.
.
... Mezi moje záliby patří historie, cestování, poznávaní nových krajin a fotografování.
.. .Před každou cestou se snažím získat nějaké informace o místě, které navštívím.
.. .Ráda se proto o své poznatky z cest podělím.

... "Půjdu kamkoliv, pokud je to kupředu."
... ...David Livingstone

... Vítejte na mém blogu ...
Kulturní zážitky

17. dubna 2014 v 11:18 |  Akce, nejen kulturní

Letošní jaro je ve znamení dvou nových a navíc původních českých muzikálů.
Byla jsem s naší "kulturní partou" na obou předpremiérách, či chcete-li veřejných generálkách.

První z nich byla předpremiéra muzikálu Antoinetta - královna Francie, na které jsem byla v pondělí 7. dubna.
Sraz jsme měli, tak jak je zvykem, v kavárně Karolína. Já přišla poslední. Nevím, ale co jsem v důchodu, tak jsem nějak zlenivěla a zpohodlněla. V mém "pracovním životě" mi postačovalo pět až šest hodin spánku a já vstávala ve čtvrt na šest. Dokonce mám pocit, že jsem toho po svém návratu kolem půl páté odpolední, stíhala víc, než ted', kdy jsem celý den doma. Začal mi chutnat spánek a já se mnohdy přemlouvám k tomu abych vstala. Ještě chvilku....
A pak at' se mi nikdo nediví, že chodím poslední.

Chvíli jsme poseděli a já se dozvěděla, že je to 666 let od založení této univerzity. Letopočet 1348 si pamatuji, ale že to je přesně 7. duben, jsem neměla tušení. Jedna z naší party před odchodem do důchodu tady přednášela.
Z Karolína jsme šli všichni společně do Divadla Hybernia.

Před představením vystoupil před oponu režisér muzikálu a já přemýšlela, odkud ho znám. Kde já ho už viděla. Došlo mi pak až později, že Radek Balaš byl jedním z porotců při soutěži Stardance.
Nebudu tady popisovat děj muzikálu, který pojednává o poslední královně Francie Marii Antoinettě, kterou rozmařilý život přivedl pod gilotinu.
Jen několik postřehů - Monika Absolonová v titulní roli byla skvělá. Z královny v nákladných róbách, milující život v přepychu, se postupem děje stává vězenkyně republiky v šedých hadrech. Byla jsem velice překvapená tím, jak báječně zpívá Michal Novotný, kterého jsem do té doby znala jen jako činoherce z Vinohradského divadla. Diváci seriálů ho mohou znát jako počítačového experta v Kriminálce Anděl, či jako doktora Dárečka Vágnera z Ordinace. V tomto muzikálu ztvárnil krále Ludvíka XVI. a když odcházel na popravu, měla jsem v očích slzy. Fantasticky zpívá Bohuš Matuš, jemuž to v paruce slušelo mnohem víc, než v obligátním šátku. I další pěvecké výkony byly báječné. Svým "křestem ohněm" si tu prošly i obě dcery Karla Gotta, starší Charlotte hrála dceru Antoinetty, zatímco Nelly se objevila v davu dětí.
Zaujalo mě také promyšlené rozdělování jeviště oponami, na které byly promítány obrazy, doplňující děj muzikálu, at' už to byla vrata Versailles, snášející se listí, či padající gilotina.
Libreto k tomuto muzikálu napsal Jiří Hubač, texty písní složil Pavel Vrba a autorem hudby je Jiří Škorpík, kterého si diváci mohou pamatovat jako jednoho ze členů seskupení 4TET (je to ten nejmenší).

Muzikál mohu každému, kdo má tento žánr rád, doporučit. Pro citlivější povahy raději doporučuji na druhou část po přestávce kapesník. Při loučení uvězněné Antoinetty s malým synkem, tekly slzy z očí i mému kamarádovi. A stokrát si můžete říkat, že se to stalo už před více než dvěma sty roky, že je to jen hra, která za chvilku skončí.
Zdroj obrázků - INTERNET
Program a vtupenka oskenovány

Foceno mobilem

Druhým muzikálem, který má tento měsíc premiéru a to konkrétně dnes, je Adam a Eva, který uvádí Divadlo Broadway.
Tentokrát jsem na sraz v Karolinu nepřišla poslední. Vzala jsem si sebou i fot'ák, protože jsem si naplánovala po představení ještě malou vycházku centrem. Chtěla jsem jsem si při svém příchodu vyfotit arkýř velké auly a ejhle, objektiv zajel zpátky na původní místo, na displeji na mě zamrkala značka pro vybité baterie a šlus. Náhradní baterie zůstaly v tašce na fot'ák, kam jsem je strčila před sobotní vycházkou. Fot'ák jsem dala zpátky do kabelky a to, co jsem chtěla fotit, si nechám na příště. Svým přátelů, jsem se "pochlubila", jak jsem chtěla fotit a dostalo se mi ujištění: "Neboj, když už to tady stojí 666 let, ono to do příště ještě počká."

Po kávě jsme opět šli společně do divadla. Před představením vystoupil před oponu režisér i autor v jedné osobě Zdeněk Zelenka, který přivítal nejen nás diváky, ale jmenovitě i principála Divadla na Jezerce Jana Hrušínského, který se také přišel podívat.
Děj první části je známý - stvoření světa, ráj, následující stvoření Adama a pak Evy a vyhnání z ráje a to vše díky laskavosti Boha a za pokoušení Luciferem.
Druhá část je situována do dnešních dnů. Bude určitě lepší přečíst si slova Zdeňka Zelenky.


Moje postřehy - muzikál se mi moc líbil. Byl svižný, místy komický. Josef Laufer v roli Boha byl kouzelný. Josef Vojtek coby Lucifer byl až démonický a Michaela Dolinová, jako čert Rozkoš byla báječná. Adam a Eva v podání Martina Písaříka a Michaely Horké také nezklamali. Dva dětští představitelé - malý Kain v podání Tomáše Ringela a anděl Gabriel, kterého hrála Natálie Grossová, sklidili největší potlesk. A Kainova věta, nevím, zda jí budu citovat doslova: "Oni si myslí, že když se jmenují Adam a Eva, že mi musí dát jméno Kain. Ještě, že nemám bratra, to bych vraždil", vyvolala úsměv snad u všech přítomných. Skvostný byl Tomáš Trapl v roli anděla Jofiela, který byl "božíčku takový růžový".
Hudba mi v několika momentech připadala, jako bych už jí někde a někdy slyšela. Možná jen úryvky či pár taktů a not ze známých melodií, zakomponované do nových tónů. Ten pocit jsem neměla jen já. Shodli jsme se na tom po představení, kdy jsme se před divadlem loučili.
Adama a Evu na námět Haliny Pawlowské napsal Zdeněk Zelenka, který také muzikál režíroval. Hudby se ujal Bohouš Josef a texty písní Boris Pralovszký.
Opět mohu tento muzikál doporučit, určitě nikoho nezklame. A potečou-li slzy, budou tentokrát od smíchu.

Pro naší partu tímto muzikálem skončila letošní sezóna. Mnozí už odjíždějí na chaty, další jedou v půli května na rekreaci a i já počátkem června odjíždím. Popřáli jsme si krásné Velikonoce a při loučení si slíbili, že na podzim se zase znovu sejdeme při nějaké kulturní akci.

Prošla jsem pak pasáží se svou jmenovkyní a zamířily jsme na Staroměstské náměstí. Ona pokračovala dál a já se šla podívat na velikonoční trhy. Nešla jsem nic kupovat, jen jsem nasávala atmosféru. Přiznám se, že původně jsem chtěla fotit. Trhy mě zklamaly. Více než polovina stánků, které jsou sice jarně ozdobené, nabízí zboží, které nemá co s velikonocemi dělat. Palčáky a bačkory z ovčí kůže by se možná hodily, protože byla zima. Předražené velikonoční kraslice, z nichž některé byly vyloženě kýč a vedle lákadlo pro turisty - sklo, které koupíte v kterémkoliv krámku se suvenýry. Chvilku jsem postála u hudebníků, kteří hráli středověkou hudbu a pak zklamaná úrovní trhů jsem prošla Kaprovkou a přes most došla na Klárov, kde jsem počkala na tramvaj.

Ještě se na závěr zmíním o jednom "kulturním zážitku", který předcházel prvnímu muzikálu.
Ty uvozovky naznačují, že se jedná spíš o zážitek nekulturní.
Nastoupila jsem u nás na konečné do tramvaje a všimla si staršího muže, který se usadil ob jedno sedadlo přede mnou. Usilovně se česal. pak pilně čistil hřeben a pečlivě ze sebe ometal zbytky vlasů a lupy. Ve voze jsme byly, krom něho, jen samé ženy. Muž začal bubnovat do sedačky před sebou a zpíval "pětatřicátníci, chlapci jako květ...", pak se ohlédl a čekal nějakou odezvu. Žádná z nás netleskala a všechny jsme dělaly mrtvé brouky. Klopily jsme oči, dívaly se na ubíhající siluety domů. Muže to namíchlo, otočil se a začal obtěžovat. "To jste všechny takový zakyslý, to nemáte chlapa, nebo vám chyběj peníze." Netuším, možná chtěl za svou produkci zaplatit.
V invektivách pokračoval a své projevy stupňoval a doplňoval je nepublikovatelnými výrazy. První to nevydržela paní, která seděla přede mnou a ke které to měl nejblíž. Zvedla se a přešla do druhé poloviny vozu. Poté se pustil do paní přes uličku. Ta mu odpověděla a schytala výrazy ze čtvrté cenové skupiny. Bylo mi jí líto. Následující stanici vystoupila a já doufala, že přistoupí nějaký chlap, který by ho usměrnil. Nepřistoupil, přibyly jen další tři ženy. Muž pokračoval ve slovních atacích, které odnášela starší paní, která si ke své smůle sedla přede mně. Nevydržela a šla si raději stoupnout k tyči u dvěří a na zastávce vystoupila. Seděly jsme mlčky a zajímaly nás, všechny beze zbytku, domy podél tramvajové trati.
A pak se zaměřil na mě: "Co ty p..o zakyslá tady jen tak dřepíš?" Proboha, proč tu není žádný chlap? Muž na mě syčel nenávistné věty a já, cholerik, jsem cítila, že brzy vybouchnu a že to, co mu řeknu, si za klobouk nedá. Pak logicky budu muset vystoupit a počkat si na další spoj. Nojo, ale já si cvakla jen půlhodinový lístek, který mi na Národní stačí.
Asi mě něco osvítilo a já ze své hlavy vydolovala zbytky francouzštiny a na mužovy sprosté a vulgární věty jsem s úsměvem odpověděla: "Désolé, je ne vous comprends pas." (Promiňte, já vám nerozumím). Vykulil oči, zalapal po dechu a zkusil ještě něco říct. "Je ne comprends pas!" (Nerozumím!) Díval se na mě a nevěřil. Jeho naprosto zblblý výraz vyloudil na mé tváři úsměv. Ani jsem se nemusela přetvařovat. Chvilku byl klid a pak zkusil své sprosté věty na další paní, která seděla přes uličku. Nevím, zda to byla Němka, či zda jsem jí inspirovala, ale odpověděla mu německy. Sedl si a nechápal. Nejprve kroutil hlavou a tu pak svěsil mezi ramínka a byl menší a menší. Dole na Malovance do vozu nastoupili dva muži. No konečně! Sprost'ák ob jedno sedadlo seděl mlčky, přikrčený a působil jako zajíc v brázdě. V duchu jsem si říkala: Dobře ti tak!
A pak mi lehce zatrnulo. Co kdyby mi v kabelce zazvonil telefon? Naštěstí se tak nestalo. S francouzštinou jsem skončila před více než čtyřiceti roky a jediná pravda je ta - je ne comprends pas!
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Jarmila* Jarmila* | Web | 17. dubna 2014 v 11:53 | Reagovat

Alenko, obdivuji tvojí duchapřítomnost v tramvaji. Čeština na toho sprosťáka neplatila, ale cizí jazyk ano.
O muzikálu Marie Antoinetta bych se moc ráda podívala, ale mám to daleko.
Hodně jsem o něm četla v tisku. Musí to být úchvatná podívaná. Už jen na kostýmy.
Pěkně jsi si to užila. :-)
Přeji pohodové a veselé Velikonoce. :-)

2 Jarmila* Jarmila* | Web | 17. dubna 2014 v 11:55 | Reagovat

Ježíš, já píšu blbosti. Chtěla jsem napsat, že jsem o muzikálu četla a pak jsem větu zakončila úplně jinak. Doufám, že mi to promineš a budeš tomu paskvilu rozumět. :-x

3 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 17. dubna 2014 v 12:05 | Reagovat

Vojtkovi to jako Luciferovi sekne.

4 VendyW VendyW | E-mail | Web | 17. dubna 2014 v 12:14 | Reagovat

Oba tyhle muzikály by mne i nemilovníka muzikálů, tedy spíš těch které přišli po Jesus Christ, zajímaly. Ona byla Antoinetta rozmařilá naprosto stejně jako jiní panovníci té doby. Spíš ji mají lidé tak zafixovanou díky Dumasovi a jeho knihám. Že to byla královna kterou nic nezajímalo,jen ona sama. To by nesměla být dcerou Marie Terezie....možná byla jednoduššího myšlení na rozdíl od své pragmatické matky, ale ne zlá jak si o ní lidé udělali obrázek....mě čeká zítra kultura a to opět po roce O.Havelka. Už se strašně těším i když tentokrát to bude bez fotek protože budem sedět ve třetí lajně a on to "mistr" nemá rád když se při produkci fotí. To mají povolené jen ti kteří třeba píšou pro místní tisk....a v červnu mne čeká koncert Čechomoru a pak znovu O.Havelka. To už zase bude určo s fotkama protože to bude venkovní koncert a to se dá někam zapásnout a fotit. :-D

5 Intuice Intuice | E-mail | Web | 17. dubna 2014 v 12:57 | Reagovat

Kulturní zážitky veliké, ale mne zaujal zážitek nekulturní. Krásně napsáno, a nečekaný konec! Pěkně jsi s ním vyšplouchla! :-D

6 Kitty Kitty | E-mail | Web | 17. dubna 2014 v 13:31 | Reagovat

Hezky jsi ňoumu usadila. Možná by se mezi vámi ženami našlo víc "cizinek" a to mohl být koncert. Mohly jste si ho podat a nepotřebovaly žádnýho chlapa. To mě zaujalo víc.
O M. Antoinettě vím z knížky franc. kata a byla to síla. Nikdo neumírá rád, ale mít slitovného kata byla výhra. Jestlipak to v muzikálu bylo vidět? V tomto vám Pražákům závidím :-)

7 signoraa signoraa | Web | 17. dubna 2014 v 15:08 | Reagovat

[1]: Já si pak až dodatečně uvědomila, že bylo štěstí z mé duté hlavy vydolovat tufo frázi.
Antoinetta je opravdu úchvatná podívaná. Možná, že bude natočená, podobně jako třeba Dracula.
Přeji také krásné Velikonoce. :-D

[2]: Jarmilko, já tomu rozuměla. Občas se vyjadřuji úplně stejně. :-)

[3]: Opravdu mu to seklo. S dalšími jsme se shodli, že ještě víc mu to slušelo, když byl na začátku v kostýmu anděla. Prostě pěkný chlap. :-)

[4]: Vendy, určitě by se ti to líbilo.
Ondřeje Havelku a Čechomor bych si také dala líbit. :-D

[5]: To byla moje záchrana, že jsem ho tímto způsobem "odpálkovala". Holt to je kultura cestování.

[6]: Já si taky myslím, že jsem paní přes uličku inspirovala k němčině. Ono, na druhou stranu - kde by se v pondělním dopoledni v tramvaji ocitly vedle sebe Francouzka a Němka. :-D Důležitější bylo, že pak už dal pokoj a neprudil.
Bylo vidět, jak Antoinettu upoutali do gilotiny a pak jak sjíždí nůž. Pak vše zhaslo. Bylo to hodně věrohodné. O přestávce jsem si povídala s paní od Jindřichova Hradce, která na generálku přijela. Takže tam nebyli jen Pražáci. :-D

8 pavel pavel | Web | 17. dubna 2014 v 17:00 | Reagovat

Snad se mne nebudeš zlobit, když muzikály, něco jako náhražka oper pro širší veřejnost, není zrovna moje parketa.
Byla to od tebe dobrá finta, jak se toho chlapa zbavit. Já oslovím taky občas někoho německy, ale naopak s opačným úmyslem, když  si chci vyfotit nějakou holku a oslovím ji jako německý turista, že se mi líbí český holky. :-D

9 Ježurka Ježurka | Web | 17. dubna 2014 v 17:19 | Reagovat

Závidím! Jak já bych šla ráda do divadla! Ale bohužel - nejsou lidi, se kterými bych se mohla někde "chytit".
A tomu sprosťákovi jsi pěkně zatopila, to jsi měla ale nápad na Nobelovku! :-)

10 babi Maňasová babi Maňasová | Web | 17. dubna 2014 v 17:46 | Reagovat

Prima zážitky, muzikál Adam a Eva bych docela ráda viděla, je tam bezvadné obsazení a i děj se zdá podle mého gusta. Ale bohužel se mi to asi určitě nesplní. Jinak muzikály mám moc ráda. Moc se mi líbil Krysař s Danem Landou, toho jsem viděla naživo a taky Drakulu. No a pár klasických, My fair lady a pod. Úplně nejvíc na mě ale zapůsobil Jesus Christ Superstar. Znám ho i v originále, ale česká verze mě taky nezklamala. S tím chlapíkem v tramvaji jsi to vyřešila na výbornou, pěkně jsi ho dostala :-D  :-D

11 signoraa signoraa | Web | 17. dubna 2014 v 17:54 | Reagovat

[8]: Samozřejmě, že se zlobit nebudu. Mám moc ráda i opery, ale na ty od doby, kdy má dcera rodinu, nemám s kým chodit. Kdysi jsem přemluvila manžela, jedno představení ve Státní opeře přežil, ale žádnou další už nikdy nechtěl vidět. Na muzikál se mnou zajde a rád. :-D
Mě v ten moment asi něco osvítilo, že jsem na něj šla s francouzštinou, i když z ní už umím pramálo. A to jsem si kdysi z ní chtela dělat státnice. :-D
Ty ty ty jeden německý turisto. :-D

[9]: Já mám obrovské štěstí v tom, že můj bývalý kolega splnil svůj slib (Až budeš v důchodu, tak s náma budeš chodit do divadla). Parta lidí, se kterou chodím je báječná, navíc má skvělou organizátorku. Chození na předpremiéry a veřejné generálky je ještě navíc vbáječné v tom, že je vstupné podstatně levnější, než na večerní představení. Škoda, že nebydlíš blíž.
Sprost'áka jsem sice uzemnila, ale přiznám se, že těch dalších paní, které kvůli němu vystoupily, mi bylo líto. :-)

12 Sugr Sugr | Web | 17. dubna 2014 v 17:54 | Reagovat

Úžasné tipy a úžasné muzikály, mám je moc ráda. Doufám, že se aspoň na jeden z nich dostanu z důvodu časové tísně! O_O  :-)

13 signoraa signoraa | Web | 17. dubna 2014 v 17:59 | Reagovat

[10]: Evi, třeba se poštěstí a ty některý z nových muzikálů uvidíš. :-D Viděla jsem jich spoustu. Jesus Christ Superstar jsem viděla dvakrát, v obou případech s Kamilem Střihavkou. V tom prvním nastudování se mi líbil víc a i Střihavkovi to nějak lépe zpívalo.
Toho sprostého hulváta v tramvaji jsem měla sto chutí kopnout pod koleno. :-D
Možná by bylo vše jinak, kdyby tam byl i další mužský. To by si netroufal.

14 signoraa signoraa | Web | 17. dubna 2014 v 17:59 | Reagovat

[12]: Moc bych ti to přála. Oba jsou báječné a oba se mi moc líbily. :-)

15 Helena Helena | Web | 17. dubna 2014 v 20:10 | Reagovat

Jak se znám, tak by se mi určitě líbily oba muzikály, pokud by v nich nepadaly sprostá slova. ;-)  :-) To s tou tramvají je dobrá finta. :D Provokatéer jeden. :-)

16 Lucka Lucka | E-mail | 17. dubna 2014 v 20:40 | Reagovat

tyjo, tak jestli dětští představitelé v Adamovi a Evě měli s větou typu "musejí mi dát jméno Kain, ještě že nemám bratra, to bych vraždil.." vyvolaly největší aplaus, tak to potom musí být pravdu veliká legranda taková "komedie". až se trošku bojím. ale asi záleží na cílové skupině lidí....

17 Iva Iva | Web | 17. dubna 2014 v 21:07 | Reagovat

Asi úžasně pohotová, já jsem srab - asi bych vystoupila. ;-) Muzikály byly určitě úžasné, pro nás je problém cestování. :-(  :-D

18 pizlik1 pizlik1 | E-mail | Web | 18. dubna 2014 v 8:48 | Reagovat

Já ještě na muzikálu nebyla, dávám přednost operám nebo operetám.
Je vidět, že ti to pálí, když jsi takto chlapa usadila. Já většinou nedokážu tak rychle reagovat. Vím přesně, co bych měla udělat, až když je po akci.

19 děda tik tak děda tik tak | Web | 18. dubna 2014 v 17:44 | Reagovat

Kultůra je vynikající a dokážeš si ji užívat, zrovna tak jako důchodu. :-)

20 Vendy Vendy | Web | 19. dubna 2014 v 18:05 | Reagovat

Ty muzikály vypadají úžasně, oba dva, moc se mi líbí, jakým způsobem jsi je uvedla, včetně doprovodných fotek. Taky je vidět, že jsi z nich byla nadšena. :-)
Velikonoční stánky, nojo, každej chce prodat a ne vždycky je žánrová čistota, tady velikonoční téma. Ale je to škoda, když jsou trhy k určitému tématu, neškodilo by se držet zaměření. Ovčí rouno, no jo, to zas není tak daleko od věci, venku je ještě zima, a pak, ovce -beránek! Tradice zachována. :-D
Mně se líbila ta naše výstava, opravdu spousta věcí i výzdoba velikonočně zaměřená. Kýčovité kraslice? Jak asi vypadají? Škoda, že jsi nedala fotku... vlastně, nemohla jsi, vybila sis baterky, to je taky škoda.
Zážitek v šalině, teda v tramvaji, je opravdu chuťovka, ten chlap byl prase, ale tys ho usadila opravdu božsky, elegantně a ani ses nemusela hádat. To byl skvělý nápad a já se snad naučím několik frází, abych ho mohla taky použít... :-D  :-D

21 Hanka Hanka | E-mail | Web | 19. dubna 2014 v 23:49 | Reagovat

Máš skvělé zážitky, Ali. Muzikály sis náležitě vychutnala a ještě oprášila francouzštinu. :-) Jsi pohotová, tvoje reakce v tramvaji byla perfektní. ;-)  :-D
Článek máš opět náramně "jedlý". :-)

22 Hanka Hanka | E-mail | Web | 19. dubna 2014 v 23:51 | Reagovat

[21]: Ach, ta moje skleróza!!! ???
Tobě, celé tvé rodině a všem návštěvníkům tvého blogu přeji překrásné velikonoční svátky. :-) Hanka

23 Lisi Lisi | Web | 20. dubna 2014 v 17:29 | Reagovat

Tu Marii Antoinettu závidím, musel to být fakt zážitek, video z youtube jsem si už pustila.

24 Natty Natty | Web | 23. dubna 2014 v 4:38 | Reagovat

Alenko, tak takové kulturní zážitky bych si nechala také líbit. Ale...nemůžu mít také všechno a tak jsem si alespoň početla tvoje povídáníčko. ;-) A lidská "blbost" kvete stále a stále je jí víc a víc. :-( Pěkný den.

25 signoraa signoraa | Web | 23. dubna 2014 v 11:41 | Reagovat

Omlouvám se všem, že reaguji se zpožděním, ale mé plány se opět změnily.
Nechci, aby to vyznělo jako stěžování si, jsem ve společnosti vnuček nesmírně ráda. Bohužel nezbývá pak už čas na blog.

[15]: Určitě by se ti oba muzikály líbily. Neuvědomuji si, že by zazněla nějaká sprostá slova.
V tramvaji to byla taková moje obrana, jsem ráda, že mě napadla ta francouzština. Ten člověk by nedal pokoj. :-)

[16]: Muzikál Adam a Eva je pojednán komediálně. Cílová skupina lidí jde těžko určit. Byly tam celé školní třídy, nedokážu určit, zda ze základky, či už středoškoláci, pak lidé středního věku a my starší. Taková směska všeho věku. :-)

[17]: Ivo, kdybych vystoupila, musela bych si cvaknout další lístek a přišla bych na náš sraz ještě později. Ale už párkrát jsem vystoupila, bud' když tam někdo obtěžoval, či páchnul.
Muzikály byly oba báječné. :-)

[18]: Opery mám také moc ráda, ale nemám nikoho s kým bych na ně chodila. Možná, až budou vnučky větší a dcera si udělá čas. V současné době se trochu stírá rozdíl mezi operetou či muzikálem. Opereta je taková klasičtější. V současné době v Karlínském divadle, které bylo speciálně zaměřeno na operetu, se hrají i muzikály.
Já měla trochu času, protože ten hulvát se zaměřil nejdříve na jiné ženy v tramvaji, tak jsem mohla vymyslet strategii. :-D

[19]: Užívám si všeho měrou vrchovatou. Ted' jde vše stranou, mám tu vnučky. :-D

[20]: Oba muzikály byly báječné a jsem ráda, že jsem je mohla přiblížit.
Já byla na velikonočních trzích mimo Prahu a ty byly opravdu "echt velikonoční". Tady bohužel převládla komerce nad vkusem. Kýčovité kraslice měly na sobě třpytky, hodily by se možná do střelnice na pouti.
Občas se cizí fráze hodí, zejména na hulváty. :-D

[21]: Hani, muzikály byly oba báječné. S francouzštinou je to horší, moc jsem jí neoprášila. Bojím se, že už z ní moc neumím a to jsem se v roce 1972 pilně připravovala na státnici. Pak jsem dala přednost před studiem životu. :-D

[22]: Dodatečně moc děkuji. Velikonoce byly velice hektické a náročné. Ted' jsem hlídací. :-D

[23]: Je to opravdu zážitek, který stojí za shlédnutí. :-)

[24]: Natty, já vím, že to máš trochu z ruky, ale třeba se někdy zadaří. Já také nemůžu mít úplně všechno. Před hektickými velikonocemi bych dala přednost výletu do přírody.
Lidská blbost opravdu kvete.
Děkuji za přání krásného dne a přeji také krásné a pohodové jarní dny. :-D

26 Maruška-Fukčarinka Maruška-Fukčarinka | Web | 1. května 2014 v 23:48 | Reagovat

Alenko musela to být moc hezká představení. Ovšem ten ubožák v tramvaji :-(, dobře jsi udělala.

27 Katka Katka | E-mail | Web | 6. června 2014 v 9:25 | Reagovat

Díky za dopopručení muzikálů. Po prázdninách se o ně budu ucházet :)
Poslední zážitek je i v té hnusnosti super. Zvládla jsi HO mistrně. Bylo to mnohem účinnější než cholerický výbuch. Jsi šikovná :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama