.
.
... Mezi moje záliby patří historie, cestování, poznávaní nových krajin a fotografování.
.. .Před každou cestou se snažím získat nějaké informace o místě, které navštívím.
.. .Ráda se proto o své poznatky z cest podělím.

... "Půjdu kamkoliv, pokud je to kupředu."
... ...David Livingstone

... Vítejte na mém blogu ...
Došlo na něj

25. února 2013 v 22:57 |  Postřehy, úvahy, zamyšlení

Na koho došlo?
No přeci na náš starý počítač.
Spíš bych měla napsat, že došlo na můj počítač. Od té doby, co si manžel pořídil notebook, chodím na ten náš starý hlavně já. Manžel opravdu jen výjímečně.
Počítač už zlobil trochu od podzimu. Má na to věk.
Sice zlobil, ale fungoval. I když musím přiznat, že jsem ho delší dobu startovala přes klávesu F1.

Můj muž se rozhodl, že náš počítačový router není moc rychlý, že mu to nevyhovuje, že je jeho notebook pomalý a z toho důvodu padlo rozhodnutí pořídít nový, výkonnější. Stalo se. Router je umístěn na stěně nad naším starým počítačem u kterého dokážu prosedět celkem dost času. Píšu tu svůj blog, navštěvuji další blogy, správcuju dvě školní třídy, surfuju po internetu a dělám tady i faktury a podklady pro manželovu živnost.
A ač jsem si na nic nestěžovala, rozhodl můj muž, že kromě již zmíněného routeru nechá rozšířit pamět' starého počítače. Nevím proč, když využívá notebook a na počítač vůbec nechodí. Já zase pro změnu téměř nepoužívám notebook. Pouze v nouzi nejvyšší. Jsem staromilec a na notebooku jsou ty klávesy nějak jinak a já potom v textu místo slov, o kterých jsem si myslela, že je píšu, nacházím mezi písmeny "\", "|", nebo se mi stává, že si díky klávese "navíc" posunu prsty a píšíc na slepo, potom dlouze přemýšlím, co jsem to zase napsala. Prostě ta klávesa, která je tu navíc, mě přivádí téměř k záchvatům šílenství.

Pamět' byla rozšířena a můj muž mi vítězně oznámil, že ted' to bude všechno výkonější, rychlejší, no prostě lepší.
Druhý den jsem tedy zapnula "omlazený" počítač zjistila, že se nenastartoval Windows. Co ted'? Počítač jsem vypnula, chvilku jsem počkala a pak ho zapnula znovu. Windows naběhl, ale zase nefungovala myš. Sakra, co to je? Vzala jsem si malou myšku, kterou používám v těch výjímečných případech, kdy jdu nerada na manželův notebook, zapojila jí do USB portu a ejhle, fungovalo to.
Muž byl ten den doma, tak jak tomu bývá v poslední době dost často, protože nemá práci. Pro OSVČ nastala hodně krušná doba. Přišel, podíval se mi přes rameno a řekl: "Vždyt' to funguje." V ten moment měl částečně pravdu. Počítač sice fungoval, ale až na druhý pokus a myš byla mrtvá. Muž slíbil, že zavolá a oznámí závadu kamarádovi našich dětí, který se počítači zabývá. Nezavolal. Večer jsem se ho zeptala, kdy Honza přijde, aby se na to podíval. "Já mu nevolal", řekl a sedl si ke starému počítači. Zapnul ho a počítač fungoval. Dokonce i myš ožila. Díval se na mě a pak pronesl: "Ještě, že jsem mu nevolal, vypadal bych jako pitomec."

Druhý den měl muž práci a já si dopoledne sedla k počítači. Přiznám se, že jsem očekávala, že normálně naběhne tak, jako večer mému manželovi. Říkala jsem si, že ten opakovaný start byl asi důsledek výměny pamětí a proto počítač poprvé "trucoval". S nadějí jsem ho zapnula a čekala. Začátek vypadal slibně a pak monitor zčernal a opět nenaběhl Windows. Na druhý pokus se to zdařilo. Že by to zlobilo jenom mě? Odpoledne jsem mužovi oznámila, že závada trvá. Nevěřil. Sedl k počítači, aby zjistil, že startuje opravdu až na druhý pokus. Konečně se odhodlal k tomu, aby zavolal.

Počítačový Honza slíbil, že se večer staví. Nevyšlo mu to, telefonicky se omluvil, že nestíhá. Prý snad zítra. Uplynulo "zítra", uplynulo i "pozítří", proběhl víkend, kdy jsem se zlobila s počítačem. Byl pomalejší než obvykle, písmenka se sekala, text se neukládal. Pak konečně Honza přišel, sedl k počítači a ten naprosto normálně naběhl, dokonce i mrtvá myš fungovala, tak jako dříve. Muž mě zavolal. Honza se na mě nevěřícně díval a ptal se, co to vlastně dělalo. Vysvětlila jsem, že počítač startuje až na druhý, někdy na třetí pokus. Zkusil to jednou, podruhé, potřetí a počítač normálně fungoval. Připadala jsem si jako v Jiříkově vidění a Honzovi jsem řekla, že se možná počítač zalekl odborníka a proto naběhl tak, jak by měl.
"Ted' to běhá, ale kdyby to nefungovalo, zavolejte mi", řekl a rozloučil se. Naštěstí bydlí ve vedlejší ulici, takže to od nás neměl domů daleko.

Druhý den počítač opět nenaběhl.
Odpoledne přišel Honza znovu, zapnul počítač a ejhle - nenaběhl. "Bude to asi tím, že ty paměti už nebudou kompatibilní s počítačem", oznámil. "Něco s tím provedu." Odešla jsem vedle do pokoje. Koukat přes rameno na něco, čemu opravdu nerozumím, mi připadalo zbytečné. "Ájo, pojd' sem, prosímtě", zavolal manžel a já naklusala k počítači.
"Budu si to muset vzít do dílny, stále se to restartuje", řekl Honza. Co se dá dělat, pomyslela jsem si. Jsem už celkem trénovaná na to, že jsem bez svého počítače. Loňská změna operátora a potom "Emina pomoc" mě na tuto situaci docela slušně připravily. Nojo, ale já soutěžím u Natty. Budu muset, ač nerada, využít manželův notebook.
Honza počítač odvezl a můj koutek osiřel.


Počítač měl být opraven následující den. Odpoledne Honza zavolal a domlouval se s mužem. Počítač už běhá, ale on by doporučoval, aby byl vyměněn hardisk, nebot' počítač má nejlepší roky za sebou. Oprava by se protáhla o jeden den. Muž to odsouhlasil.
Protáhlo se to o další den a následující víkend. Hardisk přivezli do Honzovy firmy pozdě, uložených dat na původním disku bylo mnoho a další a další komplikace.

Je pondělí a já konečně sedím u svého starého počítače.
Má rozšířenou kapacitu oproti původnímu prý asi šestkrát, je prý rozšířena i operační pamět' (jako bych tomu rozuměla).
Je to vlastně nový počítač ve starém těle.

Začínám znovu!
Jediné co zůstalo, je to, co bylo na síti. Ostatní věci, jako jsou fotky, účetnictví, texty jsou ve složce "záloha", na kterou mám odkaz na ploše. Nemám nainstalovanou poštu, přišla jsem o adresy, prý prozatím. Honza říkal, že ze starého disku zkusí vytáhnout adresář. Připadám si jako Alenka v říši divů. Sedím, koukám a tápu.
Chybí mi resampler, ve kterém jsem zmenšovala fotografie.
Chybí mi x dalších věcí, které v počítači byly a na které jsem byla zvyklá.

Počítač je rychlejší, prý bude výkonnější.
Člověk se celý život učí a já se ted' budu učit komunikovat s některými novými programy.

Škoda jen, že nejdu omladit i já. Docela by se to totiž hodilo.
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 25. února 2013 v 23:38 | Reagovat

To je dobrý nápad. Omladit, ale být zase jako Věc Makropulos, to by člověka omrzelo. Tak přeji, aby to šlapalo jak má. :-)

2 Teeda Teeda | Web | 26. února 2013 v 0:05 | Reagovat

Ach, ani nevíš, jak s tebou souzním. Můj noťásek po pěti letech řekl, že už toho má v kabátku xp dost a je prostě naplněn. A tak mi ho můj chlap přeinstaloval na sedmičky. Že to ani nepoznám, jen to bude lepší, rychlejší, skvělejší.. No. A já tu teď nemám nic na co jsem zvyklá. Všechno je jinde nebo to není vůbec. Ach jo. Krabička s čipem a jaká je s ní potíž.. :-|

3 David Pavel Bachmann David Pavel Bachmann | E-mail | Web | 26. února 2013 v 0:41 | Reagovat

Alenko, já vůbec nikdy a vůbec nikomu nedoporučuju investovat stokoruny a tisíce do starých počítačů. Vždycky se objeví nějaký problém s kompatibilitou. Navíc stejně po výměně disku a pamětí odejde jednoho dne i základní deska a budete jen znovu muset zachraňovat už jednou zachráněná data. Mám s tím své smutné zkušenosti! Řešení je sice poněkud dražší, ale je jediné!!!: KOUPIT NOVÝ POČÍTAČ! Ještě předtím doporučuju zakoupit síťový disk, na ten uložit všechno, o co nechcete přijít a pak teprve pořídit novou mašinu. Dneska se dají koupit celkem dobré, vychytané počítače někde od 10 do 15 tisíc.

4 signoraa signoraa | Web | 26. února 2013 v 0:55 | Reagovat

[1]: Stačilo by omladit jen trochu, abych si s novými programy poradila co nejrychleji. :-D

[2]: Alespoň vidím, že v tom nejsem sama. Tápu a stále něco hledám. A asi to ještě bude nějakou chvíli trvat. :-)

[3]: Bylo by to určitě to nejlepší řešení, ale problém jsou v současné době finance. Na podzim jsme kupovali nový mrazák, pak něco stály vánoce. Začátkem ledna jsme platili zálohu na dovolenou. Muž je víc doma, než pracuje a jediným jistým příjmem je ted' můj důchod. Ted' bych měla došetřit na tu dovolenou. A bojím se, že bude hůř.
Externí disk mám už několik let, mám tam archivované fotografie a domácí videa.

5 pavel pavel | Web | 26. února 2013 v 2:48 | Reagovat

To jsem ani nevěděl, že se dá rozšířit paměť a kapacita.
Podle mého, ten počítač omlazením zlidštěl a začal se chovat jako člověk... podle toho jakou měl náladu. :-D

6 Natty Natty | Web | 26. února 2013 v 5:10 | Reagovat

Alenko, na druhou stranu máš zase "nový impuls" ke vzdělávání a k novým poznatkům. A ty určitě programy brzo zvládneš a "omlazení" načerpáš v přírodě a když přidáš malou hrstičku ořechů nebo mandlí, tak to pro tebe bude hračka. ;-) Tak přeji rychlého a spolehlivého "kamaráda“: Pěkný den. :-D

7 Intuice Intuice | E-mail | Web | 26. února 2013 v 8:33 | Reagovat

Soucítím. Taky se nerada učím novoty. No prostě to tak je, občas je změna nutná, co s tím naděláme! :-)

8 Jarka Jarka | Web | 26. února 2013 v 8:44 | Reagovat

Co se týče počítače, jsem pouhý uživatel, který nerozumí ničemu a jakýkoliv problém, nebo změna ho totálně rozhodí. 8-O Držím ti palce, aby tvůj nový začátek byl co nejméně komplikovaný, mě by určitě klepla pekpa. ???  :-)

9 Vendy Vendy | Web | 26. února 2013 v 8:57 | Reagovat

Ajaj, Alenko... ten pocit, který jsi popisovala, znám moc dobře! tedy to, že jsi počítač startovala znovu a znovu a on ti dával najevo, že už má své za sebou a pak přijde chlap (jakýkoliv, to je fuk) a počítač naskočí jak rybička. Pak se člověk cejtí jak dokonalej blbec. Naštěstí se ukázalo, že i chlapům počítač zastávkoval, i když až na druhý nebo třetí den.
(přesně týž pocit jsem měla, když se mi rozsypal modem na televizi, která permanentně kostičkovala - asi patnáctkrát jsem rozpojila a připojila zapojení v přípojce od telefonu, asi dvacetkrát jsem modem resetovalal a asi dvanáctkrát vytáhla a znovu zapojila kabely.
Pak přišel technik, podíval se na modem, řekl nesvítí vám tam jedno světýlko, máte to špatně zapnutý - povytáh a zastrčil jeden káblík, který jsem předtím vytáhla a narvala zpátky asi dvanáctkrát, dal reset a obraz byl jak zrcadlo.
A já si připadala jak dokonalý kretén, který neumí ani zapnout knoflík. :-!

10 Vendy Vendy | Web | 26. února 2013 v 9:01 | Reagovat

Jinak, k staronovému počítači gratuluji, mně dělal ten můj podobné věci, ale tam už nešlo nic vyměnit, musela jsem si pořídit novej.
A to samoresetování jsem zažila taky. Nemohla jsem si ani stáhnout data, filmy, fotky, nic, protožže na flešku už mi to nefungovalo dobré dva měsíce (dala jsem flešku a počítač se zresetoval) a na vypálení na cd to taky nešlo, protože se počítač zresetoval též. Naštěstí jsem si vypálila všechna důležitá data ten den, co počítač začal blbnout, ale vypalování ještě šlo.
Teď mám počítač novej a je lepší, rychlejší, tišší. Prostě pusinka k zulíbání. Abych to nezakřikla.
Tak držím palce, ať ti staroušek ještě dlouho šlape! 8-)

11 Vendy Vendy | Web | 26. února 2013 v 9:06 | Reagovat

Ještě ti chci doporučit - průběžně zálohuj! Buď na externí disk nebo flešku nebo DVD. Abys neměla podobný problém jako já...
Jinak, ten počítač, co jsem si koupila, stál necelých sedm ticís - byl to jen počítač, který navíc i klávesnici a myš. (klávesnice je bohužel ta notebooková a chvíli mi trvalo, než jsem se s ní naučila, ale synovec říkal, že si tam můžu dát tu starou, klasickou, jen bych musela koupit ten koncový čudlík, protože počítač už má jiné zdířky pro zapojení. Ale to prý není takový problém.
Takže, slušný počítač můžeš koupit i pod deset tisíc, pokud máš obrazovku a klávesnici... stačí jen ta bedna. 8-)

12 Vendy Vendy | Web | 26. února 2013 v 9:07 | Reagovat

P.S. (už si fakt připadám jako otravná osůbka, co se neustále loučí a vrací)- docela si dovedu představit vaše finanční problémy. Jak jsi psala, že muž je teď víc doma než v práci, to jsem loni zažívala víc než půl roku. Teď to mám trochu naopak, ale děsím se, jak dlouho to bude trvat... :-?
Držím palce, aby se to změnilo!

13 Kitty Kitty | E-mail | Web | 26. února 2013 v 12:01 | Reagovat

Tak to je přesně ta etapa, kterou mám už za sebou. Starý PC je "prázdný", čeká na odinstalování "Win 7", která ho zatížila moc a přestal být použitelný. A já zápasím s těma "\" i patvarama, co napíšu, když postaru nasadím packy.
Pokud běhá "novej ve starým těle", tak si gratuluj. Nakonec - mága máš přes ulicu, že? ;-)  :-D

14 Ježurka Ježurka | Web | 26. února 2013 v 13:18 | Reagovat

No, po přečtení se také děsím toho, kdy něco podobného nastane u mne! Nemám sice počítač ještě tak starý, ale co můžeme vědět? Naštěstí mám svého "ajťáka" (vnuk), který by si určitě poradil, ale na druhou stranu zase se znovu učit a všechno instalovat znovu? :-(

15 Kerria Kerria | Web | 26. února 2013 v 14:22 | Reagovat

Tak to ti přeju pevné nervy. Uvést (staro)nový počítač do přijatelného stavu je sakra práce. Dělala jsem to před asi 3-lety, když jsem dostala nový noťas. Znovu nainstalovat programy, do spousty z nich dohledat češtinu, přetáhnout nejdůležitější soubory, všechno znovu nějak uspořádat...
Hlavně ať potom zas nějakou rozumnou dobu ještě slouží, abys to nemusela za pár měsíců dělat všechno znova.

16 Janinka Janinka | E-mail | Web | 26. února 2013 v 14:38 | Reagovat

Tak přeji pevné nervy ve znovuobjevování, ať se brzy se staro-novým skamarádíte a hlavně, ať vydrží co nejdéle... :-)

17 Janah Janah | Web | 26. února 2013 v 16:58 | Reagovat

Mám manžela co pracuje v IT. V pravidelných intervalech mě děsí přeinstalací systému, po kterých, jak i ty zmiňuješ, není nic jako dřív - musím znovu instalovat programy, některé věci marně hledám, a nenacházím, některé programy s novým systémem nespolupracují, atd. Navíc je mi to vše prezentováno jako obrovská výhoda :-? 8-O

18 Maruška-Fukčarinka Maruška-Fukčarinka | Web | 26. února 2013 v 17:58 | Reagovat

Alenko plně tě chápu, mě také děsilo jak došlo k nějaké změně "ku lepšímu" na našem PC :-D

19 Ivet Ivet | Web | 26. února 2013 v 18:38 | Reagovat

To je krááásnej koutek - dokonce s tiskárnou a se skartovačkou! :-)
Alenko já mám 4 roky notebook a vrním blahem pokaždé když se k němu dostanu. V práci mám normální PC, ale notebook je můj miláček. Daleko lepší než PC! ;-)
Tak držím palce, ať ti zase hezky píše! :-D

20 VendyW VendyW | E-mail | Web | 26. února 2013 v 19:12 | Reagovat

Já už si tak zvykla na noťas, že když sednu k normálnímu PC tak mi šíleně vadí ta klávesnice a tápu a tápu. A navíc ho tahám všude sebou jak kočka koťata, a ta možnost si ve vlaku vytáhnout noťas a pěkně se celou cestu bavit vším možným je k nezaplacení....A když to někdy na mobilní internet nejde, nějak mne to nezlobí, doma na wifi to je taky někdy k pos...í :-D Ale gratuluju, že už máš zase miláška v provozu ;-)

21 Pižlík Pižlík | 27. února 2013 v 8:16 | Reagovat

Já na noťasu dělám strašně nerada, jen případě nouze, jako např. na dovolené apod. Vadí mi menší klávesnice, protože píšu všemi deseti a dělám chyby a vadí mi i menší myška.
V lednu nám tchán nainstaloval nový operační systém W 8 a já ještě dodnes  trochu tápu, protože je to úplně jiné.
Mně vadí každá změna.

22 signoraa signoraa | Web | 27. února 2013 v 17:56 | Reagovat

[5]: Já to věděla, protože jsem to už zažila v práci.
Počítač možná zlidštěl, ale ze mně se postupem doby stává malé a ubohé zvířátko, které tu v tom chaosu lítá. :-D

[6]: Děkuji. Plácám se v tom a přesouvám si uložené dokumenty, aby byly tam, kde předtím. Jde mi to pomalu. Včera jsem odpoledne hlídala holky, zítra je budu mít od rána. V jejich přítomnosti počítač raději ani nezapínám.
Určitě se s tím tady poperu, nic jiného mi nebude zbývat, ale půjde mi to pomalu. :-D

[7]: Jsem staromilec a navíc ted' ještě "hledač". Stále něco hledám, pak to ukládám a zase hledám. Chybí mi ještě spousta programů, které by tu měly být. Zítra se má stavit Honza, tak mi je snad obnoví. Jsem stále bez pošty. :-)

[8]: Jarko, jsem na tom stejně jako ty. Jsem také jen uživatel a tomu, co je uvnitř nerozumím a nikdy rozumět nebudu. Možná, kdybych šla omladit jako ten počítač, to by byla jiná. :-D

[9]: Připadala jsem si jako totální blb. Nejprve před manželem a pak i před odborníkem. Co by chtěli od blondýny? :-D

[10]: Mám štěstí, že spoustu věcí zálohuju na externím disku, ale stejně jich bylo v počítači ještě hodně. Než Honza počítač odvezl, navrhla jsem, že to přetáhnu na ten disk, ale už to bohužel nešlo. ;-)

[11]: Vendy, zálohuju nepravidelně a to je chyba. Na nový počítač si začnu dávat korunku ke korunce stranou, ale ted' je na to blbá doba. :-)

[12]: Muž je doma s přestávkami od prosince a je z toho notně otrávený. A navíc, když si sednu k počítači, má někdy i hloupé řeči (přitom u svého notebooku sedí pořád). Už ani moc nevěřím, že se situace nějak výrazně zlepší. Práce je málo, je mu šedesát, tudíž je nezaměstnatelný a do důchodu mu chybí 2 a půl roku. Už se byl ptát na předčasný důchod. Nechci ho do ničeho nutit, ale mám pocit, že rezignoval.

[13]: Přesně tak, položím packy a píšu. A pak jen zírám, co jsem to napsala za patvary. Mág je sice za rohem, ale nemá čas. Prý se staví zítra. :-D

[14]: Ježurko, je to výhoda mít odborníka v rodině. U nás nikdo takový není, naštěstí mají moje děti spoustu kamarádů. :-D Náš počítač už je desetiletý.

[15]: Děkuji za přání. Takže si dokážeš představit, čím ted' musím procházet. U mě je to o to horší, že já k počítači přistupuji s obrovskou pokorou a bojím se cokoli, co není zaručené, nainstalovat. Bude to běh na ještě dost dlouhou trat'. :-D

[16]: Děkuji. Já bych se zkamarádila hned, ale jde to nějak těžko. :-D

[17]: Je výhoda mít odborníka v rodině. Takže si určitě dokážeš představit, čím vším se ted' zabývám. V pondělí jsem šla spát až ve dvě hodiny ráno. :-D

[18]: Marti, mě v těchto momentech mrzí, že nejsem mladší a že tomu víc nerozumím. Ale peru se s tím. :-D

[19]: Můj muž je taky s notebookem spokojený, ale já na něj jdu v nouzi nejvyšší. Nějak mi nepřirostl k srdci. Bez myši jsem úplně ztracená.
Děkuji za držení palců. :-D

[20]: Vendy, určitě jde o zvyk. V práci jsem měla PC, doma také a jsem zvyklá na klasickou klávesnici. Píšu naslepo, což na not'asu je problém, tam mi vadí ta klávesa navíc. :-D
Určitě je notebook výhodný při cestování. Můj muž si ho také bere na cesty a využívá ho hlavně na Skype.
Doufám, že miláška přeperu a vyhraju. :-D

[21]: Vidím, že jsem na tom stejně jako jsi ty. Přiznávám, že jsem fakt staromilec a všechny novoty mi vadí. Trvá mi vždy dlouhou dobu, než se s nějakou novinkou začnu kamarádit.
Jen pro ilustraci - první barevnou televizi jsme měli před mnoha lety už s dálkovým ovládáním. Já ho nepoužívala a chodila jsem televizi vypínat knoflíkem. Trvalo mi to asi rok a půl, než jsem dálku vzala na milost. :-D Taková jsem.

23 bábina bábina | 27. února 2013 v 19:18 | Reagovat

Říkala jsem si, že ten opakovaný start byl asi důsledek výměny pamětí ....
Musela jsem se zasmát. Asi opravdu důsledek "pamětí".
Jinak jako u nás doma. Starou klávesnici nedám dobrovolně... :-)

24 Jarmila* Jarmila* | Web | 27. února 2013 v 20:26 | Reagovat

Alenko, ani nevíš, jak ti rozumím. Můj PC taky dělal psí kusy, přijel opravář a šel jak z partesu. Už měl stařeček přes 8 let, měl své vrtochy, byl pomalý. Opravář mi nabídl, že mi sežene repasovaný PC a překlopí mi tam vše, co v tom počítači mám. Jak řekl, tak udělal a jsem spokojená. Jen na bednu jsem si musela zvykat. Já měla světlou, tahle je černá a jinak se zapíná.
Přeji ti, aby jsi si brzy na svůj omlazený počítač zvykla. :-)

25 signoraa signoraa | Web | 28. února 2013 v 9:45 | Reagovat

[23]: Přiznám se, že mě to vůbec nenapadlo, protože technika a já jsou dva naprosto odlišné obory. Naopak to "schytal" v prvním kole manžel, byla jsem na něj naštvaná, protože to on objednal rozšíření paměti, po které nastaly problémy. :-D

[24]: Mě všechno nepřeklopil. Je toho ještě mnoho, co mi tam chybí. Dnes se má zastavit, tak mi snad obnoví poštu.
Zvykám si, jde mi to pomalu, protože stále něco hledám. Ve volných chvílích si ze "zálohy" přesouvám věci tam, kde byly před tím. je to běh na dlouhou trat'. Za chvíli mi dcera přiveze vnučky na hlídání a budu muset svůj počítačový koutek opustit a preventivně to tu vypnout. :-D

26 Helena Helena | Web | 1. března 2013 v 17:25 | Reagovat

Ali počítačový Honza mě dostal. :-D  :-D
Taky bych doporučovala zálohovat,někdy se to sesype ani se člověk nenaděje. 8-) S tou prací Tvého muže přeju lepší vyhlídky.

27 pavel pavel | Web | 1. března 2013 v 18:45 | Reagovat

[21]: Z té osmičky mám panickej strach, protože i na sedmičku jsem si po tuším 98 dlouho zvykal. Ty inovace jsou rychleji než já.  :-D

28 Hanka Hanka | E-mail | Web | 3. března 2013 v 0:48 | Reagovat

Ali, podobné "omlazování" počítače už jsem taky zažila, potom to dá trochu přemýšlení, člověku občas tečou nervy, ale zvládne se to! ;-)
Přeji ti hodně trpělivosti! :-)

29 Berry Berry | Web | 4. března 2013 v 21:51 | Reagovat

Naštěstí je tatínek informatik a o tyto věci se mi stará, ale také jsem kolikrát pořádná Alenka :-D Tak držím palce, aby ses s novými věcmi co nejdříve skamarádila pokud možno bez problémů!

30 signoraa signoraa | Web | 5. března 2013 v 22:52 | Reagovat

[26]: Počítačový Honza se stal naším pravidelným návštěvníkem. Naposledy tu byl včera a už mi konečně zprovoznil poštu. S manželovou prací to moc růžově nevypadá, bohužel.

[27]: Jsou momenty, kdy lituju toho, že nejsem mladší, nebo chápavější, co se týče počítače. :-D

[28]: Děkuji moc, bojuji s tím ve volných chvílích a když se nedaří, prostě to vypínám a hledám si jinou činnost. Budu to muset zvládnout, ale jde to pomalu. Já a technika nejsme zvlášt' dobré kamarádky. :-D

[29]: Tatínka závidím, potřebovala bych také nějakého rádce - v poslední době docela intenzivně. :-D Budu to muset zvládnout, ale jde mi to hóóódně pomalu. :-D

31 adaluter adaluter | E-mail | Web | 16. března 2013 v 16:59 | Reagovat

O tom, že technika moc dobře ví, kdo před ní stojí, o tom jsem přesvědčená už dávno. Náš táta instaluje a spravuje televizní techniku a tak se k nám z širokého okruhu známých i příbuzných  sjíždějí zástupy zlobivých TV, DVD, dříve i videí, dálkových ovladačů a všeho možného.
Já sama jsem byla mnohokrát svědkem rozpačitých obličejů majitelů, když táta příslušný přístroj zapojil a on se choval jako krotký beránek a poslouchal na slovo. S velkými omluvami si miláčka odvezli domů, aby nejpozději druhý den volali o pomoc, nebo rovnou zvonili u dveří.
V nejzarputilejších případech musel jet táta diagnostikovat přímo na místo činu, aby vůbec poruchu viděl. :D

Omlazení by nebylo k zahození, ale mladší tělo bez původní paměti a "programů" by asi nebyl kýžený výsledek. :-D  :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama