naopak, nepeče máma nám, ale já jí. Moje máma pekla asi tak do mých dvanácti, pak mi jen dělala těsto a asi tak od šestnácti peču já.
Svoji tchýni jsem vlastně nikdy neviděla, tedy naživo, jen video, někdy to může být výhra, mít ji na druhém konci světa, ale myslím, že bychom si docela rozuměly, pokud bych ještě trošku rozšířila svoji španělskou slovní zásobu.

27 signoraa signoraa | Web | 18. prosince 2011 v 0:49 | Reagovat

[23]: Na trh nepůjdu. Dám rodinám svých dětí, kamarádovi, který je na tom zdravotně špatně a kterému pomáháme a zbytek nechám doma. :-)

[24]: Cukrovinková zní dobře. :-D Zatím mě to baví, tak peču. Je to pro tři rodiny a jednoho osamělého člověka.
Vztahy v rodinách jsou někdy hodně zapeklité. Tchán se po smrti máti znovu oženil a přestal znát svá vnoučata. Bylo by to na celý článek, který by byl asi neveselý.
Lysá opravdu nemá chybu. Já jezdím ještě do Litoměřic kvůli kytičkám, ale zjišt'uju, že Lysá začíná být lepší. :-)

[25]: Mě zaujal na první pohled a jsem moc zvědavá, co na něj řeknou holky. :-D

[26]: Je to pro víc rodin, proto to množství. Já začala péct, až když jsem měla syna. Před tím jsem vždy "vyfasovala" krabici od mé maminky. Tchýně pekla také, my hospodařily v jedné kuchyni, takže jsem jí "přicmrdávala". Zdobila jsem, slepovala. Já začala péct o deset let později, než ty. :-D
Vidět, či nevidět tchýni - tot' otázka. Já si na tu svou stěžovat nemůžu. Byla opravdu fajn. O tchýních se vypráví spousta vtipů a jsou v nich vykreslovány převážně negativně. Když si uvědomím, že už jsem dvojnásobná tchýně... :-D  :-D  :-D

28 simple bridal dresses simple bridal dresses | E-mail | Web | 11. ledna 2013 v 10:19 | Reagovat

This website has a lot of extremely helpful info on it. Cheers for sharing it with me!
http://www.isdress.org

29 iwc watch replica iwc watch replica | E-mail | Web | 18. ledna 2013 v 3:10 | Reagovat

A. Stick with me and we will go places!
http://www.begwatches.net

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama