.
.
... Mezi moje záliby patří historie, cestování, poznávaní nových krajin a fotografování.
.. .Před každou cestou se snažím získat nějaké informace o místě, které navštívím.
.. .Ráda se proto o své poznatky z cest podělím.

... "Půjdu kamkoliv, pokud je to kupředu."
... ...David Livingstone

... Vítejte na mém blogu ...
Kdo za to může?

6. března 2017 v 15:08 |  Postřehy, úvahy, zamyšlení

"Tak nám zabili Ferdinanda"....
Kdo by neznal tuhle větu z románu Jaroslava Haška Osudy dobrého vojáka Švejka.
Přesně tahle věta mě napadla v sobotu, když jsem stála na skoro prázdném náměstí v Hostivici.
Byla první sobota v měsíci, to znamená den, kdy se tady konají pravidelné trhy. Občas tam zavítáme a něco nakoupíme. Mám ráda atmosféru trhů a tržišt', dá se tu sehnat kdeco. Mnohdy v lepší kvalitě, než nabídne supermarket, většinou v příznivější cenové relaci.

Sobotní dopoledne, den jako malovaný. Sluníčko ozařovalo náměstí, které bývá při trzích plné a je problém v jeho okolí zaparkovat. I proto jsme volili cestu od nás přes Zličín a Sobín a přijeli z druhé strany. Před bývalou poštou jsme pohodlně zaparkovali. Stánků na náměstí bylo všehovšudy asi deset, možná abych nekřivdila, tak dvanáct. Žádné stánky s domácími uzeninami, jeden jediný Vietnamec, stánek s knihami, s kořením, záclonami a jeden opuštěný zahradník.
Na zahradníky jsem se tak trochu spoléhala. Druhá babička už dlouho touží po žlutém ibišku. V neděli pořádala oslavu Eminých narozenin a já se rozhodla, že tentokrát nepřijdeme s květinou řezanou, ale přineseme hrnkovou. Oběhla jsem v minulém týdnu tři hobby markety v našem okolí, navštívila asi osm květinářství a veliké zahradní centrum ve Střešovicích. Na ibišky jsem narazila, ale žádný nebyl žlutý.

Takovýhle petrklíč jsem viděla poprvé v životě a neodolala jsem

To jsem od těch zahradníků trochu odbočila.
Vždy jich bývala na trhu spousta a většinou, když jsem něco sháněla a oni to neměli na stánku, často mívali požadovanou květinu doma ve skleníku a opravdu nebyl problém si k nim zajet. Ten jediný, který tu byl, žlutý ibišek neměl.
Procházeli jsme poloprázdným trhem a já se podivovala nad tím, že tu skoro nikdo není.
Muž naznal, že to asi bude tím, že je teprve březen.
"Ale Jirko, my jsme tu loni v březnu byli."
"Nojo, to máš pravdu."
Až pak nám to objasnil prodejce koření, u kterého jsem chvilku okukovala jeho nabídku.
"Je to kvůli EET!"

U jednoho ze stánků jsem si koupila nové záclony do kuchyně. Ne, že bych je akutně potřebovala, ale chtěla jsem si udělat radost a navíc jsem měla pocit, že přeci nemůžu odjet z trhu s prázdnou. Zeptala jsem se na cenu a prodejce mi řekl, at' malý moment počkám, protože si nové ceny nepamatuje.
Prý museli zdražit kvůli EET.
Záclonu mi naměřil a aby vyšel vzorek, ještě kousek přidal. A potom vytáhl takový maličký přístroj a znovu se omlouval, že to asi bude chvíli trvat. Nakonec mi vyjel stvrzenku s EET. Nedalo mi to a zeptala jsem se, na kolik ta věcička přijde. Prý na dvanáct tisíc.
Muž stál vedle mně a já měla chvíli pocit, že mu došel kyslík.
"Kolik?"
"Dvanáct tisíc."
"Tak to se na to radši vykašlu."
Muž si i přes důchod ponechal živnostenský list. Jeho živnost spočívá v tom, že během topné sezóny poskytuje servis a drobné opravy těm, kterým kdysi topení instalovala firma, u které pracoval. Jsou měsíce, kdy nikdo nevolá a když se mu během zimy v jednom týdnu sejdou dvě opravy, rovná se to zázraku. Jeho zisk ze živnosti za dobu, kdy je v důchodu, je tak veliký, že poslední dva roky byla jeho daň nikoli nulová, ale byla v záporných číslech.
EET se ho bude týkat až od června příštího roku.
Snad do té doby zvítězí zdravý rozum.


Sobotní odpoledne jsme trávili na zahradě. Muž rozstříhal vánoční stromek a já hrabala a hrabala. Mech se kupil na hromádkách spolu s opadanými větvičkami tújí. Puchýř, který jsem si hrabáním udělala v pátek, jsem si nejen strhla, ale v gumové rukavici se zraněné ruce moc nelíbilo. Muž nabíral nahrabané kupky do pytlů od zeminy, odnášel je do garáže a já hrabala a hrabala....

Včera jsme cestou k druhé babičce koupili dvě kytice žlutých růží, když nebyl ten ibišek. Jednu pro hostitelku, druhou pro oslavenkyni. Na vnoučatech si uvědomuji, jak letí čas.

Ema už je osmiletá

Dobré jídlo, dobré pití, probrali jsme kdeco, i EET. Druhá babička překládá beletrii z angličtiny a se španělštiny a jí se to také bude příští rok týkat.
Dcera přispěla také se svou troškou do mlýna. Má oblíbené farmářské trhy na náplavce, tak tam v sobotu zavítala. Nákup proběhl rychle, ale dlouhou dobu se čekalo na účet. A pak prý prodejkyně ztuhla a řekla dceři, že platba neprošla, že to musí udělat ještě jednou. Dcera platila přes teminál kartou. A ted' si vůbec není jistá, zda nebyla obalamucena a neplatila dvakrát. Paní, která prodávala, jí ujistila, že platba opravdu neprošla. Prý už jí takhle dva zákazníci odešli, nečekali na účtenku.

Dnes jsme dopoledne jeli s mužem do sběrného dvora. Těch pytlů s mechem a větvičkami bylo ve finále deset a k tomu navíc řeznická bedna s rozstříhaným stromečkem.

To jsem si ale nahrabala

Cestou zpátky jsme se zastavili v zahradním centru ve Střešovicích, kde jsem sháněla žlutý ibišek a kde jsem si všimla, že mají za dobrý peníz metrové truhlíky. Ty, které máme, se už pomaloučku začínají rozpadat. Jeden jsem loni podlepovala tejpou. Vzali jsme si vozík, naložili truhlíky a zamířili k pokladnám.
"Omlouváme se, budete muset počkat, nefunguje nám ...."

Tak nám zavedli EET.....
 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 VendyW VendyW | E-mail | Web | 6. března 2017 v 15:24 | Reagovat

Jaký má muž telefon? Pokud má chytráka s Androidem 14 plus něco navrch, může si stáhnout zadarmo do něj aplikaci, přihlásit se na FÚ a vyzvednout si klíč s údaji a přes internet v telefonu posílat platby na FÚ. Dostane se mu zpět kód pod kterým najde u svou účtenku a tu buď zas přes telefon, nebo doma přes počítač pošle mejlem zákazníkovi. Muž to má takhle taky. A nemusí, pokud by tedy nekupoval nový telefon, dávat tisíce za všelijaké ty tahače prachů z kapes.

2 Baruschka Baruschka | E-mail | Web | 6. března 2017 v 15:43 | Reagovat

Ten petrklíč je úžasnej...
Vypadá jak zalévaný inkoustem :-)
Ségra takhle kdysi barvila bledulky :-)

3 signoraa signoraa | Web | 6. března 2017 v 15:57 | Reagovat

[1]: Vendy, muž má telefon se systémem Windows. Uvidíme, jak to všechno dopadne. Zatím ten jeho výdělek je jen jakýmsi přilepšením k důchodu a to jen  v měsících, kdy se topí - od září do března. Když se mu od zisku odečte nezdanitelná část, dostává se do mínusu. Navíc ta jeho klientela jsou většinou staří lidé, kterým to topení montoval před více než 30 roky. Dost už jich zemřelo. Spíš si myslím, že zruší živnost'ák a bude jen důchodcem. ;-)

[2]: Baru, mně ten petrklíč taky dostal a musela jsem ho mít. :-D Připomněla jsi mi, jak jsme takhle barvívali jarní kvítky. Tenhle si nebude barvený, zelévám ho normálně vodou a barva zůstává.

4 Eliss Eliss | Web | 6. března 2017 v 16:07 | Reagovat

To EET je neskutečné zlo... Poctiví lidé budou muset skončit s živností a politici si opět namastí kapsy :-(

5 Jarmila* Jarmila* | E-mail | Web | 6. března 2017 v 16:54 | Reagovat

Primulka se mi moc líbí, má zvláštní barvu, kterou jsem ještě neviděla.
Nedivím se, že jsi neodolala. :-)
EET je asi kapitola sama pro sebe. 1.3. jsem byla ve městě a dost obchodů mělo zavřeno, zřejmě probíhala instalace programu. Pokud se některé obchody a hlavně trhovci rozhodnou prodej zrušit, kam budeme chodit? Dosud si člověk na trzích pořídil, co potřeboval a za dobrý peníz.
Alenko, od srdce jsem se zasmála tomu, co sis nahrabala. :D  :D Kdyby se to tak chtělo přes noc proměnit v peníze, viď. ;-)

6 signoraa signoraa | Web | 6. března 2017 v 17:08 | Reagovat

[4]: Zatím mám po zavedení EET několik poznatků. V první vlně skončila spousta restaurací a penziónů. V těch, které pokračují dál se zdražilo. Nedávno jsem četla článek, že se zdražilo o cca 4%. Je to omyl, protože se zdražilo o 20 - 25%. Oběd v naší oblíbené restauraci s jednou polévkou, dvěma hlavními jídly a dvěma pivy jsme do listopadu pořídili za cenu kolem 300 korun. Zašli jsme tam i v prosinci. První, čeho jsme si všimli byl nový jídelní lístek platný od prosince. V restauraci, kde bylo vždy plno, bylo minimum hostů. A ve finále nás překvapil účet za více než 400 korun.
A ted'? Oblíbený trh, kam se sjížděli lidé z celého okolí, zel prázdnotou.

[5]: Jarmilko, já jsem takovouhle primulku taky ještě nikdy neviděla. A těch 22 korun, které za ní chtěli, není zase taková láce. :-D Už zdobí byt od středy a stále má spoustu poupátek.
Všimla jsem si, že i u nás byly některé obchůdky zavřené, nevím zda trvale, nebo jen dočasně. Už takhle to mají těžké se udržet vedle velkých super a hypermarketů. Trh v Hostivici mě překvapil a pokud to bude takhle pokračovat, tak opravdu nebude kam chodit. Jsem v pokušení jít se zítra podívat u nás na farmářské trhy. Záleží na počasí.
Nahrabala jsem si pěkně, vid'?. Zázraky se nedějí, ale této přeměně bych se opravdu nebránila. :-D

7 Doktorka se srdcem Doktorka se srdcem | E-mail | Web | 6. března 2017 v 18:23 | Reagovat

To je džínsovej pektrklíč! Nikdy jsem takovej neviděla. :-)

Je škoda, že o negativech EET se moc nepíše, naopak se vše přikrašluje... Spousta obchodů opravdu nadobro skončila... :-|

8 signoraa signoraa | Web | 6. března 2017 v 18:26 | Reagovat

[7]: To fakt, je džínovej. :-D
O EET se přeci nemůže psát negativně, to by si káleli do vlastního hnízda.
Ty stažené rolety a vyklizené výklady o něčem vypovídají. V mém rodišti skončily tři hospody. Docela by mně zajímalo, kolik jich zanechalo činnosti celkově. ;-)

9 Doktorka se srdcem Doktorka se srdcem | E-mail | Web | 6. března 2017 v 18:30 | Reagovat

[8]: Ale můžou. A měli by! Jenže i kdyby teď vše hned stornovali, což nehrozí, stejně by se plno těch, co skončilo, už asi nevrátilo...

10 padesatka padesatka | E-mail | Web | 6. března 2017 v 18:31 | Reagovat

[8]: Taky mě hned napadla džínová kytka... :-)
S EET to Babiš maličko přehnal, ty trhy to je fakt nesmysl... :-(

11 padesatka padesatka | E-mail | Web | 6. března 2017 v 18:33 | Reagovat

[7]: Jé, s džínovu kytkou jsi byla první Ty... :-)

12 duchodkaevka duchodkaevka | Web | 6. března 2017 v 18:34 | Reagovat

Ten petrklíč je nádherný, takový jsem také ještě neviděla. S EET jsem se setkala i na blešáku a docela mě to překvapilo. Samozřejmě ten, kdo prodává jen pár šmuků, tam to třeba není, ale na živnosťák už to potřeba je. I u nás byla výborná hospůdka s dobrým jídlem, ale teď se změnil personál a už to není ono. Jídlo není tak dobré, ale cena šla nahoru :-( Zřejmě to více pocítíme v letních měsících při dovolených :-)  ;-)

13 Doktorka se srdcem Doktorka se srdcem | E-mail | Web | 6. března 2017 v 18:37 | Reagovat

[10]: Milá Padesátko,
s křížkem po funuse. ;-) :-P To víš, kdo dřív přijde... Tak snad příště. ;-) :D

14 padesatka padesatka | E-mail | Web | 6. března 2017 v 18:41 | Reagovat

[13]: No jo, občas i do práce musím zajít...a tam na blog nemůžu, víš, milá Dorko...?! :-)

15 Doktorka se srdcem Doktorka se srdcem | E-mail | Web | 6. března 2017 v 18:44 | Reagovat

[14]: Práce se mě taky týká. A podívej se, v kolik jsem to psala. ;-)

16 padesatka padesatka | E-mail | Web | 6. března 2017 v 18:45 | Reagovat

[15]: Nemůžu se tam dívat, mám z toho deprese, v poslední době jedu jen na bílý mouce a cukru... :-(

17 Doktorka se srdcem Doktorka se srdcem | E-mail | Web | 6. března 2017 v 18:47 | Reagovat

[16]: :-D :-D A ještě ujíždíš na Prasátku. ;-) :-D

18 děda tik tak děda tik tak | Web | 6. března 2017 v 19:57 | Reagovat

Král Karel zavdal si a rázně utřel bradu.
"Právě se vracím z nebeského hradu a ve své duši nebudu mít klid,
dokud se nedozvím, jak má se český lid."
"Můj milý pane, chceš - li zvědět více, tož v přestrojení opustíme Velhartice,
a máš - li v sobě dosti odvahy, tak vydáme se pěšky do Prahy."
EET dokáže vylidnit i takové oblíbené tržnice. :-D

19 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 6. března 2017 v 20:10 | Reagovat

Petrklíč je krásný, zvláštní. Podle mého - jsem býv. účetní i obchodnice - evidence je potřebná. Poměrně hodně restaurací a kaváren, občerstvení vzniklo, bylo jich až tak, že jsme si říkali, jestli si na sebe vydělají, jestli to není nějaká pračka na peníze. Zdražovat nemusely ty  jídelny, protože bylo sníženo zpět DPH na potraviny z 21 na 15 procent.  Je také docela známé, že nakupovali hospodští v marketech pití a dávali poměrně nehoráznou marži. Tím se kryly případné ztráty z neprodaného zboží. Ztráty se musí odepisovat v nákupních cenách a přitom náklady na ně vznikly. Pochopím  tu evidenci i potvrzenky v obchodech a organizacích, ale u toho prodeje drobného na tržištích či drobných pracích poskytnutých lidemje to zbytečné. Z toho stát nezchudne ani nezíská.

20 Siginitou Siginitou | Web | 6. března 2017 v 21:35 | Reagovat

Ten petrklíč je naprosto užasni, já taky snad takový neviděla :)

21 Hanka Hanka | E-mail | Web | 7. března 2017 v 9:49 | Reagovat

Kvůli EET u nás skončily dva skvělé obchody - textil a knihkupectví - kde jsem pravidelně nakupovala na vánoce a všechny narozeniny.
A to jsou jen ty z nejbližšího okolí, o kterých vím. :-?
EET u stánkařů je fakt na palici! ???

Petrklíč je úžasný, Ali, viděla jsem už spoustu nádherných barevných kombinací, ale takovou ještě ne.
Za mého mládí byly jen žluté a růžové. :-?

Emě přeji dodatečně k narozeninám všechno nejlepší!!! :-)

22 Honza Honza | Web | 7. března 2017 v 12:23 | Reagovat

Nejsem v žádném případě zastánce EET, ba naopak, ale nelíbí se mi, že spousta obchodníků jen využila vlny "zdražujeme kvůli éét" a přitom k tomu neměla důvod. Někde jsem viděl například aplikaci do mobilu, která je zdarma. Když se chce, tak podle mě lze i EET zvládnout.
Nedávno jsem četl, že na Lukově u nás u Zlína museli až nahoru na zříceni dotáhnout internetové kabely a celý ten nesmysl stál asi 60 tisíc Kč. A to se tam prodá jistě jen pár pohlednic a vstupenek za měsíc. :-?
Jo a v Lidlu jsem nedávno platil kartou asi 4 krát, než platba prošla konečně :D
ty petrklíče jsou opravdu pěkné ???

23 signoraa signoraa | Web | 7. března 2017 v 14:41 | Reagovat

[9]: Určitě by se měla zveřejňovat i ta negativa.

[10]: Mám pocit, že se tady toho v poslední době přehání víc.

[12]: Petrklíč se opravdu povedl. :-D Na tom trhu, těch pár prodejců asi pokladnu na EET mělo. Neriskovali by postih.
Ono ten živnost'ák má víc lidí. Můj muž ho má asi od roku 1985, tehdy se tomu neříkalo živnostenský list, ale "povolení národního výboru". Měl a má ho proto, aby vedle zaměstnání (dnes důchodu) mohl vykonávat další činnost. Úmyslně nepíšu výdělečnou. A i když pobírá důchod, odvádí měsíčně paušál na zdravotní pojištění. Do loňska odváděl i sociální pojištění, ale jeho příjem z živnosti mu sociálka vrátila v plné výši, prý z takové závratné sumy nic platit nemusí. Tak jsem zrušila trvalý příkaz.
A k té hospodě? Ne nadarmo se říká, že hospodu dělá kuchař. Já se tady loni rozepisovala a chválila balkánskou restauraci ve Střešovicích. Párkrát jsme tam zašli a byl to kulinářský zážitek. Uplynul asi měsíc a my zavítali opět. Jídlo bylo dobré, ale hranolky už byly kupované, salát byl ochucen jinak a panenka na grilu byla poněkud tužší. Když se kolem ochomýtla servírka tak já pronesla: "Že vy jste změnili kuchaře?" Byla z toho vyděšená a pak jen pípla: "Vy jste to poznali?"
Od zavedení EET jsme tam ještě nebyli.

[18]: To by se asi otec vlasti podivil. :-D

[19]: Děkuji za pochvalu petrklíče. :-)
Ruženko, celý život jsem pracovala v ekonomických oborech, končila jsem jako odborný ekonom. Naprosto s tebou souhlasím, že evidence je nejen potřebná, ale je nutná. Ve firmě neexistovalo, aby se nezaevidoval jakýkoliv příjem, či výdej. Evidoval se a i někdy dohledával každý haléř. Neexistovalo, že by se to nějak zaokrouhlilo. Rok co rok jsme mívali účetní audit.
Můj muž vede jednoduché účetnictví a není plátcem DPH, ale stejně jako velká firma má vše zaevidované. Vystavuju mu faktury, vedu peněžní deník. Kdykoli může jakékoliv kontrole z finančáku předložit výsledky.
Na druhé straně jsou firmy a podnikatelé, kteří si moc těžkou hlavu nedělají. U nás na konečné býval řezník, který měl i vlastní výrobu. Ráda jsem nakupovala syrovou sekanou, ale jen do doby, kdy u něj začala pracovat kamarádka. Masokombináty své přebytky zmrazovaly a ten náš podnikavý řezník tyto několikaleté "zmrazky" kupoval a vytvářel z nich své lahůdky. A po povodních to skupoval za hubičku. Pak rozšířil sortiment o základní potraviny, protože vedlejší obchod nevydržel tlak sousedních supermarketů. Párkrát jsem ho potkala v supermarketu, skupoval to, co bylo v akci. Byl podnikavý, mouku kupoval za 6 korun a prodával za 12. Nevím, jak skončil. Krámek byl dlouho zavřený, já se naučila chodit jinam. Ted' je tam nový řezník, ale já tam ještě nebyla.
Ono je to všechno hlavně o lidech a EET to nevyřeší. Spíš se kvůli ní zvýší počet lidí, kteří se půjdou přihlásit na úřad práce.

[20]: Děkuji, je opravdu parádní. :-)

[21]: Hani, tohle je přesně to, na co jsem se v článku snažila poukázat. Malí obchodníci, kteří si opravdu vydělali jen na pronájem prostor a výplatu pro sebe a eventuálně své zaměstnance, končí. Kvůli zavedení EET by museli zdražit, což se ne všem chce. Ta marže nejde zvyšovat donekonečna. Ono nejde jen o pořizovací náklady - pokladna a počítač, ale musí si k tomu přičíst i měsíční poplatek za internet. Bohužel na tohle doplatí všichni, nejen ti, kteří měli svůj krámek, ale i zákaznící, kteří tam rádi chodili.
Petrklíč je opravdu krásný, když jsem ho viděla, byla to láska na první pohled. :-D
Emě to ráda vyřídím. :-D

[22]: Také nejsem zastáncem EET, protože se tím stejně nic nevyřeší. Poctiví zůstanou nadále poctivými a ti kteří předtím šidili, si určitě nějaké cestičky najdou. Obchodníci zdražit asi museli. Pokud už před tím neměli požadované zařízení, kterým těd' evidují tržby. Proto mě překvapila naše oblíbená hospůdka, kde pokladnu, která odesílá podklady na finančák, už dávno předtím měli a kde zdražili o 20 - 25%.
Ten příklad Lukova je jedním z mnoha, kdy se za nemalý peníz muselo investovat, aby stát byl spokojen. Pár pohlednic a vstupenek ... a kde je návratnost té investice?
U běžných obchodníků se občas stane, že platba kartou neprojde. Znám to z obou stran, jako obsluha terminálu a i jako zákazník. Měla jsem kdysi vypozorováno, že banky bývaly nejvíc přetížené kolem druhé odpolední. Ale vždy vyjelo potvrzení o neplatné transakci.
Petrklíč je opravdu parádní. :-D

24 Ježurka Ježurka | Web | 7. března 2017 v 16:14 | Reagovat

Petrklíč je nádherný! Ani jsem netušila, že něco tak krásného může existovat. A EET? No, uvidíme, ale určitě se to přehnalo, i když pořádek musí být, tak co je moc, je příliš.

25 tinka77 tinka77 | Web | 7. března 2017 v 18:01 | Reagovat

No mne to pripomína registračné pokladnice. Síce pred pár rokmi bola tiež panika, ale zvykli sme si. platíme často bez bločkov veselo ďalej. A keď nechceš bloka tak dostaneš aj zľavu. Pssst ;-)

26 signoraa signoraa | Web | 7. března 2017 v 18:26 | Reagovat

[24]: Libuško, takhle krásný petrklíč jsem ještě opravdu neměla. Paní, která stála přede mnou, si ho také koupila. :-)
EET určitě zapříčiní to, že spousta provozoven se uzavře, stejně tak, jako se uzavřely hospody. Jen se zvýší počet těch, kteří se zaregistrují na úřadech práce. Takže stát bude platit podporu. Takže žádná úspora a zisk pro stát. Ti, kteří budou chtít EET obejít, si určitě cestičky najdou. :-D

[25]: Tinko, EET jsou registrační pokladny, takže v podstatě kopírujeme váš vzor. Nevím, jaký přínos to mělo pro slovenskou ekonomiku. Ta poslední věta mě vůbec nepřekvapuje. :-D

27 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 7. března 2017 v 22:13 | Reagovat

EET je ee!

28 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 7. března 2017 v 22:16 | Reagovat

[19]:
Na to stačí obyčejná registrační pokladna. Data z EET slouží jednomu nejmenovanému pánovi k získávání konkurenční výhody.

29 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 8. března 2017 v 1:06 | Reagovat

[28]: Lidé jsou koumáci,  najdou si stejně kličku, jak obejít veškerou evidenci. Je to opravdu v lidech, jejich poctivosti. Neomylný není nikdo, ale šizuňk nemusí být.

30 Intuice Intuice | E-mail | Web | 8. března 2017 v 9:30 | Reagovat

Takový petrklíč jsem ještě neviděla. Sněženky letos už jo, v sobotu. :-) Vnučce blahopřeji k narozeninám. To je let, co jsme takové narozky měly my samy, že?

31 Sugr Sugr | E-mail | Web | 8. března 2017 v 18:21 | Reagovat

Alenko nějak to rychle utíká, ty tvé vnučky půjdou za chvilku do tanečních? O_O  :-)

32 signoraa signoraa | Web | 8. března 2017 v 18:21 | Reagovat

[27]: Souhlasím beze zbytku.

[30]: Také jsem se s touhle barvou setkala poprvé. Emě přání ráda vyřídím. Od mých osmých narozenin uplynulo už skoro 56 roků - no fuj. :-D

33 Janinka Janinka | E-mail | Web | 8. března 2017 v 20:04 | Reagovat

EET - snad raději bez komentáře, jinak bych asi musela vyzvrátit večeři...

Jinak, holky ti rostou jako z vody, je neuvěřitelný, když si vzpomenu na jejich fotky ze školky! :-D

34 chudobka1970 chudobka1970 | Web | 8. března 2017 v 21:52 | Reagovat

Ten petrklíč je nádherný. :-)

35 signoraa signoraa | Web | 8. března 2017 v 22:08 | Reagovat

[33]: To mně se pro změnu otevírá kudla v kapse.
Holky opravdu rostou a obávám se, že zanedlouho budeme s dědečkem OUT.
I druhá vnoučata v domě nějak stárnou. Jiříkovi bude v květnu pět a já zjistila, že je ze všech čtyř vnoučat nejmazlivější. Bětuška je malé hádě, chvilku neposedí. Začala chodit od března do školky, protože maminka se vrátila na IVF. Genetiků je prý málo. Naštěstí školka v Motole funguje pro děti od dvou let. :-D

[34]: Je opravdu krásný. :-D

36 signoraa signoraa | Web | 8. března 2017 v 22:11 | Reagovat

[31]: Úplně jsem tvůj komentář přehlédla. Strašně rychle to utíká a já přemýšlím v kolika dnes chodí holky do tanečních. Já šla pokud se pamatuju v šestnácti. Pokud to je ted' stejné, tak Sára by měla jít už za šest let. :-D

37 beallara beallara | Web | 9. března 2017 v 8:08 | Reagovat

Máme EET už tři týdny. I když se nás povinnost týkala také až od 1.3. dlouho dopředu jsme testovali s technikem, abychom vychytali problémy. Jen dennodení přítomnost technika bude stát při jejijch hodinové částce 900kč šílenou raketu.
Odhadovaná částka za instalaci se vyšplhá ke 30tisícům a máme štětí, že máme pokladny moderní a technicky zdatné, účtenky tisknou rychlostí světla, o tu rychlost má velký bratr Andrej přehled,
Zdražovali úplně všichni, potraviny vyskočili nahoru a málo kdo si toho všimnul.
Máš nádherné vnučky, Alenko. Ibišek seženeš v sezoně, jsou jich pak plné obchody, jen nyní je asi brzo. :-)

38 signoraa signoraa | Web | 9. března 2017 v 9:10 | Reagovat

[37]: Simčo, jsem moc ráda za tvůj komentář, protože je "z té druhé strany". Velký bratr Andrej ted' má opravdu přehled. Ty jeho povídačky o malých pořizovacích nákladech se kamsi vytratily.
Vy jste to ustáli, ale ti malí obchodníčci moc šancí nemají a proto jich spousta skončila a určitě ještě skončí. A v následujících vlnách to bude podobné.
To, že se zdražilo téměř všude, jsem zaregistrovala. Ti menší k tomu byli donuceni, aby se vůbec udrželi, supermarkety díky vysokým maržím mohli zdražit méně nápadně.
Moc děkuji za pochvalu vnuček, jsem na ně pyšná, povedly se. Stejně tak se povedla i vnoučata od syna, která jsou blond a modrooká. :-D
Ibišek by se mi hodil v neděli, ale zjistila jsem, že je na ně opravdu ještě brzy. Někde jsem na ně natrefila, ale nikdo mi nezaručil, že bude právě žlutý. Tak ještě vyčkám, ona ta příležitost k obdarování ibiškem určitě nastane. :-)

39 Oli Oli | 9. března 2017 v 9:29 | Reagovat

Zvláštní primulka. Já bych ji určitě přeskočila a vybrala si jinou barvu.
Záclony mám od Vánoc nové tři, staré se mi rárem začaly sypat.
Zdražení potravin nejde přehlédnout. U nás jsou teda trhovci mnohdy o hodně dražší, než v obchodech. :-?

40 signoraa signoraa | Web | 9. března 2017 v 9:38 | Reagovat

[39]: Mně ta primulka zaujala právě pro svou barvu. Modrých kytek je málo. :-)
Já si pořídila na Vánoce také jedny nové záclony, sice se ty staré ještě nerozpadají, ale i když se sebevíc snažím a peru v doporučených prostředcích, už nejsou zářivě bílé.
Jinak souhlasím, že některé věci na trhu bývají dražší, zejména bio. Další jsou levnější a zaručeně čerstvé.
Obávám se, že těch trhovců bude od ted' méně. ;-)

41 moanabrasley moanabrasley | Web | 9. března 2017 v 10:23 | Reagovat

boží blog! Je vidět že vás to baví! Hezké fotky! ♥ :-)

42 beallara beallara | Web | 9. března 2017 v 11:23 | Reagovat

[38]:Alenko, říct, že jsme to ustáli je velice přehnané a předčasné, o tom si můžeme povídat za půl roku a za půl roku může být vše jinak. Mohu také říci, že nás to semlelo, sice jsme pravidelní plátci DPH  daní, takže nás nečeká žádná závratná situace, nežijeme na černo, máme totiž provozovnu naproti FÚ a magistrátu, takže jsme na ráně :D  :D  :D  :D
Ale vím, co znamená slovo konkurenční boj a to je skutečný průser.
Budeme doufat, že stejně jako v Chorvatsku, které dává koblihový oligarcha za vzor, tak i stekně u nás to časem vyšumí.
Přála bych všem, abychom z těch peněz, co EET vytáhne , měli jako stát užitek a nerozkradl se :-!

43 Vendy Vendy | Web | 9. března 2017 v 12:18 | Reagovat

[28]: Sopuhlas.

K EET - četla jsem dost pro i proti,někde tvrzení, že se dá stáhnout aplikace i zadarmo, ale fakt je, že buzerovat s EET na tržištích je fakt nesmysl. Že by tam měli tak megalomanské kšefty, a odrbávali stát na milionech? To se mi nechce věřit, platí totiž za svá místa i dost nehorázné nájmy.
Šla jsem minulý týden přes Zelňák a taky zel prázdnotou. Myslela jsem, že kvůli tomu, že bylo už odpoledne, ale asi v tom bylo i tohle zařízení.
A nejvíc mě pobavilo, jak najednou budou podporovat obchody ve vesnicích. Tedy ty zavřené a pak státem obnovené a dotované. To to kurňa najednou bude šlapat. :-!

44 Vendy Vendy | Web | 9. března 2017 v 12:19 | Reagovat

Dodatek - zajímavý petrklíč, takový jsem zatím snad neviděla. A holky už jsou úplné slečny, to je až neuvěřitelné, jak rychle rostou! ;-)  :-)

45 signoraa signoraa | Web | 9. března 2017 v 14:58 | Reagovat

[41]: Tak to moc děkuji za pochvalu. :-D

[42]: Asi jsem se ve svém výroku trochu unáhlila. Spíš jsem měla napsat, že jedete dál, na rozdíl od těch kteří to zabalili. Budu ti držet palce, abyste to opravdu ustáli, překonali i ten konkurenční boj. Ten pán od koblížků si opravdu vybral "dobrý vzor". Mnoho let jsem tam jezdila, lidé jsou tam pohodoví, nic moc neřeší  a jejich věta" Nema problema", mluví za vše.
Kéž by se tvé přání vyplnilo a to, co stát díky EET získá, bylo přínosem pro všechny. Ale když vidím jak dokážou být ti nahoře "velkorysí" a hlavně si nahrabat, nemám nejlepší pocit.

[43]: Také jsem o tom něco přečetla, ale jak už jsem psala v předchozích komentářích - ti poctiví zůstanou poctivými a ti druzí si nějakou tu únikovou cestičku najdou. Pronájem místa na tržišti je drahý, stejně tak pronájem prostor pro prodej a taky nejsem přesvědčená o tom, že trhovci jsou bohatí. A prázdný Zelňák? I to o něčem svědčí. Podporovat zavřené obchody mi připadá, jako když chtějí nabírat vodu cedníkem.
Kousek od nás byla taková malá příjemná hospůdka. Nájem neplatili, měli tam kdysi nějakou prodejnu na pozemku, tak jí přebudovali na hospůdku. Vařila tam paní majitelka, žádná vysoká gastronomie, ale klasika, levná a chutná. Její muž točil pivo. Chodila tam stálá klientela, chlapi posedět, popít, pokecat.
Můj muž tam slavil své padesátiny. Občas, když jsme měli cestu kolem, stavili jsme se tam na pivo. Nedávno jsem šla kolem a přemýšlela, že mají ještě zavřeno. A v úterý jsem se dozvěděla, že kvůli EET skončili. A takových bude.

[44]: Petrklíč je nádherný a holky opravdu rostou. Už vnímám to, že mají své zájmy a že už pro ně s dědou nejsme až tak atraktivní. :-D Když je tu máme, sedí u počítače, nebo sjíždí mobily a vytáhnout je ven na nějakou akci, už dá dost přemlouvání. :-D

46 Iris Iris | E-mail | Web | 12. března 2017 v 14:20 | Reagovat

Petrklíč jsou letos echt gold :D  :D je krásný, já viděla plno takhle barevných :-)
Ať jdou s tím EET do háje!

47 signoraa signoraa | Web | 12. března 2017 v 14:33 | Reagovat

[46]: Petrklíče jsou letos opravdu v hodně nezvyklých barvách. :-)
A poslední větou souhlasím. V pátek jsem si kupovala v divadle program a přemýšlela jsem, co je to v něm za papírek. Paní uvaděčka se usmála a říkala, jaké je štěstí, že jim dovolili si ty stvrzenky k EET vytisknout předem, jinak by těch programů asi moc neprodala. Ale pak se zmínila, že po nich chtějí, aby i v šatnách dávali stvrzenky - tak to už je úplně na palici. :-?

48 Miloš Miloš | Web | 12. března 2017 v 20:45 | Reagovat

Nedávno jsem se jel vlakem, koupil si v něm kávu za 10 Kč a dostal potvrzení, které se v EET také eviduje :-).

49 signoraa signoraa | Web | 13. března 2017 v 9:38 | Reagovat

[48]: Při koupi kávy, nebo čehokoliv jiného to určitě půjde, ale v divadlech, kdy se nahrne po otevření spousta lidí před šatny, tisknout ještě stvrzenky EET? Včera jsme byli v Lucerně na koncertu Romama Horkého s Kamelotem. Chvíli jsme museli počkat, než nás vpustili dovnitř. Stála tam už slušná fronta lidí, která se pak nahrnula dovnitř. U šaten vznikaly obrovské fronty a představa, že se tu budou tisknout stvrzenky... to by asi museli pořadatelé vpouštět lidi dovnitř hodinu před začátkem, aby se všichni stihli odbavit.
V pár divadlech je šatna zdarma, například Na Vinohradech. Bylo by pak možná smysluplnější a asi i praktičtější zahrnout šatnu do ceny vstupného. Ono zaplatit za lístek 780 korun, nebo 800, už takový rozdíl není.

50 Vendy Vendy | Web | 25. března 2017 v 20:23 | Reagovat

[49]:Stvrzenky na koupi kafete nebo balíčku cigaret nebo jednoho časopisu mi připadají na hlavu (leda by byly vyžádané kvůli jinému obchodu, aby bylo potvrzeno, že věc je zakoupena jinde). Chápu stvrzenky v obchodech, kde jsou větší nákupy, je to i kvůli zpětné kontrole, nebo stvrzenky při cenově vyšší platbě. Ale dávat stvrzenku na tři rohlíky mi fakt připadá padlé na hlavu (pokud není vyžádaná). Je v tom děšné plýtvání papírem, mimo jiné. Inu, co naděláme. Leda s další vládou by tohle blbé nařízení padlo, nakonec účelu bylo dosaženo, nabalilo se na tom fůra lidí, na své si přijdou mobilní operátoři, takže než se to změní, spousta lidí a organizací si slušně nahrabe. Na rozdíl od další spousty lidí a organizací, které to zabalily.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama