.
.
... Mezi moje záliby patří historie, cestování, poznávaní nových krajin a fotografování.
.. .Před každou cestou se snažím získat nějaké informace o místě, které navštívím.
.. .Ráda se proto o své poznatky z cest podělím.

... "Půjdu kamkoliv, pokud je to kupředu."
... ...David Livingstone

... Vítejte na mém blogu ...
Očekávání jara

16. února 2013 v 23:39 |  Postřehy, úvahy, zamyšlení

Ráno jsem se probudila a chvilku přemýšlela, proč je venku takové světlo. Na budíku jsem si ověřila, že není tak pozdě. Stačil jeden pohled z okna a došlo mi, že světlo zvenčí způsobuje nová sněhová pokrývka. Už zase. I když na druhou stranu stále platí "Únor bílý - pole sílí", nemění to nic na skutečnosti, že zimu nemám ráda.

V kuchyni jsem si uvařila velký hrnec čaje, protože mě trápí kašel. Světlo trochu pohaslo a venku se začaly snášet sněhové vločky. Dívala jsem se z okna na zasněžený chodník od domu k brance. Asi bych ho měla jít uklidit, napadlo mě. Ale sakra, proč zase já? Copak jsem v domě jediná, kdo tuto zimu uklízí sníh? Manželův bratr a jeho partnerka tuto zimu ještě neviděli hrablo, natož koště. To, že jsem doma ještě neznamená, že budu jediná, kdo se o sníh postará.
I když tomu tak většinou je.

Manžel vstával půl hodiny po mě. Uvařila jsem mu kávu a znovu se dívala z okna na padající sníh. Všude bílé ticho. Muž seděl s ranní kávou, četl si noviny a pak se zeptal: "Co máš dneska v plánu?" Odpověděla jsem, že bych potřebovala udělat něco se skříní v ložnici, že bych mohla založit papíry, které mám poházené kolem počítače od doby, kdy jsem mu dodělávala podklady pro daňové přiznání, mám v pračce prádlo, které budu muset pověsit a samozřejmě musím uvařit. "To jsou mé plány." Tiše jsem doufala, že zmínku o skříni zaregistroval. Potřebuju totiž do skříně ještě jeden regál, který mi slibuje už hodně dlouho. "Já myslel, jestli nechceš jet někam na výlet?" "Ne, to bych ti řekla už včera a navíc zlobí mě ten kašel." Výlet se konal v pondělí a mému zdravotnímu stavu dvakrát neprospěl. Měli jsme tu o minulém víkendu vnučky. Obě byly trochu nachlazené, jedna rýmu, druhá kašel. U dětí, které navštěvují školku, naprosto běžný "zimní stav". Kašel jsem chytla hned na začátku. Při čtení sobotní pohádky před spaním jsem víc kašlala, než mluvila.

Pustila jsem se do přípravy oběda, potom jsem založila papíry a udělala pořádek kolem počítače. Měl by se tu zastavit kamarád mých dospělých dětí. Byl tu už v týdnu a rozšiřoval mi pamět' mého stařičkého počítače. Nevím, co se nepovedlo, ale od jeho návštěvy počítač zlobí ještě víc, než před tím. Startuje na druhý až třetí pokus a myš, která je na pevno, je totálně mrtvá. Ještě, že mám v záloze malou myšku na USB port, kterou používám, když jsem občas nucena pracovat na manželově notebooku. Bez myši jsem u něj ztracená jako Jeníček s Mařenkou v hlubokém lese.

Z ložnice jsem zaslechla šramot a šla se podívat, co se tam děje. Hurá, zaregistroval to!, zaradovala jsem se v duchu. Manžel proměřoval vnitřek skříně, kde chci mít regál. "Hele, já sjedu do Hornbachu a nechám si ten regál uříznout. Chceš tam něco?" "Jo, chci, potřebuji hnojivo na orchideje, euroklip na jeden obrázek a podívat se po krabicích na archivování. " "Tak tam sjedem po obědě", řekl můj muž. Hornbach máme "coby kamenem dohodil", guláš potřeboval ještě chvíli, aby bylo masíčko tak, jak má být. "To zvládneme ted' ", řekla jsem manželovi a v rychlosti jsem se oblékala do džín a bundy.

V Hornbachu jsme se rozdělili, manžel zamířil ke dřevu, já šla pro euroklip a pak jsem marně hledala a nenacházela krabice, které by se hodily. Jediné, které jsem objevila, byly sice krásné, ale 225 korun za jednu bylo hodně demotivační. Zeptala jsem se i prodavačky, zda mají ještě nějaké jiné. Neměli. Přeci nejsem cvok, podívam se jinde.
Pak jsem zamířila ke květinám a tam jsem potkala manžela s budoucím regálem pod paží. Koupila jsem hnojivo a zastavila se u různobarevných petrklíčů. Barevných poslů jara tu byly stovky.


Vybrala jsem si krásný červený petrklíč a ještě zamířila pro semínka bylinek, které bych už mohla vysadit. Při cestě zpět jsem se znovu zastavila u petrklíčů. Zaujal mě zvláštní fialový v kombinaci s bílou a já chvíli přemýšlela nad tím, že bych ho mohla vyměnit a vzít si ho místo červeného. "Co děláš?", ozval se za mnou manžel. "Přemýšlím, který si vzít, já si toho fialového předtím nevšimla." "Prosímtě, vezmi si oba, vždyt' stojí jen třináct korun, pak je stejně dáš do záhonu."


Cestou k autu jsem manželovi řekla, jak jsem "nepochodila" s krabicemi. "Víš co, tak se stavíme ještě v obchodě, třeba tam budou mít nějaké prázdné bedničky od ovoce." Měli a dovolili nám, abychom si je vzali. Přikoupili jsme ještě samolepící tapetu.

Když jsem otvírala vrata, aby manžel mohl vjet autem do dvora, svítilo sluníčko. Sice slabě, ale svítilo. Mokrý a těžký sníh, který padá většinou na konci zimy, začínal tát a já vnímala, že vzduch už začíná vonět jarem.
Před domem jsem si vzala do ruky nejprve hrablo a potom ještě koště a tak, jako obvykle, jsem uklidila sníh. Vzduch opravdu nádherně voněl blížícím se jarem.

Odpoledne jsem se "vrhla" na skříň. Nechtělo se mi, ale když už se konečně dočkám regálu, musela jsem. Vyklízela jsem věci a kupila je na hromadu. Objevila jsem spoustu oblečení, které už jsem neměla hodně dlouho na sobě a o kterém jsem přesvědčená, že ho na sebe už neobléknu. Některé vyšlo z módy a další, což je s podivem, se za těch několik roků ve skříni nějak srazilo. Že by ta skříň byla kouzelná?

Potom jsem si změřila bedničky od ovoce, abych zjistila, že jsou o 3cm delší. Krucinál! Pokud je nechám tak, jak jsou, budou překážet při otevírání skříně, protože ta má tzv. šoupačky. Hrozná práce - zkrátit bedničky mi trvala až do večera. Pižlala jsem tvrdý karton nejprve nůžkami a pak řezákem s odlamovacími částmi. V duchu jsem si nadávala, ruce mě bolely, ale motivovalo mě to, že konečně ve skříni zavládne pořádek.

Manžel zažehlil na nový regál hrany a umístil ho do vyklizené skříně. Vypadá báječně. Nastříhala jsem si tapety, abych bedničky vylepšila. Potom jsem si přinesla šňůru, ze které udělám ucha, aby šly dobře vytahovat.
"Hele, ty nemáš dneska hlad?", ozval se manžel. Byla jsem tak zabraná do práce, že jsem úplně zapoměla na jídlo. "No, ptám se jen proto, že bych si něco dal." Podívala jsem se na hodiny a zjistila, že je osm hodin. Ještě, že jsem včera koupila ty párky.
Došlo mi, že dnes už to prostě nedodělám.
Místo jarního úklidu, který započal ve skříni, mám dokonalý předjarní binec.

Ale v duši už mám jaro.
Ještě to malou chviličku potrvá, než to pravé jaro přijde.

To malé a barevné jaro mám doma.
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 16. února 2013 v 23:52 | Reagovat

Držím palce, ať ti kašel odejde jak přišel, ty všechno dodělala a pak už jen na to jaro s krásnými kytičkami čekala. :-)

2 signoraa signoraa | Web | 17. února 2013 v 0:24 | Reagovat

[1]: Doufám, že kašel odejde. Včera - nojo, ono už je po půlnoci - tedy v pátek jsem si nakoupila v lékárně nějaké medikamenty a budu doufat, že pomohou. Čajíčkuju a připravuju se na jaro. :-D

3 pavel pavel | Web | 17. února 2013 v 2:41 | Reagovat

Máš aspoň trochu barvy na okně. :-)
Taky jsem si ráno říkal, když jsem se vzbudil, že asi svítí sluníčko a bylo to sněžné bílo, které pak během dnes značně opadlo.
S tou pevnou myší jsem na tom tom podobně a to můj blog je teprve jeden a půl roku starý. Používám tu přídavnou. Mám počítač sice v záruce, ale pokud jim to dám do opravy, budu bez blogu. :-( S elektronikou jsou pořád problémy.
Hezkou neděli a šetři se. :-)

4 Natas Natas | Web | 17. února 2013 v 8:36 | Reagovat

Na okně mám také jarní kytičky, trochu života do té šedi. Včera, když jsem se procházela, našla jsem pod vrstvou sněhu pomalu pučíčí zlatý déšť a co víc, ptáci zpívali.

5 Jarka Jarka | Web | 17. února 2013 v 8:38 | Reagovat

On ten sníh, takovým zvláštním rozptýleným světlem, rozjasňuje i noc, nevšimla sis? :-) Udělali jste s manželem spoustu práce, je to dobrý parťák a oceňuji i jeho nabídku na výlet. Ten můj, když je zima a hrozí sněžení, nechce o výletech ani slyšet. ???  :D

6 Teeda Teeda | Web | 17. února 2013 v 8:46 | Reagovat

Já to mám s úklidem úplně stejně. A jaro se určitě blíží, protože má chutě všechno přetřídit a dát do pořádku.. :)

7 silentday silentday | Web | 17. února 2013 v 9:27 | Reagovat

Krásné kytičky :)

8 alena alena | E-mail | 17. února 2013 v 11:06 | Reagovat

To bych taky potrebovala:vyklidit skríne!Zatím me jeste jarní úklid nechytil,spís zimní spánek ;-)Kyticky mám taky,alespon trochu barvy do té zimní sedi.Moc hezké povídání.... :-)

9 Kerria Kerria | Web | 17. února 2013 v 12:40 | Reagovat

Jarní úklid mě taky čeká, ale zatím se mi do toho moc nechce.
Kytičky přinesou barvy domů.

10 Vendy Vendy | Web | 17. února 2013 v 13:15 | Reagovat

Tak trochu chaotický den. Ale ono se to vyvrbí, počkej, až budeš věci znovu skládat zpátky do skříně a rovnat...Petrklíče jsou krásné, oba dva. A jestli stály jen třináct korun, tak není vážně problém koupit oba.
Je vidět, že máš ráda pěkné věci a taky si dovedeš vyhrát se zdobením (to už bylo vidět u vánoční výzdoby). Tak ať se ti s bedničkou daří, s doklady taky - a dobrou chuť. ;-)  8-)

11 Jarmila* Jarmila* | Web | 17. února 2013 v 14:34 | Reagovat

Petrklíče mají nádherné barvy. Alespoň trochu připomínka jara. :-)
Přeji hodně úspěchů s doděláním krabic a úklidem skříně. Mám v úmyslu, až se bude sbírat šatstvo na charitu, udělat průvan ve skříni.
Hezkou neděli! :-)

12 Lydie Lydie | 17. února 2013 v 14:59 | Reagovat

Petrklíče jsou hezké.Moje už odkvetly.Také jsem měla koupené hyacinty, ty už také odkvétají - do jara je dlouho - koupím si asi kvetoucí narcisy, cibulky dám pak do záhonku.

13 Maruška-Fukčarinka Maruška-Fukčarinka | Web | 17. února 2013 v 16:33 | Reagovat

Na okně máš Ali moc hezké jaro :-), čtu kolik jsi toho ztihla a připomělo mě to, že mě můj muž asi před pěti léty slíbil regály do skříně. No budu muset urgovat, já na ty nové zapoměla ;-)

14 Helena Helena | Web | 17. února 2013 v 19:51 | Reagovat

Jo jaro už je cítit,i ptáčci už vesele zpívají. :-)Primulky máš krásné,taky je mám ráda,jen mě mrzí,když je pak vysadím do zahrady,mám jen jednu barvičku. :-(
A pořádek ve skříni doděláš. :-)

15 Katka Katka | Web | 17. února 2013 v 20:51 | Reagovat

Přesně to samé se skříní se teď odehrává u mě. Zítra mi přijdou namotnovat celou soustavu skříní, tak jsem musela hadry a krámy vyklidit. No to je hromada! Už se těším, jak to vytřídím, zminimalizuji a uklidím.
Akorát manžela zase chytal amok, když starou skříň stěhovali ven. Jak se vztekal, odřeli dveře, tak se vztekal ještě víc.... :-?

16 Natty Natty | Web | 18. února 2013 v 6:38 | Reagovat

Alenko, všední a přesto sváteční den. Splnila sis všechno, manžel udělal polici :-)ty přetřídila nepotřebné a nakonec si dala kousek jara na okno. Co víc si přát ? - kus radosti a spokojenosti a jak jinak, než zdraví. Hezký den.

17 Pižlík Pižlík | 18. února 2013 v 8:52 | Reagovat

Vy se máte, že je v Praze Hornbach, to je totiž oblíbený obchod mého manžela, takže když jedeme do Plzně nebo do Prahy, vždycky se tam zastavíme. U nás je jen OBI.
Už si také přeji jaro, ale ten jarní úklid! Jakmile vysvitne jarní sluníčko, všude je vidět plno prachu. :-)

18 signoraa signoraa | Web | 18. února 2013 v 11:48 | Reagovat

[3]: Sníh opravdu dokáže rozzářit dne, kromě těch barvených kvítků na okně. :-)
Problémy s počítačem setrvávají, kamarád mých dětí nedorazil, ač to slíbil. Můj počítač už je starý a čím dál, tím víc zlobí. Snad ještě chvíli vydrží. :-)

[4]: Zlatý déšt' jsem ještě nezaregistrovala. Možná i proto, že kvůli kašli téměř nikam nechodím. Jen nutné nákupy musím absolvovat. Sněženky na zahradě vykvetly už v lednu, občas je přikryje sníh. :-)

[5]: Tady v Praze není nikdy úplná tma, pouliční osvětlení jí zahaní. Ale když je sníh a navíc svítí měsíc, je v noci světlo téměř hmatatelné. :-D
Práce jsme udělali celkem dost, já včera celé odpoledne tapetovala krabice a moc se nedařilo. Navíc mi ještě došla tapeta. ;-)

[6]: Taky si říkám - když ne ted', tak kdy? Jakmile to bude možné, začnu se rýpat v zahradě a do úklidu skříní se mi moc chtít nebude. Nemůžu však říct, že mě to baví. :-D

[7]: Děkuji. :-)

[8]: Dělám to po částech a hrozně mě to nebaví. :-D Děkuji za pochvalu.

[9]: Já měla tolik plánů, o kterých jsem přemýšlela před odchodem do důchodu. Jsem třetí měsíc doma a jen si říkám - kam se mé plány poděly? :-D Do ničeho se mi opravdu nechce. Hnusné počasí a kašel mi na náladě moc nepřidají. Alespoň ty kytičky mi říkají, že se blíží jaro.

[10]: Chaotická byla sobota a ještě chaotičtější neděle. Bedničky zmenšovat byla pohoda proti tomu, když jsem je včera tapetovala. Zlobila jsem se s nimi až do osmé večerní. Kdyby mi nedošla tapeta, pokračovala bych asi ještě déle.
Mám ráda hezké věci a dokážu se z nich radovat. Prý mám dětskou duši. :-D

[11]: Petrklíče jsou krásné a nebyly drahé. Tolik barev pohromadě a já opravdu nevěděla, který si vybrat.
S odnosem věc, které vyhodím, to mám jednoduché. Ve vedlejší ulici je kontejner na humanitární účely, občas do něj něco dám. :-)

[12]: Dělám to podobně, kupuju kytičky a potom je sázím po odkvětu do zahrady. Zatím mi dělají radost a krásně kvetou. :-D

[13]: Mám jaro na okně a i v duši, protože se opravdu těším na to, až zima skončí. :-) Můj muž je řemeslník, ale přesně naplňuje větu o kovářově kobyle a ševcově ženě. Nechci ho honit, ale občas se musím připomenout. Už od podzimu mi opravuje knihovnu, začal tím, že koupil nové zadní stěny a u toho zatím zůstalo. Stojí opuštěné v garáži. ;-)

[14]: Ptáci už opravdu zpívají. Možná vnímají příchod jara ještě intenzivnějí, než my. Petrklíče neboli primulky po přesazení do záhonu jsou menší a bohužel část jich nepřežije. Barvu si však zachovají. Je to tím, že jsou šlechtěné a pěstované ve skleníku. Ty, které přežijí první zimu, pak většinou vydrží a zdobí zahradu dlouhé roky. :-)

[15]: Takže jsi na tom podobně jako já, věci mám stále ještě venku, protože jsem se včera zabývala tapetováním. I kdyby mi nedošla tapeta, stejně bych to nestihla uklidit. Vždy, když se do podobné akce pustím, trvá mi to déle. Nejsem vyhazovací typ a každou věc několikrát obrátím v ruce, než se rozhodnu, že už jí opravdu potřebovat nebudu. :-D

[16]: Ještě to není hotové, krabice daly více práce, než jsem čekala. Zbývá mi otapetovat jen dvě zevnitř a pak to začne lítat. :-D Stejně budu nad každou drobností přemýšlet, zda by se to ještě nemohlo hodit, zda by to nešlo přešít - znám se. :-D

[17]: Hornbach je kousek od mého bydliště, stejně tak Obi, to je sice kousek dál, ale návštěva obou se dá zvládnout pěšky. Přiznám se, že chodím raději do Obi, je to tam klidnější. V Hornbachu je vždycky strašně moc lidí a pokud potřebuji nějakou drobnost, projdu se dolů z kopce do Ruzyně a navštívím Obi.
S prachem bojuji neustále, někdy mám pocit, že se u nás v bytě někde líhne. Zejména plovoucí podlaha, na ní se objeví prach hodinu po vytření. :-D

19 Ivet Ivet | Web | 18. února 2013 v 17:10 | Reagovat

Asi se toho jara Alenko nedočkáme! :-(
Od zítřka má zase napadnout sníh! O_O

20 bábina bábina | 18. února 2013 v 17:39 | Reagovat

Přijde jaro přijde, zase bude máj...

21 adaluter adaluter | E-mail | Web | 18. února 2013 v 18:16 | Reagovat

Ten červený petrklíč mám na okně taky, bude to bráška toho tvého, naši ho dovezli z Horbachu na Bílé hoře Julince k narozeninám. :-D
Tohle předjarní organizování "hnízda" dobře znám, ale zatím mě to ještě nedostalo, problém bývá, když dorazí ruku v ruce s jarní únavou. :D

22 iva221 iva221 | Web | 18. února 2013 v 20:21 | Reagovat

Petrklíče mám na okně taky, abych měla aspoň trochu jara doma a taky na zlepšení nálady, potom půjdou na chaloupku na záhonek. Dnes mi připadalo, že venku už jaro voní, ale jak jsem se dočetla, má zase sněžit.  Taky bych potřebovala přebrat oblečení, protože se mi taky srazilo, ale nějak se mi do toho nechce. Počkám, až se dostaví ta správná nálada, teda jestli se vůbec dostaví. :-D

23 Berry Berry | Web | 18. února 2013 v 21:28 | Reagovat

Nádherné jaro, a 13 korun je opravdu nádherná cena za takové překrásné poklady :-) Stihli jste toho dost, také na mě z tvého článku jaro dýchlo, pořádně :-)

24 Intuice Intuice | E-mail | Web | 18. února 2013 v 21:57 | Reagovat

Moc hezky napsáno! Pěkně se to četlo! Kytičky mají krásné barvičky a ty květníky barevně sjednocené také. Obdivuji Tě, že umíš vyhazovat své věci. Ještě by se mi líbilo, kdybys udělala článek s fotkami těch otapetovaných bedniček s uchy. Mám moc ráda bedny, krabice, pouzdra, penály apod.A strašně ráda plním prázdné. :-)

25 babi Maňasová babi Maňasová | Web | 19. února 2013 v 9:42 | Reagovat

Taky jsem si včera ve Zlíně chtěla koupit petrklíče, ale nestíhala jsem, tak snad příště. Ty tvoje jsou krásné. A líbí se mi, jak dokážeš popsat takový obyčejný, všední, pracovní den :-)

26 signoraa signoraa | Web | 19. února 2013 v 11:53 | Reagovat

[19]: Jara se určitě dočkáme, i když ted' momentálně sněží. :-)

[20]: Určitě ano a já doufám, že přijde co nejdříve. :-)

[21]: Zdravím bratra petrklíče a Juli přeji dodatečně vše nejlepší k narozeninám. :-D
Jarní úklid skříní mi moc nejde, přebírám ubrusy (a že jich mám) a to, co se momentálně snáší z oblohy je silně demotivující. ;-)

[22]: Ivo, už sněží. Sníh je mokrý a těžký a je ho celkem dost - na Prahu spíš hodně. :-D
Petrklíče zdobí okno, přivolávají jaro, po kterém toužím.
Jak čtu, máš asi podobnou kouzelnou skříň, kde se mění velikosti ošacení, jako já. :-D

[23]: Jsem ráda, že jaro dýchlo. Dnes bych tak optimistický článek nepsala. Při pohledu z okna vidím, že zima se ještě nevzdala. :-)

[24]: Děkuji za pochvalu. Věci moc vyhazovat neumím, všechno několikrát obrátím v ruce (co kdyby to šlo použít?). Přebrala a roztřídila jsem ubrusy a jak to dopadlo? Některé bych mohla vyhodit, ale mám už je na hromadě u šicího stroje a budou z nich utěrky. To je to moje vyhazování.
Bedničky určitě nafotím. :-D

[25]: Obyčejný pracovní den. V poslední době je většina mých dnů obyčejných. :-D
Děkuji za pochvalu nejen článku, ale i petrklíčů. :-)

27 Ježurka Ježurka | Web | 19. února 2013 v 13:45 | Reagovat

Ty jsi pilná včelička! A pozor s tím kašláním! Moje sestra chytla od vnoučat kašel už podruhé a přešlo to až v zánět pohrudnice! Už kašle od Vánoc.
Jo a u petrklíčů jsem dnes stála také a nevěděla který, nakonec se mi zdály povadlé, tak to zkusím jinde. :-)

28 Margarita Margarita | Web | 19. února 2013 v 15:10 | Reagovat

Mě už ta zima také ubíjí, dnes nám až do poledne padal sníh a foukal studený vítr, vůbec se nedalo normálně někam jít. U nás se chřipka točí dokola, ve školách se rozdává, doma se léčí.

29 helena-b helena-b | Web | 19. února 2013 v 20:03 | Reagovat

Ali, také tě pochválím, že jsi pilná, jako včelička. ;-) To já,co nemusím do práce,jsem čím dál víc línější. Věřím,že jaro mě trošku vzpamatuje. Abych ho přivolala, pořídila jsem si také dva petrklíče. Zatím ale venku stále sněží a sněží.
P.S.Mám u tebe velkou absenci. Jdu to napravit. ;-)

30 Janinka Janinka | E-mail | Web | 19. února 2013 v 21:31 | Reagovat

Až budu moc projít sněhem, asi si taky zajdu do květinářství pro nějakou barevnou kytičku. Ten bílej sajrajt mě snad jednou zničí nervy :-D.
Přeji brzké uzdravení!

31 bn bn | 20. února 2013 v 10:12 | Reagovat
32 Berry Berry | Web | 20. února 2013 v 10:13 | Reagovat

[26]: Pardon, úklep :-) Tatínek byl včera opravdu "nadšen" - byl v Praze na služebce, takže povídal...

33 VendyW VendyW | E-mail | Web | 26. února 2013 v 19:03 | Reagovat

Dcera taky nakoupila hromadu petrklíčů v Hornbachu ale ta koupila i plnokvěté, mám je taky na blogu. A ještě hyacinty. To je také vždycky děs pro nás ten vchod přes zahradu :-) . Ale co jsem se chtěla zeptat, za kolik mají ty euroclipy? Mě by to dost zajímalo, protože jsem objevila na netu firmu v Brně, kde jsem kupovala A4 formát plexi za 42 Kč. Tak jsem jim je tam vykoupila, ale nutno podotknout že za tu samou cenu mají i skleněné a posílají i na dobírku. Já tedy úkoluju Kovboje, protože je v Brně skoro pořád a pak mi jě vždycky nějak předá. A takby mne zajímalo jestli je Hornbach levnější....

34 Hanka Hanka | E-mail | Web | 12. března 2013 v 20:10 | Reagovat

Ali, ty jsi pořád v akci, vůbec se nenudíš, spíš to vypadá, že si snad ani chvilku nesedneš. Potom že v důchodu člověk (teda spíš ženská ;-)) nemá co dělat! ;-)
Kašel mě taky trápí skoro pořád, jenže já ho statečně přiživuju couráním venku za každého počasí. :-)
Petrklíče jsou krásné, mají spoustu barev a barevných kombinací, nenajdeš snad dva úplně stejné. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama