.
.
... Mezi moje záliby patří historie, cestování, poznávaní nových krajin a fotografování.
.. .Před každou cestou se snažím získat nějaké informace o místě, které navštívím.
.. .Ráda se proto o své poznatky z cest podělím.

... "Půjdu kamkoliv, pokud je to kupředu."
... ...David Livingstone

... Vítejte na mém blogu ...
Jarním kvetením kolem vodních ploch

13. dubna 2014 v 18:58 |  Putování po Čechách

Nádherné sobotní počasí nás vylákalo k vycházce.
Navíc jsme měli jeden z volných víkendů, což znamená, že jsme nehlídali. Sice jsem až do poslední chvíle byla skeptická, protože už mnohokrát se naše plány měnily. Ne, nestěžuji si. Vnučky hlídáme oba rádi a užíváme si jejich společnosti. Nebude to totiž trvat moc dlouho a budou velké. Pak bude nějaká babička s dědečkem mimo sféru jejich zájmů.

Před dvěma týdny jsem si koupila nové botky - šlapky. Byly už podruhé zlevněny, ale to mi vůbec nevadí. Právě naopak.
Jsou outdoorové, celokožené a mají perfektní podrážky do terénu. Muž se na mě díval s trochu podezíravým výrazem, že si beru úplně nové boty, aniž bych si je předtím prošlápla.

V nových botách, tentokrát i s fot'ákem, který hodně často zapomínám, jsme vyrazili z Bílé Hory směrem na Ruzyni. Nadopovaná Zyrtecem, který mě chrání před všudepřítomnými pyly v ovzduší, jsem si fotila rozkvetlé stromy a keře. Opravdu jaro přišlo letos mnohem dříve, než v minulých letech. Na to, že bylo 12. dubna, byly rozkvetlé jabloně, hrušně a třešně. Jen jsem v duchu zapřemýšlela, zda a hlavně jak bude naplněna prvomájová tradice o polibku pod rozkvetlým stromem. Obávám se, že v té době už bude většina ovocných stromů odkvetlá.
Všimla jsem si, že už začíná kvést i šeřík. Nahlas jsem pronesla, že by i rudoarmějci měli smůlu, protože místo šeříků by po nich mohlo být házeno čímkoliv. Můj muž mou úvahu rozvedl a jmenoval několik možných předmětů, které by po nich s chutí hodil.Byli jsme tak zabráni do svých úvah, že jsme špatně odbočili a svůj omyl zjistili až v momentě, kdy nás od vodní nádrže Jiviny dělily dva ploty. Chtěla jsem se vrátit, ale můj muž řekl, že půjdeme dál a vracet se nebudeme. Kolem horního plotu rostly keře, jejichž jméno neznám. Na nich bylo obrovské množství černých bobulí, které vydržely díky velice mírné zimě. Za nimi už se tlačily zelené lístky. Opravdu keř neznám, ale usuzuji, že bobule budou pravděpodobně jedovaté. Těžko by jinak ušly pozornosti ptactva.

Vodní nádrž Jiviny - za dvěma ploty

Vodní nádrž Jiviny, za níž je vidět část Pražského okruhu

Litovický potok, který Jiviny napájí. Jeho tok je regulován

Pro mě naprosto neznámé bobule

Naše cesta pokračovala směrem na Hostivici, část jsme absolvovali po krajnici. Tady se evidentně nepočítá s tím, že by se tu mohl vyskytnout nějaký pěšák. Podešli jsme pražský okruh a pak i dálnici D6. U nově vybudovaných komerčních zón byl i chodník.

Pod Pražským okruhem

Kontrast starého a nového - poutní kaplička a dálnice D6

Začala jsem si uvědomovat, že bylo chybou si botky - šlapky neprošlápnout a vyrazit v nich "na první dobrou". Prsty shora jsem měla otlačené. Napadlo mě, že se mi možná nějak shrnula ponožka, která dělá v botě rotyku. Pak se začaly ozývat prsty i na druhé noze. Ne, to nebude ponožkou. V úvahách o tom, že jsem si měla raději vzít své vyšlápnuté trekovky mě oslovil muž: "Tak co, jak se ti šlape v nových botkách?" Začala jsem se smát a přiznala, že už chvilku přemýšlím o tom, že jsem udělala chybu. Jako by mi četl myšlenky.

Došli jsme k rybníku Strnad a zůstali na jeho hrázi. Nechtěla jsem putovat po jeho břehu, protože v této době tu hnízdí labutě. Pamatuji, jak jsme je před několika roky vyrušili a jaký jsem z toho měla špatný pocit. Rybník si můžeme obejít a pak dojít k Peterkovu mlýnu kdykoliv jindy, ale na jaře raději ne. Fotila jsem si vodní plochu a vzpomínala, jaká to byla opuštěná krajina. Sice byla na jedné straně silnice, ale jinak nic. Dnes tu za silnící stojí obrovské budovy různých firem. Doklad toho, že pokrok nezastavíme. Pak jsem si všimla lysek, které nakrátko opouštěly břeh. Pravděpodobně také hnízdí. U Strnada jsme chvilku zůstali. Toužila jsem si sednout a zout na chvilku ty nové boty, ale nebylo kam.

Rybník Strnad leží na katastru Hostivice, ale je ve správě Lesů hl.m.Prahy
Lysky se držely nedaleko břehu - možná jsou i špatně vidět

Někdy se opravdu stydím za to, že jsem také člověk.

Voda za česlem, které sebralo větší kusy odpadků putuje regulovaným korytem Litovického potoka do nádrže Jiviny a odtud pak do nádrže Džbán, která je jednou z rekreačních oblastí Prahy.

Ještě pár pohledů, několik záběrů a naše cesta pokračovala směrem k mostu, který vede přes městský okruh. Takové to bývalo klidné místo. Po cestě jsme potkali několik procházejících se, které také vytáhlo krásné počasí. Ve vzduchu byla obrovitá mračna komárů. To je také důsledek teplé zimy.

Ne, to nejsou vrtulníky!
Prostě komáři se ženili, ženili, ženili, kapku vína neměli ...

Duo rhodéských ridgebacků, kteří se s námi chtěli přátelit

Přešli jsme most a zvažovali, kudy dál. "Tak si hod' korunou", pronesl můj muž a netušil, že tak učiním. V kapse vesty jsem měla desetikorunu na vozík. Vytáhla jsem jí a hodila. Můj muž se zklamaně podíval a zjistil, že nepůjdeme domů kolem kláštera v Řepích, ale že naše cesta povede přes Zličín.

Pražský okruh

Polní cesta do Zličína, vzadu věž Kostela Sv. Rodiny v Řepích

Železniční most přes Pražský okruh

Polní cestou jsme vystoupali na mírný kopeček a pak přes železniční trat' Pražského Semmeringu jsme došli k dalšímu rybníku, který se jmenuje Velký, ale je známější pod názvem Dolejšák. Moje děti sem jezdívaly autobusem z Bílé Hory bruslit.

Velký rybník ve Zličíně - alias Dolejšák

Kolem Dolejšáku jsme pokračovali na silnici spojující Zličín a Řepy, znovu překročili železniční trat'. Nohy v nových botách už pěkně bolely. Podvědomě jsem krčila prsty, což bylo možná ještě horší. U kláštera sv. Karla Boromejského jsem se zastavila, abych si ho vyfotila. Můj muž se mezi tím podíval na jízdní řád autobusu a pronesl: "Dál už pojedem."

Klášter Sv. Karla Boromejského v Řepích

Neprotestovala jsem. Sedla jsem si na lavičku a počkala s mužem na autobus. Těch osm stanic k domovu bylo příjemných.
Po vystoupení z autobusu jsem měla pocit, že už domů nedojdu.

Psi asi moc dobře věděli, jaké to je, když někoho bolí nohy "jako psa"

Pajdala jsem čtyři kroky manželem a připadala si jako muslimská žena, která také chodí v uctivé vzdálenosti za svým pánem. U mě to nebylo z úcty, já byla ráda, že jsem ráda. Až nedaleko naší ulice jsem muže dohnala a do ulice jsme vkráčeli bok po boku. Sedla jsem si na schody a zula si ty nové boty. Mnula jsem si prsty nohou v ponožkách a říkala si něco o blbých blondýnách. Měla jsem toho opravdu plné kecky. Můj muž se tvářil jako hrdina.
Uvařila jsem oběma kávu a pustili jsme si televizi. Dívali jsme se společně na krásný cestopisný film o ostrově Mayotte. Uvědomila jsem si, že jsem nad hrnkem kávy usnula a došlo mi, že se mi muž bude smát. Pokradmu jsem se na něj podívala a zjistila, že sedí se skloněnou hlavou a spí také.

Vycházka kolem vodních ploch západu Prahy nás oba notně vyčerpala.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Sugr Sugr | Web | 13. dubna 2014 v 19:10 | Reagovat

Tak jsem se dostala po delší době na net a koukám, že tu je zase tolik krásných fotek a povídání, příjemná návštěva u tebe, díky. :-)

2 Jarmila* Jarmila* | Web | 13. dubna 2014 v 19:11 | Reagovat

Alenko, udělali jste si tedy pořádný výšlap. :-)
Vyfotila jsi krásně kvetoucí stromy. Černé bobule jsou z keře ptačího zobu. Nejsou příliš jedovaté, ale nedoporučovala bych je jíst. Mají i trpkou chuť. Ptákům nevadí.
Virtuálně ti foukám zmordované nožičky. :-) Dovedu si představit, jak moc tě bolely.
Přeji pohodový zbytek neděle. :-)

3 Tenisák Tenisák | E-mail | Web | 13. dubna 2014 v 19:11 | Reagovat

Hezké fotky, hezká vycházka. Já bych se jen pozastavil nad tím, s prominutím, hnusem - Kaplička a moderna. A taky ten mrdník na břehu, někdy se, jak píšete, taky stydím.

4 annapos annapos | Web | 13. dubna 2014 v 19:21 | Reagovat

Stydět se je málo? Co ale dělat, když Člověk je jen slovo, ano fráze, marný boj s větrnými mlýny v naší vesnici, jsem vedla celý loňský rok a málem mě to zabilo.
Děkuji za krásné kveteníčko, u nás se ještě nekoná, tedy potěšilo.

5 VendyW VendyW | E-mail | Web | 13. dubna 2014 v 19:26 | Reagovat

No jo, Jarmilka zase byla rychlejší. Ptačí zob neboli Ligustrum. Dělají se z něj živé ploty protože rychle rostě a velmi dobře snáší řez. Akorát že na zimu opadává. Letos byla mírná zima tak měli ptáci spoustu jiného a tak ho tak nespásali :-)

6 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 13. dubna 2014 v 20:01 | Reagovat

Roj komárů vypadá hrůzostrašně.

7 Žolanda Žolanda | E-mail | Web | 13. dubna 2014 v 20:05 | Reagovat

Moc krásné fotky..pražský okruh občas fotím také je to celkem pěkné téma na fotku ;)

8 Intuice Intuice | E-mail | Web | 13. dubna 2014 v 20:28 | Reagovat

Nádherné počteníčko! Musela jsem citovat muži, jak mne Tvé slovní obraty oslovují, prostě nádhera! Fotky jsou moc povedené, s těmi květy skvostné. To jste si udělali pěknou štreku, moc lituji Tvé nožičky. Na začátku článku jsem litovala, že není fotka nových botek. Dovedu se do té bolesti vžít, taky jsem zažila. Rudoarmějci by fakt letos měli smůlu. Hejna komárů jsou síla. Jednou jsme na jedné hoře v létě zažili hejna létajících okřídlených mravenců, to bylo taky strašné! Ale konec dobrý, všechno dobrý, usnuli jste oba jak dvě batolátka. :-)

9 Helena Helena | E-mail | Web | 13. dubna 2014 v 21:08 | Reagovat

Ali taky jsem už přemýšlela o tom, že na 1.máje bude snad všechno odkvetlé.Né že by mi šlo o to políbení, ale je to všechno skutečně brzy. :-) Lituji tvé prsty, ale čas vše zahojí a jsi o zkušenost bohatší. :-)Koukala jsem na tu kapličku a dálnici, to je věc. :-(

10 Kitty Kitty | E-mail | Web | 13. dubna 2014 v 21:28 | Reagovat

Nečetla jsem ani komentáře a jen rychle chválím ze nádherné fotky a podotek o "b. b". Článek má jako obvykle švih a porci poznání. Fakt na 1**** :-D

11 ajka ajka | Web | 14. dubna 2014 v 2:21 | Reagovat

No tak před těmi komáry bych tedy prchla :-D Ale konec dobrý, jak u nás :-D  :-D

12 babi Maňasová babi Maňasová | Web | 14. dubna 2014 v 8:53 | Reagovat

Ali, ani se nedivím, že tě bolely nohy, byl to pořádný výšlap, ale podle fotek to bylo krásné a užili jste si to. Ty komáry jsem původně považovala za hejno ptáků :-D až při bližším zkoumání jsem ty potvůrky poznala.

13 Jarka Jarka | Web | 14. dubna 2014 v 10:26 | Reagovat

To byla krásná procházka a pak, že je Praha jen dlažba a beton. Provedla jsi nás kolem potůčku, rybníčků i pěkně se zelenající přírodou. S těmi novými botkami jsi to trochu nevyhmátla, jinak by tvůj dojem z vycházky musel být ještě lepší, ale únava by byla asi stejná. Manžel taky usnul, přestože ho boty netlačily. :D  ;-)

14 signoraa signoraa | Web | 14. dubna 2014 v 14:09 | Reagovat

[1]: Já děkuji za milý komentář s jsem ráda, že se ti návštěva u mě líbila. :-D

[2]: Chybí nám trénink, dříve jsme zvládli v pohodě i celou cestu domů pěšky a autobus nevyužívali. Děkuji za objasnění černých bobulí, opravdu jsem neměla tušení oč jde. :-D
Nohy už jsou v pohodě, dnes jsem si boty vzala opět, ale tentokrát na kratší trat' a dvakrát jsem v nich parádně zmokla, podruhé dokonce padaly kroupy. Dnes byly naprosto bezproblémové. Asi opravdu potřebují pár výšlapů na kratší trat'. :-)

[3]: Děkuji za pochvalu. Ta kaplička je jedna z těch, které lemovaly poutní cestu z Lorety do Hájku. Její původní umístění bylo na krajnici silnice z Prahy na Hostivici. Byla v souvislosti se stavební činností přemístěna na toto místo, podobně jako ta u nás na Bílé Hoře. Zatímco ta bělohorská je umístěna citlivě nedaleko kostela, ta hostivická má smůlu, že jí dali na tak blbé místo. Proto jsem to také vyfotila. Občas mám pocit, že chybí zdravý rozum.

[4]: Cestou jsme viděli několik podobných ukázek toho, co způsobujeme přírodě. Ona nám to jednou vrátí. Moji rodiče mě vychovali k tomu, aby po mně nikdy nezůstalo v přírodě něco, co by vadilo. Stejným způsobem jsem vychovala své děti a doufám, že dobře. Občas se neudržím a upozorním někoho, že se chová nepatřičně. To, co si pak většinou vyslechnu, bývá nepublikovatelné. Škoda, že si někteří z nás neuvědomují, že si pod sebou podobným chováním řežeme větev.
Věřím, že jarní květy dorazí i do hor. :-)

[5]: Já jsem na tebe spoléhala, protože vím, že máš úplně encyklopedické znalosti, co se přírody a zejména rostlin týká. Já jsem typický městský produkt, holka původně z činžáku. To až tady v Praze zažívám více kontaktů s přírodou, než v době svého mládí. :-)
Ptáci asi opravdu měli spoustu jiné potravy. Včera jsem sundávala krmítko a ještě v něm byly nějaké zbytečky. Ptáků bylo letos v zimě k vidění hodně málo a málo toho asi potřebovali. O to víc jsem toho včera vyplela ze záhonů, kam to z krmítka donesli ptáci, či zavál vítr. Obilniny mezi růžemi už měly dobrých 15 cm a slunečnicím se tvořily lístky. :-D

[6]: Byla jich tam spousta. Chápala bych to, že se vyskytují u rybníka, ale tyto jsem vyfotila na cestě, která vede nad městským okruhem, hodně daleko od vody.
Asi se máme v létě na co těšit.

[7]: Děkuji za pochvalu. :-D Já jsem okruh vyfotila jen jako dokumentaci naší pouti. :-D

[8]: Moc děkuji, že se ti článek a fotky jarního kvetení líbily. :-D Přemýšlela jsem, zda fotku bot zveřejnit, ale pak jsem to zavrhla. Jsou to outdoorové boty značky Avic a byly dvakrát zlevněny, což znamená, že jsou minimálně loňský, nebo předloňský model, což mi nevadí. Schválně jsem odlepovala cedulky z krabice, abych zjistila jejich původní cenu, která byla 1500 korun. Já je koupila za 400. Dnes jsem v nich byla na kratší cestě a byly v pohodě.
Z komárů a další havěti, které bude letos kvůli zimě spousta, nemám vůbec radost. Už včera jsem na zahradě likvidovala první slimáky.

[9]: Určitě to bude z větší části vše odkvetlé, i když se dnes hodně ochladilo a noci mají být mrazivé. Prý to bude poslední záchvěv zimy.
Kapličku jsem zodpověděla k komentáři[3]:. Připadá mi hodně necitlivé, kam byla umístěna.
Nohy už jsou v pohodě. :-D

[10]: Děkuji, že se ti to líbilo. :-D zkratka b b, není až tak hanlivá, pokud se to nečte, ale jen poslouchá, může to znít jako Brigitte Bardot. :-D  :-D

[11]: Nebylo téměř kam prchnout, byli téměř všude. :-)

[12]: Evi, chybí mi trénink. Dříve jsem denně chodila téměř dva kilometry každé ráno. Pak jsem se sice svezla autem až do práce, ale ty dva kilásky mě udržovaly ve formě. Chybějící trénink a k tomu navíc nové boty vykonaly své. Ale i přesto to byl dobrý výšlap, který v nejbližší době zopakujeme. Ti komáři vypadají jako malinkáté vrtulníčky. :-D

[13]: Praha není jen dlažba a beton. To možná jen v centru, ale i tam se dají najít zelené oázy.
My bydlíme na jejím okraji, kde je údajně jedno z nejlepších ovzduší, protože sem proudí vzduch z křivoklátských lesů. Je tu kolem nás hodně přírody a míst, kam zajít.
S botama jsem trochu "ulítla", ale nedopadlo to nijak tragicky. Už jsem si nohy dokázala zlikvidovat víc. :-D
Muž se tvářil jako hrdina a tvrdil, že jeho nohy nebolí a pak stejně jako já, usnul jako Šípková Růženka. :-D

15 Ježurka Ježurka | Web | 14. dubna 2014 v 14:46 | Reagovat

Ten výlet byl ale dlouhý, krásné fotky jsi pořídila a jeden by nevěřil, že i toto je Praha. Ta kaplička vedle toho mostu je jak pěst na oko, že? Jinak bylo krásně, to u nás nic moc. Ale litovala jsem tě, jak tě musely bolet nohy. Jak se zastavíš, pak to jde hoooodně ztěžka, tomu rozumím. Jen doufám, že už je zase dobře.

16 signoraa signoraa | Web | 14. dubna 2014 v 15:19 | Reagovat

[15]: Mě připadal výlet hodně dlouhý, což způsobovaly boty (Sára má pro to zvláštní výraz - neútulné boty) :-D
Kaplička je umístěna hodně necitlivě, když už jí stěhovali, mohli pro ní vybrat příhodnější místo.
Nohy opravdu bolely, nejhorší byl úsek, kdy po sezení v autobusu jsem vylezla na chodník a myslela, že mi upadnou. :-D
Už jsem v pohodě, dnes jsem v těch botách dvakrát parádně zmokla, ale rozhodla jsem se, že to nevzdám a boty "zútulním". :-D

17 pavel pavel | Web | 14. dubna 2014 v 17:01 | Reagovat

To jste měli dlouhou procházku. Ty černé bobule jsem fotil i na Šárce a jsou prý ptačí a pro lidi těžko stravitelné. :-D
S tím opadají květy, budeš mít pravdu. Dole v Seminářské zahradě už jsou třešně odkvetlé a dnes ještě do toho přišla zima a vítr. Já už tam tři holky políbil, takže aspoň tyhle nezvadnou. Nechtěly čekat do května. :-D

18 Hanka Hanka | E-mail | Web | 14. dubna 2014 v 19:23 | Reagovat

Podle fotek to byla krásná a pořádně dlouhá procházka, Ali. Chodit po Praze je pro mě utrpení, a to i v pohodlných sportovních botách, a ty jsi měla úplně nové! ???
Rozkvetlé snímky na začátku jsou překrásné, z komárů jde děs a z naplavenin je člověku smutno. Co smutno, obrací se mi žaludek! :-!
Tvoje reportáž je jinak moc krásná, nebudu komentovat jednotlivé fotky, ale líbí se mi. Taky se mi líbí poznámky tvého chotě, chvílemi vtipné, chvílemi jedovaté. ;-) Prostě chlap. :-D
Přeji ti pohodový večer. :-) Hanka

19 signoraa signoraa | Web | 15. dubna 2014 v 13:59 | Reagovat

[17]: Dlouhá nebyla, ale kvůli botám mi připadala nekonečná. :-D Černé bobule jsem opravdu neznala, ale ted' už si to budu pamatovat.
Těm třem holkám se nedivím, co kdybys měl v květnu méně času. :-D

[18]: Byla krásná a kvůli botám mi připadala delší než obvykle. Chodit po dlažbě není příliš pohodlné, já byla minulé pondělí v divadle a courala jsem v botách na podpatcích centrem. Od tramvaje k domovu jsem už počítala kroky. Zítra jdu opět do divadla a už delší dobu přemýšlím, jaké si mám obout boty. Uvažovala jsem o balerinkách, ale na ty asi bude zima. Tak mám dilema. :-D
Ráno u nás bylo jen lehce nad nulou a já doufám, že to ty kvetoucí stromy a keře přežily, zítra má být snad ještě chladněji.
Jsem ráda, že se ti článek a fotky líbily, od tebe si pochvaly fotek moc cením. :-)
Krásné, i když studené dny vinšuji. :-)

20 annapos annapos | Web | 15. dubna 2014 v 17:43 | Reagovat

[4]:Na horách žijeme čtyřicet let, šest natrvalo. Nikdy jsem nezažila takový příšerný přístup k přírodě jako je dnes, celý rok jsem s obcí bojovala, včetně ředitelství Českých lesů, angažoval se i sám velký šéf, pan Růžek, nezmohli jsme nic, jeden malý lump, se rozhodl a prosadil vykácení obecní zeleně. V rámci nového zákona, obec může se svým majetkem nakládat, jak je jí libo a že se tak neděje k obecnímu prospěchu, je zjevné, neb se to děje plošně a málokdo se proti tomu postaví čelem? A svinčík, ten největší, je v lidské lhostejnosti,  výchova v rodině, je moc dobrá ale jeden ze sta, ten aby se strhal, potěší, když se někdo přidá ??????????

21 signoraa signoraa | Web | 15. dubna 2014 v 17:50 | Reagovat

[20]: Aničko, před lety, kdy byly moje děti malé, jsme se pustily s kamarádkou do úklidu na veřejném prostranství. Bylo tam takové křovíčko, do kterého každý odhodil to, co se mu nelíbilo. Pak se k nám přidal ještě kamarádky tatínek, přinesl motorovou pilu a křovíčko prořezal. Ten kout na rohu dvou ulic vypadal najednou moc hezky. A jak to dopadlo? Sousedé kolem nás chodili a ptali se: "To vám někdo nařídil?" "Co za to dostanete?" Ti nejotrlejší se dokonce zeptali: "A kam budeme vyhazovat bordel?" Je to přesně o lidské lhostejnosti.

22 Maruška-Fukčarinka Maruška-Fukčarinka | Web | 16. dubna 2014 v 0:46 | Reagovat

Až na ty bolavé odřené nohy parádní vycházka, fotky nádherné. Balzám na duši projít se přírodou. Nám už pod oky se taky probudil šeřík, zlatý déšť vede.
Na fotce ten keř s černýma bobulkama by měl být ptačí zob. :-)

23 Natty Natty | Web | 16. dubna 2014 v 5:24 | Reagovat

Alenko, to byl ale "rozum" vyjít si na takový výšlap v nových botkách. :-P Nicméně, procházka byla pěkná a tobě se podařily parádní fotečky. Nejvíce se mi líbí rozkvetlé stromy a pak voda. :D Té si užiji celý velikonoční víkend a doufám, že i sluníčka. ;-)

Přeji Tobě i celé rodině krásné velikonoční svátky, bohatou pomlázku a hodně veselí. :-D Pěkný den.

24 pavel pavel | Web | 16. dubna 2014 v 5:34 | Reagovat

[19]: Ono je to jinak, v květnu jsem už v Německu. :-D

25 Iva Iva | Web | 16. dubna 2014 v 22:40 | Reagovat

Ali, to byla nádherná procházka, až na ty boty. Znám to, také se mi to jednou stalo. 8-) ;-) Že jsi člověk, za to se nemusíš stydět. Některý lidi jsou čuňata. :-?  :-D

26 signoraa signoraa | Web | 17. dubna 2014 v 11:47 | Reagovat

[22]: Nohy byly jen otlačené z neprošlápnutých bot. Dnes odpoledne v nich znovu vyrazím, já jim dám, aby nebyly pohodlné. :-D
Určitě je balzám projít se přírodou, ale já letos musím mít v sobě Zyrtec, nějak se mi zhoršila alergie a plicařka se obává, že by se mohlo zhoršit i astma. Tak zobu prášky.

[23]: Natty, jsem blondýna. :-D Doma jsem v těch botách chviličku chodila a usoudila jsem, že to bude v pohodě. Snacha si je koupila den po mě a hned následující den vyrazila na Karlštejn a na boty si nestěžovala. Byla to blbost, ale ted' v nich chodím i na nákupy a kratší vycházky. Pondělí dvojí zmoknutí jim evidentně prospělo. :-D
Vycházka byla báječná a já chci nějakou podobnou uskutečnit i o velikonocích. Po mnoha letech budeme úplně sami, mladfí dozatí až v pondělí odpoledne.
Držím palce, aby velikonoční víkend u vody byl úspěšný a "Petrův zdar. :-D
Děkuji též za velikonoční přání a přeji také krásné svátky. :-D

[24]: Vždyt' já vím. :-D  :-D

[25]: Procházka byla krásná, nohy jsou už v pořádku. Stalo se mi to už poněkolikáté, kdysi jsem v mládí vyrazila do práce v nových lodičkách, které jsem si doma týden prošlapovala. On je rozdíl chodit po koberci a po pražské dlažbě. Ve finále jsem se tehdy vracela z práce v pantoflích, které jsem měla na přezutí. :-D
Nestydím se za sebe, ale stydím se za lidi, kteří se chovají opravdu jako čuňata.

27 pizlik1 pizlik1 | E-mail | Web | 18. dubna 2014 v 8:40 | Reagovat

Já když někam jdu, tak to není jen tak, natož v nových botáoh. Namažu si nejdříve pořádně nohy a na zvlášť namáhaná místa, jako paty a prsty si nanesu vrstvu jeleního loje. Stejně ale pro jistotu nosím sebou nápasti.
Výlet jste měli pěkný, ale umím si představit, jak si v botách trpěla. Já, když mě něco bolí,jsem rozhozená a nedokážu si výlet pořádně užívat.

28 Janinka Janinka | Web | 18. dubna 2014 v 15:04 | Reagovat

Krásná fotodokumentace - tedy až na ten bordel ve vodě :-?.
Jinak vaše vyčerpání z procházky plně chápu :-D
Ten název Jiviny mi připomněl, že bych měla začít zase makat na rodokmenu, mám totiž předky z Jiviny, ale ta je úplně jinde :-).
Jo, a máš krásná vajíčka v záhlaví, také přeji krásné a pohodové Velikonoce!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama