.
.
... Mezi moje záliby patří historie, cestování, poznávaní nových krajin a fotografování.
.. .Před každou cestou se snažím získat nějaké informace o místě, které navštívím.
.. .Ráda se proto o své poznatky z cest podělím.

... "Půjdu kamkoliv, pokud je to kupředu."
... ...David Livingstone

... Vítejte na mém blogu ...
Méd'ové z večerníčku

25. března 2014 v 10:08 |  Putování po Čechách

Určitě si mnozí z vás vzpomenou na kouzelné večerníčky o třech medvědích brášcích Kubovi, Matějovi a Vojtovi, jejichž autorem je Václav Chaloupek. Já se přiznám, že kromě prvního dílu, který mi tehdy utekl, jsem pak večerníček sledovala s nadšením malého dítěte. Možná ve mě kousek toho dítěte zbyl, možná také, že už začínám naplňovat přísloví: "Kůň je jednou hříbětem, člověk dvakrát dítětem". Každopádně se mi příběhy medvídků líbily a občas se na ně jezdím podívat.

Uplynulý víkend byl víkendem hlídacím. Rodiče holčiček se účastnili rekonstrukce bitvy u Sudoměře. Jako správní husité tam přeci nesměli chybět.

Čas, který trávíme s vnučkami se snažíme naplnit nějakým programem, aby se holky nenudily a abychom si společnou dobu všichni dohromady užili.
Jednou ze součástí našich víkendových plánů byla návštěva medvědária v Berouně.
Snad to byla shoda náhod, či štěstí, ale cestou po dálnici z Prahy do Berouna zazněla z rádia tato chytlavá melodie:


"Kubo, co tam hledáš?", jako by se ptal Matěj

"No, přeci tu větvičku, která mi tam spadla."

"Ta voda je žůžo".

"A to já se raději podívám na ty dvojnožce, kteří sem přišli."

"Matěji, já jsem našel ve vodě ještě pěkný kus kůry."

"No to je dost, Vojto. Konečně už jsi vstal, koukej Kuba se koupá."

"At' se klidně koupá, já vodu nemám rád a navíc se potřebuju podrbat."

"To je pohodička..."

"Hele Vojto, nechceš si se mnou zatancovat?"

Matěj si hraje s pneumatikou, Vojta se líně válí po kmeni stromu a Kuba se koupe.

Matěje zaujali dvojnožci za plotem, tak nechal pneumatiku být a musí se jít podívat.

A Vojta? Do ted' spal v pelíšku a bude pokračovat dál. Vždyt' spánek je tak sladký.

"Ta voda je opravdu báječná".

"Jsem medvěd Matěj a jsem už velký kluk."

"Jo a nemyslete si, že na mě budete vyplazovat jazyk, já to umím taky."

Matěj za ohradníkem.

"Už bych z té vody mohl vylézt."

Usínající, nebo už možná opět spící Vojta.

"To byla báječná koupel."

S medvědími brášky jsme se rozloučili a slíbili jim, že se za nimi zase přijedeme podívat.
Cestou do Prahy, kde nás čekala návštěva restaurace a s ní spojená oslava svátku, jsme přemýšeli, kolik roků medvídkům z večerníčku už je. "Že už by jim bylo deset?", zauvažovala jsem nahlas. "No, možná to bude ještě víc, ten čas hodně letí."
Pak rychle doma převléknout do slavnostního, vyndat autosedačky z našeho auta. Kamarád přijel přesně na čas, dali jsme sedačky do jeho auta, posadili na ně holčičky a společně odjeli na slavnostní oběd. Jaká je to výhoda mít za kamaráda abstinenta, navíc s velikým autem, ani nemusím zdůrazňovat.
Oslava se vydařila, všem chutnalo a holky se chovaly vzorně. Chválili je všichni u stolu, chválil je i personál restaurace. Přiznám se, že mě to potěšilo.

Co mě nepotěšilo byla sobotní odpolední bouřka a déšt', který nepřestával. Já osobně mám déšt' ráda, ale co s dětmi. Veškeré naše plány šly stranou. Holky sice měly nepromokavé bundy, ale na nohy jen tenisky, nebo balerinky a ve 2°C, které u nás v neděli byly, jsme nechtěli riskovat jejich nachlazení.

Další věc, která mě nepotěšila byla porucha fot'áku. V Berouně jsem fotila mnohem více, než je zde u tohoto článku, ale spousta fotek je tak světlých, že jsou nepoužitelné. Stojící medvěd Matěj je z těch světlých, nepovedených.
Článek jsem rozepsala už včera, poté, co jsem se vrátila z ORL v Motole, kde jsem byla na endoskopickém vyšetření. Odtud jsem pak odvezla fot'ák do opravy, utratila v lékárně více než 700 korun a domů přijela zmoklá, i přes to, že jsem měla velký deštník.
Sedla jsem si k počítači, abych zjistila, jak jsou vlastně medvídci staří. Můj muž měl v sobotu pravdu, je to opravdu víc než deset let. Medvídci se narodili 13. ledna 2000 a je jim už čtrnáct let. Při hledání melodie k večerníčku jsem objevila i jeho první díl, takže jsem ho po těch letech konečně viděla.
A pak mě zahnala úporná bolest hlavy, asi po vyšetření, do postele a já článek dokončila až dnes.

Pro případné zájemce, kteří by se na medvědy chtěli podívat, přikládám plánek, jak se k nim dostat. Medvědárium je umístěné na Městské hoře v Berouně, která není daleko od centra města. Nedaleko medvědária je i rozhledna, která nabízí pohled na celé město.


Nezmenšený plánek můžete vidět zde:

 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 VendyW VendyW | E-mail | Web | 25. března 2014 v 10:31 | Reagovat

Méďové byl večerníček který odstaroval naše nahrávání ještě na kazety všech dalších Chaloupkových večerníčků. Médi jsem nakonec dostala i od syna jednou k vánocům. Celou sérii i se skvělými bonusy z natáčení na CD. Vždycky mě dostane že když i po těch letech za nimi dojede kluci ho poznají a stále berou jako svou mámu - tátu.

2 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 25. března 2014 v 10:41 | Reagovat

Pěkné fotky. Hezké momentky.
Já si vzpomně na medvědy od Kolína:
"Pane, pane, vaše hry jsou vypečené."

3 Jarka Jarka | Web | 25. března 2014 v 11:02 | Reagovat

No prosím tě, neříkej mi, že ty medvědy od sebe rozeznáš?! Já vidím tři chlupáče podobné si, jako vejce vejci. ???  :D Měli jste prima program na hlídací víkend, včetně té společné oslavy. :-D

4 Jarmila* Jarmila* | Web | 25. března 2014 v 11:15 | Reagovat

Alenko, krásné fotky medvědů s výborným komentářem. :-)
Překvapilo mě, jak jsou medvědi velcí. Mám je v paměti z Večerníčku jako malé kuličky. :-D No jo, když je jim už 14 let. To to letí.
Doufám, že už je ti dnes lépe. :-)

5 Kitty Kitty | E-mail | Web | 25. března 2014 v 11:27 | Reagovat

Přeju pěkný den a děkuju za melodii. Dala jsem si ji na lištu a už vidím, že mě bude těšit "v horších časech". Máte výhodu blizkého všeho se zvířaty. My se s oblibou chodíme dívat na psíky v útulku. Mají menší štěstí než naše Terezka, tak jim vždycky koupíme, co nám přímo na místě paní doporučí. Aspoň něco. Zvířátka jsou mojí slabostí. I ta za mřížemi - přála bych jim nové pány. Ona jsou někdy neumístitelná, tak jim aspoň dovezeme něco pod zadeček nebo na papu... :-)

6 signoraa signoraa | Web | 25. března 2014 v 12:08 | Reagovat

[1]: Já také nahrávala na VHD Chaloupkovy večerníčky, ale Médi ne, protože jsem je chytla až od druhého dílu. Ale dostala jsem knížku, ve které občas s vnučkami listujeme.:-)
Mě také dojme, když jim pan Chaloupek přijde přát a oni ho berou jako svého rodiče. Přeci jen s nimi prožil kus jejich života. :-D

[2]: Děkuji za pochvalu. "Pane, pojd'te si hrát", mě provázelo od dětství. :-D

[3]: Zas tak chytrá nejsem. On tam byl pan ošetřovatel, který se snažil notnou chvíli vyhnat Vojtu z pelíšku, což se mu nakonec podařilo a on nám řekl, že Kuba je ten ve vodě a Matěj ten druhý, který byl v té době venku ve výběhu.
Rozdíly mezi nimi jsou, každý má jiný tvar světlejší srsti za krkem.
Až tam pojedeme příště, budu stoprocentně zase tápat. Jediná jistota však bude, že Vojta nikdy nepůjde do vody. :-D
Víkend byl krásný už proto, že s námi byly holčičky, škoda jen toho počasí, protože my měli naplánovaný program i na neděli. Tak příště. :-D

[4]: Moc děkuji za pochvalu. :-D Přiznám se, že mě také překvapilo, že už jsou to 14ti letí medvědi. Myslela jsem, že to není tak dlouho. Další doklad o tom, jak čas rychle letí.:-)
Už je mi lépe. Někdy jsem po endoskopii v pohodě, jindy to nestojí za nic. Tak mám snad tím včerejškem na čas vybráno. :-)

[5]: I já přeju pěkný den. Ta melodie je chytlavá a já si jí každou chvilku pobrukuju. :-D
Já chodívala do kočičího útulku. Poprvé jsem tam byla, když se mi kdysi ztratil kocour a já ho hledala všude možně. To, že nakonec bude zavřený u sousedů v domě, schovaný za kotlem a plížící se nocí, aby dožral to, co zbylo po jejich psovi, jsem netušila. :-D Pak jsem tam občas zavítala a něco pro kóči donesla. Ta naše bestie byla totiž dost mlsná a spoustu konzerv nejedla. Takže to, co odmítala, jsem dala do tašky, načatou konzervu jsem dala před dům, kde se o ní postaraly kočky toulavky. Čas od času jsem sedla na autobus a jela do Sobína do útulku. Co nemáme kočku, jsem tam nebyla a ani nevím, zda útulek ještě funguje. Ta paní, která ho ve svém domě zřídila, byla už v letech.

7 Amelie Amelie | Web | 25. března 2014 v 12:38 | Reagovat

Tak tyhle večerníčky mé autisty nechytly, bohužel. V Medvědáriu by se mi taky líbilo, jenže Jenda o výlety nestojí. A tak úúžasné prarodiče, které by je brali na výlety, nemáme. Obdivuji, jak se vnučkám věnujete, to mi chybí....

8 signoraa signoraa | Web | 25. března 2014 v 12:46 | Reagovat

[7]: Marci, já vím, že to máš mnohem těžší. Tyhle večerníčky spíš chytly nás rodiče a prarodiče, protože děti všeobecně dávají přednost kresleným či animovaným pohádkám a ani se nemusí jednat o autisty. Třeba jednou Jeníček bude mít chut' na výlet a na médi se pojedete podívat.
Prarodičovství si užíváme, protože je to krásná etapa našeho života, která nebude dlouho trvat. Děti vyrostou a o babičku a dědečka, kteří by jim vyplňovali čas, zájem ochabne. Přijdou jiné zájmy.
Moc mě mrzí, že jsi na to všechno sama.

9 Kerria Kerria | Web | 25. března 2014 v 13:03 | Reagovat

Tohle je asi jediný z těch Chaloupkových večerníčků, který jsem neviděla, ani jeden díl. Výlet musel být krásný a i počasí se vydařilo. Fotky docela povedené a ten tvůj doplňující komentář nemá chybu. Snad ti foťák spraví. Můj před pár lety taky podobně zlobil, ale vzhledem k jeho věku už jsme ho spravovat nedávali.

10 zuzana koubkova zuzana koubkova | Web | 25. března 2014 v 13:09 | Reagovat

Na medvídky jsme se byli podívat loni (nebo snad předloni?). Před tím jsem je viděla naživo jen jednou, ještě dřív než se narodil můj syn. Díky tomu taky vím, že musí být starší deseti let ;-) Tehdy byli ještě docela malí (samozřejmě ne tak, jako ve večerníčku), takže když jsem je viděla po létech, nestačila jsem zírat, co je to za obrovské, chlupaté koule.

11 Amelie Amelie | Web | 25. března 2014 v 13:14 | Reagovat

[8]: A nejhorší na tom je to, že moje děti mají dvě babičky a dva dědečky, ALE.... od ex vůbec nemají zájem, moje mamka nám (díky Bohu) občas nakoupí, ale na výlety a hraní s dětmi není, a její manžel raději sedí celé dny u televize. Já jsem se s tím smířila, ale holky to trápí, že s nimi nejdou do kina, na výstavu, na výlet, nikam....cítí se tak méněcenné, že o ně prarodiče nestojí. Holky si myslí, že za to můžou ony, a marně jim vysvětluji, že za to nemohou. Potřebovala bych adoptovat babičku s dědou:-)

12 Vendy Vendy | Web | 25. března 2014 v 13:22 | Reagovat

Taky si pamatuji spíš médi od Kolína. :-D
Ale tito medvědi se mi moc líbili, i když je moc ráda nemám, jsou to přece jen šelmy. Ale jsou krásní a tvoje fotky výtečné, a moc se mi líbí popisky k nim. Ty bys mohla psát texty k večerníčkům :-P !

P.S. Alenko, odpověděla jsem ti na tvůj komentář. Než zavrhneš tohle zpracování, zkus se podívat na celý film, chápu, že ti to připadalo jako silný kafe, ale v celkové podobě je přijatelné. Natočení bylo velmi dobré, i když v modernějších kulisách. O JChS chci něco napsat, porovnat obě zpracování. :-)

13 signoraa signoraa | Web | 25. března 2014 v 13:34 | Reagovat

[9]: Na Youtube se dají najít všechny díly tohoto večerníčku. Až mě to samotnou překvapilo. Díky tomu jsem také konečně viděla první díl, který mi před lety utekl. :-D
Fot'ák je ještě v záruce, kupovali jsme ho loni v květnu. Při nejhorším mám v záloze ještě ten starý, který se loni vnučkám povedlo shodit ze stolu na betonové dlaždice. Mohla jsem si za to sama, kdybych nenechala popruh od něj viset ze stolu, asi by se mu nic nestalo.

[10]: My za nimi byli poprvé před pěti roky jen se starší vnučkou a to už byli pěkní chlapáci. Od té doby k nim zavítáme jednou až dvakrát ročně. :-)

[11]: Marci, tohle, co píšeš, je mi moc líto. Je to škoda pro tvé děti a obrovská. Ale je to současně i škoda pro prarodiče, protože vůbec nevědí, o co se sami vlastním rozhodnutím připravují.
Manželův tatínek se po smrti manželky podruhé oženil a ta druhá paní měla na něj tak silný vliv, že nás prostě "zasklil". Pak když si náš syn domluvil ve švagrově firmě brigádu, vlastní děda ho nepoznal. Stejně tak nepoznával i dceru. Pak mu to asi došlo, ale už pozdě. Začal chodit na návštěvy, ale naše děti už byly téměř dospělé a měly jiné zájmy. Na to se dá říci jen - pozdě bycha honit.

14 signoraa signoraa | Web | 25. března 2014 v 13:37 | Reagovat

[12]: Ti od Kolína nás přeci provázeli celým dětstvím. Navíc fantasticky namluvení Rudolfem Deylem. :-D
Moc děkuji za pochvalu :-D a myslím si, že na psaní večerníčků budou jiní a lepší. :-D
To zpracování jsem nezavrhla, jsem spíš rozpačitá. Zkusím se podívat na celý film a pak ho teprve budu eventuelně zavrhovat jako celek.

15 Intuice Intuice | E-mail | Web | 25. března 2014 v 13:58 | Reagovat

Krásný fotopříběh, nasmála jsem se. :-)

16 signoraa signoraa | Web | 25. března 2014 v 14:11 | Reagovat

[15]: To jsem moc ráda. :-D

17 Ježurka Ježurka | Web | 25. března 2014 v 14:16 | Reagovat

Medvídci, ty jsem měla a mám ráda! Napřed jsem si poslechla písničku, kterou jsem si ještě nedávno zpívala s večerníčkem a pak si s úsměvem na rtech prohlédla tvé nádherné fotky. Mně by se tam taky líbilo, nejen vnoučátkům. A jinak doufám, že už jsi fit, u nás dnes taky slušně pršelo, teď sice už jen fouká, ale i svítí sluníčko! :-D

18 signoraa signoraa | Web | 25. března 2014 v 14:34 | Reagovat

[17]: Medvídci patří k jedněm z nejkrásnějších večerníčků. V podstatě všechny večerníčky, které vytvořil Václav Chaloupek jsou krásné. Možná, že jsou krásné hlavně pro nás, děti dávají přednost jiným. Písničku si pobrukuju od soboty, kdy jí vysílálo Country rádio, které mám muž naladěné v autě. :-D
Mě se tam líbilo moc, většinu času jsem prostála u plotu a sledovala a fotila medvědí brášky. Vedle je hřiště, takže holčičky trávily část doby i tam, ale pak se opět vracely k plotu, protože věděly, že mě tam najdou. :-D
Už jsem v pořádku, jen včera mi nebylo dobře po endoskopii, ale to se občas stává.

19 děda tik tak děda tik tak | Web | 25. března 2014 v 14:37 | Reagovat

Tak to je něco O_O .Jednak nádherné fotografie doplněné vtipným textem. Pak připomenutí všech těch pohádek a filmů s medvědy.Tak trochu návrat do dětských let.Líbilo se a pobavil jsem se. Díky. :-)  :-)

20 ajka ajka | Web | 25. března 2014 v 14:52 | Reagovat

Jé se máte, u nás medvědi nebydlí ;-)  :-D

21 pavel pavel | Web | 25. března 2014 v 18:58 | Reagovat

Povedené fotky, hlavně ta druhá se mi líbí.
Taky jsem v sobotu zmokl, ale ani toho nelituji, protože to byl takový jarní osvěžující deštík. :-)

22 helena-b helena-b | Web | 25. března 2014 v 19:39 | Reagovat

Alenko, krásně jsi nám medvídky, vlastně medvědy, přiblížila. Kdo by neznal večerníčky Václava Chaloupka! Ale ty od Kolína, ty milovala a miluje celá naše rodina. :-)

23 Pajik Pajik | Web | 25. března 2014 v 20:40 | Reagovat

Moc hezký fotky, tyhle večerníčky jsem měla moc ráda :-)

24 Helena Helena | Web | 25. března 2014 v 22:11 | Reagovat

Mě dostal ten ležící, spící medvěd, jeho jméno neznám. :D  :-D

25 ichos ichos | Web | 26. března 2014 v 8:55 | Reagovat

Libi se mi, jak na jedne fotce meda objima strom a usina, to bych ted chtela taky :-P

26 Janinka Janinka | E-mail | Web | 26. března 2014 v 16:23 | Reagovat

Krásné obrázkové i slovní zdokumentování meďanů :-D. Asi se to nezdá, ale musí to být obři, že?

27 signoraa signoraa | Web | 26. března 2014 v 17:54 | Reagovat

[19]: Jsem ráda, že jsem tě mohla pobavit. :-)

[20]: Úplně u nás také ne, ale není to až tak daleko. :-)

[21]: Jsem ráda, že se ti fotky líbí. :-)
U nás to v sobotu nebyl jen osvěžující deštík, ale parádní lijavec i s bouřkou a pršelo v podstatě až do pondělka.
Dcera se zetěm byli v Sudoměři a tam prý padlo jen pár kapek.

[22]: To jsem moc ráda, že se ti medvídci líbili. :-D Ti od Kolína jsou prostě klasika. :-)

[23]: Moc děkuji za pochvalu. :-)

[24]: Ležící, spící je Vojta. :-D

[25]: Pro medvěda je to možná pohodlné ležení, já osobně bych volila něco měkčího, než kmen stromu. :-D

[26]: Děkuji za pochvalu. :-D Jsou to opravdu obři, kteří vypadají jako přerostlé plyšové hračky a nemotorové.
Ale dokáží být překvapivě rychlí - v době naší návštěvy se vedle jejich ohrady servali dva psi. Medvědi přiběhli k ohradníku, aby se podívali, kdo je ruší. Zpátky už zas šli pomaloučku, prostě langsam. :-D

28 Natty Natty | Web | 27. března 2014 v 5:38 | Reagovat

Alenko, nejkrásnější večerníčky jsou ty se zvířátky, bohužel, já už je nyní moc nesleduji. Děti odrostly, vnoučátka když je tady mám chtějí raději vyprávění od babičky a tak jen malá vzpomínka při tvé vyprávění, poslechu písničky a nádherných fotečkách. Moc pěkné a za 700 Kč oprava foťáku určitě zase vynahradí další zážitky, které tebe, holčičky a celou rodinu čekají. ;-) Pěkný den.

29 signoraa signoraa | Web | 27. března 2014 v 7:36 | Reagovat

[28]: Já už na ně také dávno nekoukám, ze stejných důvodů. Vnučkám bud' vyprávím, nebo čtu.
Těch více než 700 korun jsem utratila v lékárně, řekla bych, že jsem se tam "parádně rozšoupla." Pro fot'ák jedu v pondělí a jen doufám, že to nebude stát nic, protože je ještě v záruce. :-D

30 Miloš Miloš | Web | 27. března 2014 v 9:20 | Reagovat

Na Chaloupkovy večerníčky si také vzpomínám. Obdivoval jsem, co všechno ti jeho zvířecí "herci" dokázali natropit a představoval si, kolik času to muselo stát, aby se takové záběry povedly.
V létě jedeme na turistickou dovolenou do Nízkých Tater, ale přiznám se, že médi bych tam raději nepotkal, nemuselo by se jim líbit, že jim lezeme do revíru  :-)

31 signoraa signoraa | Web | 27. března 2014 v 13:20 | Reagovat

[30]: Chaloupek má také můj hluboký obdiv. Do každého příběhu báječně zakomponoval krajinu kolem a ostatní obyvatele lesa.
Doufám, že na médi v Tatrách nenarazíte.:-D
Vzpoměla jsem si na zážitek z NP České Švýcarsko, kdy jsme šli mimo turistcky značené trasy lesem a já se podivovala, že se tam těží. I sám průvodce zkoprněl a pak nám oznámil, že lesní cesta je zrytá divočáky, kteří v tomto období mají mladé. Měli jsme jít potichu, při setkání zůstat stát, hlavně neutíkat. Ta hodina a půl, než jsme došli na turistickou trasu se neskutečně vlekla a každé zapraskání, či jiný zvuk z lesa nám naháněl strach. Dopadlo to dobře. :-D

32 Iva Iva | Web | 27. března 2014 v 13:23 | Reagovat

Méďové jsou senzační. Dívali jsme se s vnoučaty na seriál. :-D  ;-) Užívej si vnuček, dokud jsou malé. Moje vnučky mají už své zájmy. Káťa jde po maturitě studovat do Brna a Anička závodně tancuje. Už mi zbývají pouze vnoučci. :-D  :-)

33 annapos annapos | E-mail | Web | 27. března 2014 v 19:38 | Reagovat

Moc ráda jsem si zavzpomínala na dobu těchhle večerníčků, i když naši vnuci na ně již byli velcí, dívali jsme se. Vnučka se tenkrát rozplývala, jaké to musí být nádherné soužít s takovými uličníky, bylo těžké jí to vyvracet, že to musí být mnoho těžké práce, něco takového natočit a láskyplně s nimi soužít.

34 signoraa signoraa | Web | 28. března 2014 v 8:28 | Reagovat

[32]: Přiznám se, že jsem medvídky sledovala společně s manželem. Naše děti už byly dospělé a na nás dva se dívaly jako na dva exoty. :-D
Vnuček si užívám, protože moc dobře vím, že to uteče hrozně rychle a budou velké. A vnoučci? Staršímu budou v květnu dva, mladší se má narodit začátkem srpna. Vídáme se velice sporadicky, i když bych si moc přála, aby tomu bylo jinak. Ale není to v mé moci.

[33]: Večerníčky pana Chaloupka jsou nádherné a myslím si, že je sledovala spousta dospělých. :-D Vnučku chápu, já sama jako holka toužila po tom, abych si mohla ochočit nějaké divoké zvíře. :-D

35 Hanka Hanka | E-mail | Web | 28. března 2014 v 22:50 | Reagovat

Méďové jsou kouzelní, Ali! Krásně jsi je vyfotila a k fotkám napsala pěkné vtipné popisy. :-)

Večerníček o medviďatech se mi taky moc líbil, ... komu by se nelíbil, že? ;-)

Tvoje vnučky budou na výlety s babičkou a dědou určitě moc rády vzpomínat, až vyrostou. :-)

36 Maruška-Fukčarinka Maruška-Fukčarinka | Web | 29. března 2014 v 21:29 | Reagovat

Alenko méďové jsou báječní, neleželi jak placičky, tak jak v létě nám v ZOO. Měli jste prima výlet. Vím jak potěší, když nám chválí druzí naše vnoučky. Ovšem z těch všech našich pěti vede náš Míšánek. Je v poho vždy uzpůsobil se mě od mala. Vždy za berličku a vůbec neutíkal, mohla jsem s ním jít všude bez obav.Písničky z večerníčku jsou moc hezké a milé.
Měj pohodové dny. :-)

37 signoraa signoraa | Web | 1. dubna 2014 v 11:21 | Reagovat

Omlouvám se, že reaguji se zpožděním, ale od pátečního až do pondělního večera jsme byli mimo sít'

[35]: Moc děkuji za pochvalu. Večerníčky pana Chaloupka jsou kouzelné, ale mám pocit, že se asi líbí víc nám dospělým, než těm našim dvěma cácorkám. :-)

[36]: Méd'ové byli opravdu akční. Zůstala jsem jednu chvíli stát s otevřenou pusou - vedle plotu na sebe štěkali dva psi a Kuba vylétl z bazénu takovou rychlostí, že jsem to ani nestačila vyfotit. :-)
Já svá vnoučata miluju, snažím se nedělat rozdíly, ale - Sára byla první, tam ty emoce z jejího příchodu na svět byly nejsilnější. U Emy vidím, že je trochu rozmazlená a rodiče jí lecos odpustí (vždy na úkor Sáry), tak se to snažím Sáře, která je hodně citlivá a chybí jí sebevědomí, trochu kompenzovat. Snažím se však nedělat rozdíly. :-)
Vnoučka vídám velice málo.

38 Hanka Hanka | E-mail | Web | 1. dubna 2014 v 18:48 | Reagovat

[37]: Dnešním cácorkám se líbí něco úplně jiného, Ali. :-)

39 pizlik1 pizlik1 | E-mail | Web | 5. dubna 2014 v 18:55 | Reagovat

Večerníčky pana Chaloupka jsem sledovala, i když ne úplně všechny. Líbily se mi všechny, jak o medvídcích, tak o vydrýskovi nebo vlčatech.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama