.
.
... Mezi moje záliby patří historie, cestování, poznávaní nových krajin a fotografování.
.. .Před každou cestou se snažím získat nějaké informace o místě, které navštívím.
.. .Ráda se proto o své poznatky z cest podělím.

... "Půjdu kamkoliv, pokud je to kupředu."
... ...David Livingstone

... Vítejte na mém blogu ...
Pan Droždí a rybízový koláč

20. července 2013 v 22:16 |  Téma týdne
Dovolte, abych se představil.
Jsem Pan Droždí.


Ne, nesmějte se, každý se přeci nějak jmenuje.
Já dostal jméno Pan Droždí a daly mi ho dvě cácorky Sára a Ema, které tráví prázdninové dny u babičky na Bílé Hoře. Už ani nevím, která z nich to byla, ale nasmály se u toho obě i s babičkou.
Ale přiznejme si, to jméno je přeci jen trochu směšné.


"Babí, zase ti ten ptáček žere rybíz", ozvalo se z koutu zahrady.
"A jak se ten ptáček jmenuje?"
"Je to drozd."
"Cožéééééé?"
"Drozd zpěvný, tedy spíš ještě drozdík, protože má krátká brka na ocasu."
"Cože? Droždí?"
"Ne, drozdík."
Babička se rozesmála a vzpoměla si, jak loni, mladší z cácorek Ema, při prohlížení obrázků v dětské encyklopedii, zavolala:
"Jé, tuhle rybu já znám, to je paštika."
Chudák štika, ke svému jménu přišla podobně, tak jako já k tomu svému.
Jsem prostě Pan Droždí.

Dokonce už i babička mě tak oslovuje.
V týdnu jsem nebyl jen na tom lahodném rybízu, ale pokoušel jsem se sebrat nějaký hmyz, či vydolovat žížalu ze záhonu s růžemi. Babička Alena ty růže večer postříkala nějakým prevítem, který sice růžím svědčí, ale nám ptáčkům?
Viděla mě, jak se v záhonku lopotím a křikla: "Nežer to ty blbče, bude ti zle." Holčičky se rozesmály a soused na druhé straně ulice zvedl významně obočí a asi přemýšlel nad tím, proč babička tak ošklivě mluví s cácorkami. Mne, Pana Droždí, si určitě nevšiml.

Na zahradě se mi moc líbí, babičky a dvou cácorek se vůbec nebojím, protože vím, že mi neublíží. Babičce občas zapózuji, aby si mě mohla vyfotit.
Dokonce mě ani neodhání z rybízu, prý je ho letos hodně.


Sice keř po mém hodování vypadá takhle, ale babičce to zjevně nevadí. Rybízu je letos spousta a já už se těším na to, až dozraje i ten, který je za plotem u sousedů.Ale trochu se na ní přeci jen zlobím. Zakázala mi jedno ovoce, na které jsem se opravdu moc těšil. Borůvky se začaly modrat a já už se moc těšil na to, jak si na nich budu pochutnávat. Přeci jen ten rybíz se trochu přejí.


Představte si, že na borůvky a nad ně navěsila nějaké takové lesklé placičky a ty mě hodně děsí. Borůvky jsou pro mě zakázaným ovocem. To už tam rovnou mohla pověsit ceduli "Zákaz vstupu". Ovšem nevím, zda bych si jí přečetl.
Ještě, že nejsou ty placičky nad malinami, tam se mi občas povede nějakou ukořistit, i když .... cácorky bývají rychlejší.


Dny na zahradě a dny prázdnin plynou. Cácorky se cachtají v bazénu, malují si a zaměstnávají babičku Alenu tolik, že nemá na spoustu věcí vůbec čas. Stíhá toho sice dost, ale aby si sedla večer k počítači, to už se jí několik večerů nepodařilo. Asi to bude tím, že cácorky spí v místnosti, kde má babička počítač.
Když jsem nedávno hodoval na rybízu, všiml jsem si, že babička si něco v altánu zapisuje do sešitu. Možná si zaznamenává postřehy z Itálie. Sice jsem seděl blízko, ale písmenka byla tak malá, že jsem je na tu dálku nemohl přečíst.


Tento víkend má babička hlídací volno, tak dohání to, k čemu se v poslední době nedostala. Viděl jsem, jak se dnes celé odpoledne věnovala svým kytičkám a plela záhonky. Po dlouhé době si sedla ke klávesnici počítače a omlouvá se, že zanedbává své blogové kamarády.

Tuhle jsem si všiml, že si na zahradu přinesla něco velikého bílého. Přihopkal jsem blíž a přemýšlel, co to může být. Nic kloudného jsem nevymyslel. Babička Alena si povídala s cácorkami a s tím velkým, bílým něčím, stále něco kutila. Pak odpoledne, když se vrátil domů dědeček, zjistil jsem, že babička šije stříšku k altánku. Cácorky byly střídavě v bazénku, či na dece pod deštníkem a babička s dědečkem zkoušeli tu bílou stříšku, jak bude k altánku pasovat. Seděl jsem na rybízu a poslouchal, co si spolu povídají. A pak jsem to zjistil. Babička bude mít narozeniny, přijde víc lidí a kdyby náhodou pršelo, budou se před deštěm schovávat tak, jako se schovávám i já.

Včera večer jsem zapoměl na ty lesklé placičky. Slétl jsem na plot, díval se na modré zrající borůvky a hledal správnou větvičku, ze které bych mohl hodovat. Foukl vítr. Fuj, to jsem se lekl. Málem jsem spadl z plotu. Cácorky se živily rybízovým koláčem a smály se mi. To se mi vůbec nelíbilo. Navíc se mi ještě smála babička s dědou a návštěva, která seděla u nich v altánku. Dokonce jsem zaslechl i něco o drzých drozdech. Zakázané ovoce a ještě smích! Urazil jsem se a letěl jsem k sousedům. Seděl jsem na skleníku a všechno, všecičko, jsem jim tam vyzpíval. Pak jsem se vrátil zpátky a sedl si na rybíz. Když ho můžou jíst oni, dám si ho taky.

Rybíz všem chutnal a návštěva se ptala na recept. Babička ho diktovala a já jsem si ho poslechl. Měl jsem trochu, obavu, zda do koláče také nepatří droždí. Co kdyby se někdo spletl? Mé obavy se rozplynuly, nikdo mě neohrozí, droždí v koláči není. Ted' ještě vymyslet, jak se dostat na ty borůvky. Na ty zakázané borůvky!

Než to všechno vymyslím, podělím se tu o recept:

50 dkg polohrubé mouky
25 dkg tuku (Hera, máslo)
2 celá vejce
20 dkg cukru
špetka soli
celý prášek do pečiva
5- 6 lžic cukru a hrubé mouky na žmolenku

Všechny sypké ingredience se smíchají v míse, přidá se změklý tuk a vejce a vypracuje se těsto.
Do vymazaného a hrubou moukou vysypaného pekáče se pak z větší části těsta udělá vanička, do které se dá rybíz. Do zbylého těsta se přidá hrubá mouka a cukr, udělá se žmolenka a tím se ovoce posype.Babička potom ještě návštěvě prozradila, že tento koláč dělá s jakýmkoliv ovocem, které právě na zahradě uzraje. Lahodný je s meruňkami, jablky či ostružinami.

Ale ty zakázané borůvky nezmínila. Já na to však ale přijdu, jak se k nim dostat. Jsem přeci chytrý, mazaný a hlavně - jsem Pan Droždí.
 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Intuice Intuice | E-mail | Web | 20. července 2013 v 22:27 | Reagovat

Pan Droždí má pěkné jméno. Rybíz vypadá nádherně. Vlastně všechny fotky jsou velmi zdařilé. A vidím na nich i Tebe jako skvělou babičku! Rybízový koláč láká k nakousnutí. :-)

2 Bony Bony | Web | 20. července 2013 v 22:37 | Reagovat

Krásný příběh, fotky i vnučky. Pan Droždí je velký sympaťák! (:

3 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 20. července 2013 v 22:39 | Reagovat

To je roztomilé jméno- Droždí. Koláč takový taky dělávám. Hlavně jsem ho dělala u babičky na Slovensku s meruňkami a  taky s tím rybízem-tří barev: růžovým(byl sladší než červený), červeným a černým. Drobenku na to. Dědeček říkával  : As šavaňů- kyselé, ale když přišel do kuchyně, vždycky si nezapomněl kousek sebrat. Babička se jen divila, že peču jen jeden plech, takže pak to bylo nejméně po dvou velkých. Máš opravdu roztomilé vnučky a užiješ si s nimi legrace i práce, viď? :-D

4 signoraa signoraa | Web | 20. července 2013 v 23:03 | Reagovat

[1]: Nejen vnoučata, ale už i moje děti obohatily slovník specifickými výrazy, které se u nás v rodině vžily. Myslím si, že každý drozd, který se u nás v zahradě objeví, bude pokaždé už Pan Droždí. :-D Koláč je opravdu výborný.

[2]: Moc děkuji za pochvalu. :-) Pan Droždí je opravdu sympat'ák, proto ho nechávám hodovat na rybízu. Borůvky se snažím zachránit. :-D

[3]: Děti nás hodně často obohatí nějakým výrazem. :-D
Koláč je rychlý, nenáročný a ve výsledku výborný. Pravý letní, podle toho, co právě uzraje.
S vnučkama si opravdu užívám spoustu legrace, i když ... nedávno se ta větší probudila v noci a plakala, snad špatný sen, nevím. "Vyhnala" jsem muže z ložnice a vzala si jí k sobě. Asi za hodinu přišla mladší a narvala se mezi nás. Tu noc jsem spala asi tři hodiny, ráno jsem byla úplně gumová a abych to s nimi zvládla, dopovala jsem se mužovýma energetickýma tyčinkama pro řidiče. Ale i když jsem unavená, je to radost. :-D

5 Cata Cata | Web | 20. července 2013 v 23:10 | Reagovat

Drozdíci i (D)droždí má něco do sebe. Vašeho Pána Droždíka si předcházejte, aby u vás zůstal. Pořádného drozda, jsem už dlouho neviděla!
Tak ať vám pár borůvek zbude :D

6 signoraa signoraa | Web | 20. července 2013 v 23:48 | Reagovat

[5]: Ač bydlím v Praze, drozdi jsou našimi pravidelnými hosty. Dokonce u nás i několik let hnízdili pod okny a my mohli sledovat jak samička zahřívá vajíčka, při dešti roztahovala křídla, aby zakryla celé hnízděčko. Strom už pod okny nemáme, ale drozdi se k nám stále vracejí. Ted' už to budou jen Droždí. :-D

7 pavel pavel | Web | 21. července 2013 v 1:19 | Reagovat

Jsem rád, že ses mi ozvala a že jsi se zdravá vrátila. Nedávno jsem objevil dva keře rybízu v "mém" lese a taky jsem si na nich pochutnal, protože nikoho nenapadne, že by tam byl rybíz. Asi tam semena taky zanesli ptáci.
Na ty tvé holky je vždycky krásný pohled jaké to jsou divošky. :-)

8 bretislav bretislav | Web | 21. července 2013 v 7:17 | Reagovat

No, to mi povídej.. Droždí!! Droždí nebo kosí, pěkná sebranka to je! Toho rybízu na ejchuchování bysme neměli zas tolik a oni nám nechali letos tak polovinu. To jsem odhadl podle toho, že vždycky na stonku nějaké bobulky nechali, asi aby úroda vypadala z dálky sice řídká, ale rovnoměrně na keři rozmístěná. Taky srnky se u nás letos činily, výhonky smrčků, kůra na kmínku angreštu a čerstvý ibišek jim šmakovaly, k tomu výrazně oholily vršky živého "plůtku" (neznám název, kvete modře) a k mému údivu nenechaly bujet ani několik nadějných rozchodníků, z kterých zbývají jen krátké zelené pahýlky. U rozchodníků mám nejasnost, jedna sousedka to přičítá macaté srně, druhá viděla hejna toho milého ptactva se na rozchodnících popásat, tak, kdoví, jak to bylo.. Ale že kruťáč nejsem, mívali jsme doma na lodžii kosa "domácího", pobýval tam u stropu spokojeně, než si přivedl partnerku, které se tam patrně něco nezdálo, tak po několika dnech oba zmizeli. S lákavým koláčem váhám, pořád si slibuju, že jeho výrobu někdy sám zkusím a pořád to odkládám a rybízu rychle ubývá..

9 Pekelný Pajin Pekelný Pajin | 21. července 2013 v 7:55 | Reagovat

Skvělý článek, moc se mi líbil :)

10 VendyW VendyW | E-mail | Web | 21. července 2013 v 8:10 | Reagovat

Tak borůvky už vám dozrávají....hm tak u nás jsou zatím jen a jen zelené broky. Ale zase obsypané keře. Moc pěkně sepsané a cácorky mají opravdu lišácké ksichtíky. tak ať narozky proběhnou v té nejlepší pohodě a z nejlepším počasím a k nim všechno nej!

11 Můj Japonský Dům Můj Japonský Dům | Web | 21. července 2013 v 8:46 | Reagovat

Ten ptáček je tak rostomilý. Dostal mě ten příběh :)
A koláč taky vypadá užasně, my jsme zrovna včera dělali z třešní a ptáci si na nich taky pošmakovaly.

12 Kitty Kitty | E-mail | Web | 21. července 2013 v 10:42 | Reagovat

Droždí - už jsem se lekla, že recept je s droždím. Takto to beru, živočíšek ve vašem dosahu :-)
Máš pořádný cvrkot v té vaší kuti. Je vidět, že to tam žije. Kdyby chyběl rybíz, nabízím.
Výbornej nápad s těma CD. Vím o tom, ale zatím máme plnej keř kanadek a kosáci to nenapadli. Jinak přes tři keře musím dáv zelenou síť. Ale letos jsou toho kila už teď a až začnou modrat ty dvě menší, budou mít i kosáci všeho dost. Zatím se tam chodíme pást my lidi a už mám něco i na zavaření. Ta letošní úroda nás zhroutí :-P

13 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 21. července 2013 v 14:45 | Reagovat

Já taky rád ozobávám rybír!

14 annapos annapos | Web | 21. července 2013 v 17:36 | Reagovat

Ten pták je velice moudrý a má ve všem pravdu. Na životě je nejlepší život, také vás má prokouknutou a ví, že i vy to víte. Hodně radosti, děti a vnuci tak rychle rostou, užívejte si to, moc vám to přeji.

15 Jarka Jarka | Web | 21. července 2013 v 20:03 | Reagovat

Alenko, díky za prima recept teď, v sezoně všelijakého ovoce, ho určitě vyzkouším, bude to náramná dobrota. :-P Vidím, že se s holčičkama nenudíte, šiješ, pečeš a ještě se společně zasmějete. Ta fotka, kde máš všechna vnoučata na klíně, je báječná. :-D

16 Kosáček Kosáček | E-mail | Web | 21. července 2013 v 22:05 | Reagovat

Nádherné fotografie s vnoučaty a Pan Droždí je skvělý a jak krásně pózuje, je vidět, že je domácí. :-)

17 Maruška-Fukčarinka Maruška-Fukčarinka | Web | 21. července 2013 v 22:39 | Reagovat

Ali to je krásná pohádka. Moc hezky napsáno, pan Droždí mě pobavil, Paštika taky. Moc vám to všem sluší. :-)

18 bábina bábina | 21. července 2013 v 22:39 | Reagovat

Děti jsou ve své neznalosti prostě úžasné... :-)

19 Janinka Janinka | E-mail | Web | 22. července 2013 v 16:36 | Reagovat

Milej pan Droždí, já se ti vůbec nedivím, že máš na Alenku pifku kvůli těm borůvkám.  Takovou lahodu aby jeden pohledal, to se vůbec s rybízem nedá srovnávat... :-D

20 Ježurka Ježurka | Web | 22. července 2013 v 18:19 | Reagovat

To je krásné od Pana Droždí, že nám všechno vyprávěl, když babička Alenka nemá čas a musí hlídat ty dvě cácorky a malého "cácoráčka" ne? Taky je moc šikovný kluk! Tak ať se daří a koláč s rybízem - mňam - ten já miluji! :-)

21 Vendy Vendy | Web | 22. července 2013 v 21:20 | Reagovat

Tak to je luxusní, povídání z pohledu Pana Droždí, to se jen tak nevidí! Zajímavý styl vyprávění, moc se mi to líbilo, a pana Droždí jsi vyfotila excelentně, může se pyšnit, že je tu zveřejněn. :-)  ;-)  :-D

22 alena alena | E-mail | 22. července 2013 v 22:10 | Reagovat

To je moc hezká povídka.Schovej to povídání pro vnoucata,urcite je to potesí az budou vetsí a sami si to prectou! :-)

23 signoraa signoraa | Web | 22. července 2013 v 22:17 | Reagovat

[7]: Vrátila jsem se už před třemi týdny, ale najít si čas na počítač je "na tom mém kolotoči" docela obtížné.
Ptáci dokáží přenést spoustu rostlin na místa, kde by je nikdo nehledal. Tak doufám, že ve tvém lese bude i rybíz tvůj. :-D

[8]: Kosi či kosáci se na zahradě objevují také, ale na rozdíl od Pana Droždí jsou plaší. Sousedka mi však hlásila, že se také chodí vesele popásat na keřích s rybízem. Koláč vyzkoušej, je velice jednoduchý. :-)

[9]: Moc děkuji za pochvalu :-)

[10]: Borůvky dozrávají a já doufám, že je před hladovými ptáčky uhájím pro svá vnoučata.
Narozky bohužel v pohodě nebudou, snaše zemřel náhle v sobotu tatínek, dokonce jsem zvažovala, že oslavu odsunu. Je však pozváno dost lidí, někteří přijedou i z větší dálky, tak oslava bude, ale s hóóódně velikým stínem. Nějak to kolem nás začalo umírat.

[11]: je opravdu roztomilý a je celkem ochočený, dnes za mnou hopkal, když jsem zalévala zahradu. Možná čekal, že sundám ta CD z borůvek. :-)

[12]: Koláč není s droždím, je s "prdopečem" a je rychlý. Rybíz určitě chybět nebude, ještě jsem ho všechen nesklidila, dcera zítra doveze cácorky a odveze si rybíz a i já ještě minimálně jednou upeču. Ale moc děkuji za nabídku. :-)

[13]: I já. A nejen rybíz. Při procházce zahradou ozobávám kdeco. :-)

[14]: Je moudrý, chytrý, i když je to ještě mládě. Moc děkuji za přání. :-)

[15]: Jarko, určitě ho vyzkoušej, je to snadné, rychlé a chutné. S vnoučátky se určitě nenudím, já se snad nenudila nikdy. To jen Sára, pokud jí hned nevyhovím, dokáže sedět na schodech a stále opakovat: "To je nuda, panenko skákavá, to je nuda." Nevím, kde vzala tu skákavou panenku, asi jí má od babičky Marie. :-D

[16]: Děkuji za pochvalu a Panu Droždí určitě vše vyřídím. :-)

[17]: Marti, moc děkuju a jsem ráda, že jsem tě pobavila. :-)

[18]: Děti jsou báječné a moc mi dávají svými znalostmi - neznalostmi. :-)

[19]: Má na mě pifku, mstí se mi, protože mi začal dělat hromádky toho, co z rybízu zbyde, v altánu. Denně je v pohotovosti hadice, kterou myju dlaždice. Je to holomek, ale já se na něj nezlobím. On na mě určitě jo. :-D

[20]: Čas je pro mě nedostatkové zboží. Cácoráčka hlídám málo, snacha je na mateřské a Jiříček je typický "mamánek".
V sobotu zemřel snaše náhle tatínek a já budu cácoráčka hlídat v pátek, kdy je pohřeb.
Mám stále chmurné myšlenky a už se těším, až zítra dorazí vnučky a já se jim budu plně věnovat a své smutné myšlenky upozadím. :-)

[21]: Pan Droždí je velice chytrý ptáček a dobrý vypravěč. :-D Včera večer mi zase pózoval, zvažuji, že bude pokračování. Ale kdy? To sama nevím. :-D

24 signoraa signoraa | Web | 22. července 2013 v 22:19 | Reagovat

[22]: Třeba to povídání jednou najdou a pak se budou smát trochu pošetilé babičce. :-D Před lety jsem psala podobným stylem pohádky pro své děti, ale bohužel sešit se při přestavbě v domě někam zatoulal. Stále doufám, že ho ještě najdu. :-)

25 Kerria Kerria | Web | 22. července 2013 v 23:38 | Reagovat

Pan Droždí je úžasný. Mám ráda drobnou divou zvěř, kterou můžeme najít na zahrádce. Před asi dvěma lety jsem pozorovala hnízdění drozdíků u nás a potom o tom napsala reportáž na blog i s fotkama.
Koláč vypadá lahůdkově, snad budu moci vyzkoušet. Rybíz zatím nemám, malin poskromnu, snad v srpnu bude dost ostružin.

26 Iva Iva | Web | 23. července 2013 v 8:54 | Reagovat

Krásné povídání. ;-) Zavzpomínala jsem na dobu, kdy moje děti i vnoučata měly také svůj slovník. Užívej si, toto je krásné období.
Rybízový koláč jsem si dala do záložky a určitě vyzkouším. :-D
Přeji ti pohodové chvilky s vnoučaty. :-)

27 pizlik1 pizlik1 | Web | 23. července 2013 v 13:03 | Reagovat

Pan Droždí - to mi připomíná příhodu, když jsem byli na školení a byl s námi kolega jménem Bähr. Museli jsme se podepsat a lektor četl docházku. Místo Bähr přečetl "pan Bahno" a my se všichni strašně řehtali.

28 Vendy Vendy | Web | 23. července 2013 v 13:20 | Reagovat

[24]:Rozhodně je to zajímavé vyprávění a originální styl. Tvoje vnučky na tebe budou jednou pyšné, až budou brát rozum... ;-)  :-)
Snad ty pohádky najdeš, jednou. Murphy by měl fungovat i opačně, ne? ;-)  :-D

29 Helena Helena | 23. července 2013 v 15:24 | Reagovat

Alenko jsi dobrá vypravěčka a je to moc hezké jako pohádka na dobrou noc.Takže nejenom ty dvě cácorky,ale už i Jiříček je dobrý společník. :D Paštice jsem se od srdce zasmála. :-D Rybízu máte požehnaně,my naštěstí ne.Ale na koláč se hodí kdeco,co právě zraje. :-)

30 Hanka Hanka | E-mail | Web | 23. července 2013 v 21:08 | Reagovat

Nejsem pan Droždí, ale strašně ráda ozobávám třešně, rybíz, borůvky, maliny, ... ;-)  :-D
To je zase krásné povídání, Ali, ... už ti něco vyjde knižně?! ;-)
Fotky jsou parádní, obzvlášť "pan Droždí" se vyvedl a potom ten rybíz pod ním, sbíhají se mi na něj sliny. :-P
Recept se mi taky zamlouvá, drobenkovou buchtu sice taky dělám, ale úplně jinak.
Skvělý článek, Alenko, a ty tvoje vnučky jsou pěkné rošťandy, s nimi si užiješ spoustu zábavy. Někdy až moc, viď?! ;-)
Měj se fajn a uživej si pohodové letní dny. :-) Hanka

31 Jarmila* Jarmila* | Web | 24. července 2013 v 14:47 | Reagovat

Alenko, moc se mi tvoje povídání líbí. :-)
S vnoučátky ti to sluší. ;-)
Přeji krásné letní dny. :-)

32 Berry Berry | Web | 28. července 2013 v 22:33 | Reagovat

Jéje, to bylo krásné povídání. A podle nadpisu jsem čekala recept, kterého jsem se dočkala na konci, moc jsem se pobavila :-)

33 Hana Hávová Hana Hávová | Web | 29. července 2013 v 3:43 | Reagovat

Tak pan Droždí :-D to si musím pamatovat. U nás pozorujeme hlavně dva kosáky. Vždycky když posekáme trávu tak přiletí a hádají se. To si vždycky děláme legraci, že se Lojza s Pepou nechtějí rozdělit o brouky. Občas přiletí i Karel a to je potom ta pravá mela. :-D

34 Irma Irma | E-mail | 9. srpna 2013 v 20:39 | Reagovat

Tvoje povídání je moc hezké. Škoda že je ho v poslední době dost málo. Moc ráda sem se vracím. Díky :-)

35 ethnea ethnea | Web | 12. srpna 2013 v 4:57 | Reagovat

Tvuj clanek mi pripomnel moje vlastni detstvi se sestrou u babicky. A skoro citim vuni toho kolace. Krasne casy.

36 Hanka Hanka | E-mail | Web | 13. srpna 2013 v 9:33 | Reagovat

Milá Alenko,
k dnešnímu svátku ti přeji hlavně zdraví a spokojenost. K tomu i spoustu elánu, radost z vnuček a pohodu v rodině. :-)
S pozdravem Hanka

37 Jarmila* Jarmila* | Web | 13. srpna 2013 v 13:20 | Reagovat

Alenko, k svátku ti přeji všechno nejlepší, hodně štěstí, radosti z vnuček a hlavně zdraví. :-)

38 helena-b helena-b | Web | 13. srpna 2013 v 14:07 | Reagovat

I já se přidávám ke gratulantům. Hodně zdravíčka a potěšení z té tvé drobotiny.
P.S. Mám takový dojem, že v červenci byla ještě jiná oslava, nebo se mýlím? Krásně si ten svátek užij! ;-)

39 Margarita Margarita | Web | 13. srpna 2013 v 17:31 | Reagovat

Alenko, i já ti přeji k svátku vše nejlepší, víš po pravdě jsem si vzpomněla až teď, jsem stále v letu, jsem zvědavá kdy padnu a nabiju si čumáček. Mám toho opravdu moc, ale ty se zastav a pořádně to oslav. ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama