.
.
... Mezi moje záliby patří historie, cestování, poznávaní nových krajin a fotografování.
.. .Před každou cestou se snažím získat nějaké informace o místě, které navštívím.
.. .Ráda se proto o své poznatky z cest podělím.

... "Půjdu kamkoliv, pokud je to kupředu."
... ...David Livingstone

... Vítejte na mém blogu ...
Já tu nemoc z vás vyženu

31. října 2012 v 15:01 |  Postřehy, úvahy, zamyšlení

I když tuto větu můj praktický lékař neřekl, téměř jako bych jí slyšela.

Abych začala od začátku.
Už při psaní předchozího článku jsem se cítila bídně. Tlačil mě žaludek a já doufala, že to přejde. Nepřešlo! Už během psaní a vkládání fotografií jsem chodila zvracet. Vždy se mi na krátkou chvilku ulevilo, aby se pak vše vracelo s větší a větší intenzitou. Původně jsem si myslela, že se z toho všeho vyspím a půjdu v pondělí do práce. Bylo mi však čím dál, tím hůř. Raději jsem si ustlala v pracovně na gauči.
Manželovi jsem připravila na stůl pracovní klíče a služební telefon s prosbou, aby je ráno odvezl do práce, tedy v případě, že tam nebudu schopná jít. Noc jsem s malými přestávkami trávila na záchodě a bylo mi hrozně.
Ráno se manžel přišel zeptat, jak mi je. Jen jsem ho poprosila, aby dovezl klíče s telefonem do práce, že bych nebyla schopná tam dojet, natož fungovat.
Během dopoledne mi zavolal kolega, aby se zeptal, jak mi je. Popsala jsem mu svůj současný stav, politoval mě a pak řekl: "Ještě, že jsi zůstala doma, tady je krásných 12°C." Samozřejmě, i když mrzne, u nás v práci se netopí.
Odpoledne mě manžel dovezl k mému praktickému lékaři. Už jsem nezvracela, ale nohy jsem měla slabé a horečku 39°C. Bolely mě klouby, kosti a byla jsem přesvědčená, že jsem asi chytila střevní chřipku.
"Položte se na lehátko, já vás prohmatám." Při mačkání v okolí pupíku projela bolest až do břicha. "Vypadá to na akutní zánět slinivky", řekl doktor. "Nezlobte se, já mám spíš pocit, že mám střevní chřipku." "Pojedete okamžitě do Motola", řekl, sedl ke stroji a začal psát. Vzpoměla jsem si, jak mě loni s podobnou horečkou hnal v mrazu při zápalu plic několikrát na plicní. Jako bych slyšela tu větu v nadpisu. Bylo mi zle, klepala se mnou zimnice, žaludek na vodě, tedy spíš na několika málo lžičkách mátového čaje. Víc jsem v sobě neměla. Jediná moje touha byla vrátit se domů, zahrabat se do pelíšku a zkusit dospat probdělou noc. Naštěstí jsem sebou měla manžela, který mě do Motola odvezl. Nemusela jsem se trmácet autobusem, tak jako minulý rok. Manžel mě vysadil z auta na urgentním příjmu a já si chtěla jít koupit "zdravotní poplatek". Došlo mi, že sebou nemám telefon a že bychom se mohli v labyrintu chodeb hledat, pokud bychom se vůbec našli. Vrátila jsem se zpátky od výtahu na UP, opřela se o zed' a raději na manžela počkala. Při koupi poplatku jsem se zeptala, kde je chirurgická ambulance.
V Motole na chirurgické klinice jsem seděla asi hodinu, než si mě zavolali do ordinace. Paní doktorka mi promačkala břicho a řekla, že je úplně klidné. Byla mi nabrána krev, změřena teplota, tlak a tep. "Jste dehydrovaná, možná proto ta vysoká horečka", řekla paní doktorka. "Pokud chcete, tak si vás tu necháme přes noc na kapačku." Neměla jsem sebou nic, jen kabelku, pár kapesníků a peněženku. Všimla si mého vyplašeného výrazu a z mých očí určitě vyčetla touhu vrátit se co nejdříve domů a zahrabat se do pelíšku. "Zkuste víc pít, pokud to v sobě udržíte. Napíšu vám nějaké léky na žaludek." Sestřička mi doporučila ledovou colu po lžičkách. "Pokud se zhoršíte, přijed'te kdykoliv během noci, jinak zítra dopoledne na kontrolu tady na ambulanci."
Lékárna v hlavní budově byla už zavřená, museli jsme dojít k té, která je u dětské kliniky. Byla jsem ráda, že jsem se pak dovlekla k autu a sedla si. Doma jsem se svlékla, umyla se a padla do postele. Vzala jsem si příbalové letáky k lékům, abych věděla, jak který užívat. Usnula jsem pod rozsvícenou lampou s letákem v ruce.
Asi po hodině jsem se vypotácela z postele, abych si vzala první z léků. Po půl hodině jsem si vzala druhý, zapila ho douškem ledové coly a znovu padla do postele. Usnula jsem okamžitě. Spala jsem špatně, bolest putovala mým trávícím traktem a nervy pracovaly. Co když měl doktor pravdu?

Ráno jsem se probudila a cítila se o něco málo lépe. Vstala jsem a vzala si první lék. Za půl hodiny druhý a potom jsem zkusila kousnout dvakrát do rohlíku. Na víc jsem neměla. Zalezla jsem znovu do postele, změřila si teplotu a zjistila, že mi trochu klesla. Přemýšlela jsem, zda si mám zabalit nějaké věci do tašky. Co když včerejší laboratoř vyšla blbě a nechají si mě v nemocnici. Ne, nebudu to pokoušet. Maximálně pak poprosím manžela, aby mi věci do špitálu dovezl. V půl deváté jsem vylezla z postele, vysprchovala se a oblékla. Manžel přijel ve čtvrt na deset a odvezl mě do Motola a hledal místo na zaparkování. Tentokrát jsem na něj nečekala, věděl, kde mě najde.
Čekárna byla hodně plná. Seděla jsem a pozorovala naproti sedící paní, která se stále radostně usmívala a rozdávala svá moudra všem okolo. Ještě, že jsem seděla naproti, neměla bych sílu konverzovat. Nějaký pán se ptal, proč to tak dlouho trvá, usmívající se dáma sdělila, že dnes je velká vizita. Aha, paní se tu vyzná. Když jí zavolali do ambulance, vzala dvě objemná zavazadla a když vycházela, usmívala se na celou čekárnu s výrazem výhry v loterii. Paní si šla evidentně lehnout a měla z toho radost. To fakt nechápu.
Pak přišel manželský pár, pán šel evidentně také na příjem. Paní z tašky vyndala dva balíky čehosi v alobalu a začali hodovat. Kdybych si do rohlíku ráno kousla víc než dvakrát, asi bych to nezvládla. Navíc si pak dáma vzala telefon a na celou čekárnu sdělovala komusi na druhé straně drátu, že už jsou tam a že si tam táta lehne. Chtělo se mi čím dál, tím víc zvracet.
Konečně! Ozvalo se moje jméno. Vešla jsem do ambulance a zjistila, že slouží stejná sestra, jako v pondělí večer. "Já přemýšlela, kde už jsem vás viděla", řekla s úsměvem a pak dodala: "Vypadáte už mnohem lépe, než včera."
Kromě paní doktorky byli v ambulanci ještě tři medici. Bylo mi opět prohmatáno břicho a bylo shledáno, že je nebolestivé. Paní doktorka poučovala mediky a já se neudržela a pronesla větu, že se pan doktor ze mě snaží každou nemoc vyhnat tím, že mě nenechá v klidu ležet, ale honí mě po dalších vyšetřeních. Svou větou jsem vyvolala úsměv na tvářích mediků. "Měla byste být v klidu, pít dostatek tekutin a až to půjde, zkusit trochu jídla. Kdyby nastaly jakékoliv potíže, přijed'te okamžitě sem."
Manžel mě dovezl domů, opět jsem se svlékla, umyla si ruce a zalezla do pelíšku.
Na poledne jsem si nastavila na mobilu zvonění na léky a pak poobědvala celých pět piškot a několik doušků čaje.
Odpoledne jsem s malými přestávkami, kdy jsem se snažila pít, prospala. Večer jsem po lécích snědla čtvrtku rohlíku.

V noci jsem spala jako zabitá. Věděla jsem, že pokud se nezhorším, mám před sebou celý jeden den, kdy budu moci zůstat v posteli a nikde necourat. Náš praktický lékař mi před odjezdem do Motola sdělil: "Pokud vás nehospitalizují, chci vás ve čtvrtek vidět."

Jsem tady a nejsem.
Vylezla jsem na chvíli z pelíšku, abych o sobě podala zprávu.
Omlouvám se všem, že ted' nejsem schopná odpovídat na Vaše milé komentáře, ani nejsem schopná projít si Vaše blogy.
Necítím se na to a už se těším, až si zase lehnu.

Jen přemýšlím, kam mě můj praktický lékař zase zítra požene.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Jana Jana | Web | 31. října 2012 v 15:29 | Reagovat

Alenko doufám,že je to jen ta chřipka.Takovéhle stavy člověka vyčerpají sami o sobě a když má ještě k tomu pobíhat po doktorech...Odpočívej a snad zítra bude líp ;-)

2 babi Maňasová babi Maňasová | Web | 31. října 2012 v 16:16 | Reagovat

Ali, tohle je jeden z důvodů, proč radši ani k doktorovi nejdu, pokud to teda není úplně na umření. Když to jen trochu jde, poléčím všechno doma. Doufám, že budeš brzo v pořádku a je to jen chřipka.

3 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 31. října 2012 v 16:31 | Reagovat

Ať je to cokoliff, nechť je to rychle  těla pryč.

4 Kerria Kerria | Web | 31. října 2012 v 16:57 | Reagovat

Nevím, co je lepší. Mě zase náš dokror nikam nepošle a všechno léčí sám. To se takových 10 dní léčíš, je ti blbě, nic nezabírá a pak teprv doktor usoudí, že by to mohlo být něco vážnějšího a pošle tě k odborníkovi. Naštěstí moc nemarodím, ale loni jsem vytrpěla jak pes s nějakým zánětem v noze. Od obvoďáka jsem dostala prášky na zánět a tlumení bolestí v koňských dávkách (= 4x větší dávka než je doporučená). Bolest utlumily, takže vypadalo všecko OK. Když mi došly prášky nemohla jsem skoro vůbec chodit. Pak teprv byl čas na odbornou péči.

Alenko, tobě přeju brzké uzdravení a ať to není nic horšího než nějaká hnusná chřipajzna.

5 Helena Helena | Web | 31. října 2012 v 17:14 | Reagovat

Teda Ali,přeji Ti brzké uzdravení.
Na dehydraci pomáhá taky bujón-kupovaný.
Dodá tělu sůl.Měj se hezky a spokojenou
noc přeji.

6 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 31. října 2012 v 17:28 | Reagovat

Držím palce, abys byla co nejdříve v pořádku.

7 VendyW VendyW | E-mail | Web | 31. října 2012 v 18:23 | Reagovat

Já už si připadám, že tě na dálku zaklínám. Pokaždé když tě pozvu na výstavu tak z toho onemocníš :-D!!! Já už raději nic nebudu už říkat...tak se koukej dát brzy dohromady :-)

8 Vendy Vendy | E-mail | Web | 31. října 2012 v 18:53 | Reagovat

Ten doktor tě měl nechat aspoň pět dní v klidu vyležet a jen kdyby se ti to zhoršilo nebo nelepšilo, měl tě poslat na vyšetření odbornější. Mám dojem, že je to aktivní blbec. Na tvoje loňské štrapáce moc dobře vzpomínám, už tehdy mě zarazilo, kolikrát jsi musela na různá vyšetření, kolik času jsi procestovala v MHD a kolik proseděla v čekárně prolezlé bacily a viry. Vážně mám dojem, že ten doktor není nejlepší.
P.S. zkus ten bujon, co ti doporučuje Helenka.
Aspoň dvě lžičky.
Přeju ti brzké uzdravení...

9 Maruška-Fukčarinka Maruška-Fukčarinka | Web | 31. října 2012 v 19:37 | Reagovat

Namíchala jsem léčivý čaj, k tomu přidala své kouzla a čáry :-)Věřím, že už bude jen lépe a lépe Alenko. :-)

10 Hanka Hanka | E-mail | Web | 31. října 2012 v 19:38 | Reagovat

Alenko, drž se!!! Nechápu, proč tě doktor pořád tahá do ordinace, když je ti tak zle a máš horečku. Měla bys být pár dnů v klidu, zvlášť když jsi dostala léky. Musí se jim dát šance, aby zabraly.
Ali, držím palce ze všech sil, aby to byla jenom nějaká viróza a abys byla co nejdřív v pořádku!!! :-)
Přeji ti klidnou noc. :-) Hanka

11 helena-b helena-b | Web | 31. října 2012 v 19:58 | Reagovat

Ali, věřím, že ti léky s pelíškem pomůžou. Držím palce. :-)

12 David Pavel Bachmann David Pavel Bachmann | E-mail | Web | 31. října 2012 v 20:26 | Reagovat

Ájo, ti obvoďáci jsou často jen takoví rozesílači pacientů. My jsme s Markétou takhle prožili vánoce před dvěma roky. Střídali jsme se v nejmenší místnosti našeho bytu a salát jsme ani nedělali. Magistra v lekárně nám doporučila tu studenou Colu, což opravdu docela slušně funguje. Letos to chytla Markéta na Slovensku a já o pár dní později na Valašsku. Jediné, co se s tím dá dělat, je pít tu colu, občas čaj a čekat! V případě průjmů nasadit Endiaron, nechodit ven a bejt v klidu. Přeju ti, ať to brzy přejde! A mimochodem: Nejdeš ty už zejtra do toho důchodu? To bych tě totiž přivítal vespolečnosti svobodných!

13 punerank punerank | E-mail | Web | 31. října 2012 v 21:03 | Reagovat

Jejda, Alčo, myslím na tebe, vím, co to je, brrr! Pamatuju si čerstvě, jak nás několik na slovensku bázlivě a nesměle pokukovalo několik po rohlíku - mám, nemám? co to udělá? Hlavně pij a spi, co to půjde! a na Colu nezapomínej, funguje to!

14 Jarmila Jarmila | Web | 31. října 2012 v 21:27 | Reagovat

Alenko, přeji ti, aby jsi se co nejdřív uzdravila. :-) Viroza nebo chřipajzna je potvora.

15 Janinka Janinka | Web | 31. října 2012 v 21:45 | Reagovat

Au, tak to přeji brzké uzdravení, časté zvracení je strašně nepříjemná záležitost.
Náš starší, když byl ještě malinký, pil také při takovéhle viróze po douškách ledovou colu - od té doby používáme termín "Colová meducína" :-).

16 Hana Hávová Hana Hávová | Web | 31. října 2012 v 22:33 | Reagovat

Cola ( ledová ) fakt zabírá. Nevím proč , jinak je to strašný sajrajt , já sama ji piju vyjímečně, ale při takových stavech , kdy hrozí těžká dehydratace se doporučuje i diabetikům Nebo zkus vlažný neslazený heřmánkový čaj. Heřmánek má dezinfekční účinky.
Přeju brzské usdravení. :-)

17 alena alena | E-mail | 31. října 2012 v 23:08 | Reagovat

Cola a slané tycinky(takové ty tenké se solí),to delá divy.Preji rychlé uzdravení! :-)

18 Kontrastní bratr Kontrastní bratr | 31. října 2012 v 23:41 | Reagovat

Minulý týden mně bylo tak blbě, ze jsem přemýšlel o závěti. Na pohotovosti v Benešově se tvářili ustaraně a prihlásili, že musím na testy. Druhý den se tvářili, že mě zakopaj v nemocnici na zahradě. Leč tou dobou jsem si již nasadil echinaceu, maxicéčko (1000 mg) eleuteroccocus a schizandru a už mě bylo o 80% líp.
Zakončím oblíbeným citátem:
"Lékař je člověk, který podává léky, o nichž ví je velmi málo, k léčbě nemocí, o nichž ví ještě méně, lidem, o nichž neví vůbec nic."
Přeji rychlé pozdravení.

19 pizlik1 pizlik1 | E-mail | Web | 1. listopadu 2012 v 7:58 | Reagovat

Přeji ti, ať se brzy uzdravíš. Snad to bude jen chřipka a nic horšího. :-)  :-)  :-) Určitě se z toho dostaneš. :-)

20 Ježurka Ježurka | Web | 1. listopadu 2012 v 14:39 | Reagovat

Alenko, přeji ti brzké uzdravení. Věřím, že už je ti líp a hlavně, abys už taky něco jedla, nebudeš mít sílu ani sedět natož něco jiného. Tak buď fit! Ale to myslím opravdu a těším se brzy na čtenou! :-)

21 otavinka otavinka | Web | 1. listopadu 2012 v 15:54 | Reagovat

Milá Alenko,
téměř detektivní pojednání. Jsem napnutá, jak to dopadlo a přeji, ať je Ti co nejdříve líp a všechny bolesti utečou daleko, daleko. :-)

22 annapos annapos | E-mail | Web | 1. listopadu 2012 v 18:58 | Reagovat

Ne tak docela se vyznám v dnešních pravidlech, já tedy ale určitě, bych k lékaři nešla, pokud bych neumírala, a i potom mám nějaké to právo, tři dny ležet, pokud se omluvím v práci, zavolat si pohotovost, nenechat sebou vláčet, pokud je mě opravdu zle, po ambulancích. K lékaři bych šla, až toho budu schopna. Pamatuji si, když jste podobně psala minule. Proč se všichni spoléháme na to, že doktor je BŮH, a musí nám okamžitě pomoci, necháme sebou manipulovat, je to asi odvislé, od závislosti na práci, kde musíme mít, jakousi omluvenku, jako školáček, soudný zaměstnavatel by to toleroval, blbec, ne. Ta chvíle, kdy budete svobodným člověkem, a na vaší vůli bude, kdy půjdete k lékaři a proč, se blíží, přeji vám štěstí, ať to musí být, co nejméně.

23 Katka Katka | Web | 1. listopadu 2012 v 19:19 | Reagovat

Hodně nepříjemná nemoc. TAk ať už se to zlomí a je dobře.
I mně se jednou stalo, že jsem šla do nemocnice ráda ....šla jsem na operaci haluxů. Holky byly asi desetileté a já byla hrozně unavená z domácnosti. A v té nemocnici jsem se tak dobře vyspala :-) , nejprve pod sedativy, pak v narkóze a při jejím doznívání, spaní mi vyloženě chutnalo a přehlušilo to bolest v nohách...

24 signoraa signoraa | Web | 2. listopadu 2012 v 15:11 | Reagovat

Všem Vám moc děkuji za milé a hlavně povzbudivé komentáře. :-)
Včera mi byla nasazena antibiotika, z laboratorního vyšetření v Motole vyplývá, že mám bakteriální infekci zažívacího traktu. Polehávám, pospávám, zkouším po malých soustech jíst. Hlavně však už je mi o něco lépe.

K doktorovi jsem šla proto, že jsem potřebovala vystavit neschopenku, jinak bych se snažila kurýrovat se sama.
Tentokrát mi nadělil celé tři dny v klidu, dnešek a dva víkendové dny. V pondělí mě chce znovu vidět a já začínám hodně silně uvažovat o změně lékaře.

Ještě jednou moc všem děkuji za podporu, za milé komentáře a přání brzkého uzdravení.

25 Ivet Ivet | Web | 2. listopadu 2012 v 17:51 | Reagovat

Alenko držím palce ať jsi brzo v pořádku. Pravdu mají v jednom PIJ, PIJ, PIJ!!!
Vyplaví se ti vše špatné rychleji nejen z těla, ale i ze smutných myšlenek - věř mi, v Motole pracuju!-:) Víš, že nejsem zdravotník ale 10 let je dost na to, abych věděla něco malinko.-:) To co popisuješ je zcela normální - tato nemocnice je největší v ČR, miliony lidí se v ní léčí, kam tě pošle jiný lékař - kdo ví? Ale, rozhodnutí je jen na TOBĚ! Každopádne brzo se vyzdrav, držím palce!

26 Maruška-Fukčarinka Maruška-Fukčarinka | Web | 3. listopadu 2012 v 8:23 | Reagovat

Tak hlavně, že se zná příčina, teď už jen popíjet ať se nedobré vyplavý a ležet. :-)

27 andorea andorea | Web | 4. listopadu 2012 v 11:59 | Reagovat

[24]: [24]: Hodně mi to připomíná mou anabázi, kdy mně pro změnu pan doktor chtěl léčit zánět ledvin paralenem... :-?

28 bábina bábina | 4. listopadu 2012 v 21:31 | Reagovat

Na běžné střevní problémy mimo kofoly pomáhají medvídci. Jsou to malí bílí medvídci jakoby z bílé čokolády.
Když jsou děti nemocné,  běžné léky se jim musí kupovat na recept jsou jen antibiotika. Medvídky mně také kupodivu poradila sestra u dětské doktorky. Zabírají, léčila jsem tak i mého hodně starého otce, když měl střevní potíže.
Kupují se v lékárně. Prostě řeknete, že chcete medvídky.

29 signoraa signoraa | Web | 5. listopadu 2012 v 18:04 | Reagovat

[25]: Moc děkuju za podporu, už je mi lépe. :-)

[26]: Popíjím, polehávám, čtu si a kurýruju. Už je lépe. :-)

[27]: Už jsem někde znímila argentinské přísloví: "Chybu lékařovu skryje zem." Bohužel je mnohdy pravdivé.

[28]: Moc děkuji za radu, o existenci medvídků jsem neměla tušení. Určitě se po nich v lékárně poohlédnu.:-)

Moc Vám všem ještě jednou děkuji za podporu, přání brzkého uzdravení a za dobré rady.
Už je mi mnohem lépe.

30 Jana Jana | Web | 5. listopadu 2012 v 18:46 | Reagovat

Ali to je dobře,že už je ti líp.Nakoukni ještě jednou ke mně,schválně jestli ho tam najdeš ;-)

31 Maruška-Fukčarinka Maruška-Fukčarinka | Web | 5. listopadu 2012 v 18:56 | Reagovat

Ali přišla jsem se podívat a čtu, že je už lépe. To je dobře, moc zdravím. :-)

32 bretislav bretislav | Web | 6. listopadu 2012 v 11:13 | Reagovat

A já se jen k přáním přidávám, zdravotnické rady po přečtení knížky "Mým marodům" od  oblíbeného pana doktora Hnízdila nemaje. Leda úvodní motto: "Lékař je člověk, který podává léky, o nichž ví jen velmi málo, k léčbě nemocí, o nichž ví ještě méně, lidem, o nichž neví vůbec nic". Ale nedá se to a ani to nechci paušalizovat. Doma jsem měl taky jednu takovou (nepaušalizovanou). :-)

33 Hanka Hanka | E-mail | Web | 6. listopadu 2012 v 20:19 | Reagovat

Alenko, už jsem tě někde zaregistrovala v komentářích. Je fajn, že je ti líp, hlavně to pořádně vylež, rozhodně nespěchej do práce, musí tam být děsná zima! ???
Měj se co nejlíp a zodpovědně odpočívej. Hanka

34 signoraa signoraa | Web | 7. listopadu 2012 v 15:17 | Reagovat

[30]: Jani, našla a moc děkuju :-)

[31]: Moc děkuji za pozdravení a zdravím na dálku také. :-)

[32]: Motto od MUDr. Hnízdila je báječné a veskrze pravdivé. Je zvláštní, že můj praktický lékař pohaněl léky, se kterými jsem byla odeslána z Motola a nasadil mi jiné. Zda pomohly ty původní, či ty druhé, nevím. To motto mnohé vysvětluje. :-D

[33]: Občas zavítám. Už neležím, naopak jsem se nechala uschopnit a jdu zítra do práce. Prý se tam topí. Tak uvidíme, jedná se jen o čtyři dny. :-)

35 pavel pavel | Web | 7. listopadu 2012 v 16:25 | Reagovat

Doufám že je ti lépe, když jsi u mne nechala komentář. Dodatečně další krásné roky v manželství, ale víc co je zajímavé... kdybych se nerozvedl, slavil bych taky letos 37 let a to dokonce pár dní od tebe 1.listopadu, padl jsem jsem do chomoutu v roce 75 dřív jak ty. :D

36 Amelie Amelie | Web | 15. listopadu 2012 v 1:11 | Reagovat

Proto já chodím k doktorovi až v nejhorším případě. U dětí nejdřív po 3 dnech nemoci. Šárka leží od soboty, Eli od úterka, snad ty horečky zvládneme doma...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama